16.3 C
    Sobota 27. července 2024

Kašeho trefa z pokleku, Zadinova pumelice. NHL prozářili také gólmani Vaněček s Vejmelkou

Hlavním tématem uplynulých bitev v hokejové NHL měl být souboj Chicaga s Bostonem, tedy klání mezi Kubalíkem a Pastrňákem. Pozornost na sebe však strhli jiní Češi. Filip Zadina v dresu Detroitu vsítil fantastickou branku, Kaše pomohl zajímavým gólem k triumfu Toronta a maskovaní muži Vítek Vaněček s Karlem Vejmelkou vychytali svým týmům cenné dva body za výhry nad Islanders a Canadiens.

Detroit Red Wings drží nelichotivou bilanci, z posledních osmi duelů hned sedm prohráli. Navíc je čekal nelehký soupeř. Tým kolem Filipů Hronka a Zadiny zamířil na led Edmontonu Oilers, kterému vládne zejména dvojice Leon Draisaitl a Connor McDavid. Což červenobílí pocítili od úvodního buly na vlastní kůži.

Shore, McDavid a Hyman totiž během úvodních pěti minut rozvlnili síť Red Wings hned třikrát a i přesto, že Staal korigoval na 1:3, do přestávky se šlo za stavu 4:1 pro domácí. Ale Detroit nesložil zbraně. Postupně zvládl vyrovnat, deset minut před koncem základní hrací doby svítilo na hlavní kostce nad plochou skóre 5:5.

O třetí trefu Detroitu se navíc postaral český šikula Filip Zadina, jenž napřáhl na pravém kruhu ke střele a precizní ranou vymetl pavučinky domácí svatyně. Ani tak to nestačilo, Edmonton se zvládl propracovat k závěrečnému tlaku a ve spektakulární bitvě nakonec porazil Detroit 7:5.

Další český zářez na pažbu si mohl připsat Ondřej Kaše. Hokejista, jenž byl mimo jiné součástí nedávného zápasu pod širým nebem, se prosadil z mezikruží, nutno však podotknout, že zvládl zakončit z velice neortodoxní pozice. Kaše pálil z kolene a bokem k brance. Klobouk dolů, jeho Toronto hladce zvítězilo na Dallasem 4:0.

Pozitivní zprávy pak hlásí i česká brankářská škola, jak Karel Vejmelka, tak Vítek Vaněček vychytali svým týmům cenné výhry. První jmenovaný střežil svatyni Arizony v úspěšné bitvě s Montrealem, druhý zmíněný „vyčapal“ výhru 4:3 po nájezdech nad New Yorkem Islanders.

Hertl nahrával, ale odcházel s prázdnou

Hvězda uplynulých týdnů, centr první lajny San José. Opěvovaný Tomáš Hertl byl znovu u všeho podstatného, jen to tentokráte nestačilo na body. Ex-slávista nahrával na góly Melochemu i Courureovi, o branku víc ale dal soupeř z Floridy. Panthers přetlačili Sharks 3:2 po prodloužení.

A zmíněný duel Blackhawks s Bruins patřil černožlutým, nedá se však hovořit o výrazné převaze. Vyrovnané klání, které si zakládalo na zodpovědné defenzivní práci, nakonec ovládl Boston, v prodloužení totiž Pastrňák namazal Grzelcykovi a Američan se v zakončení nemýlil. Kubalíkovo Chicago prohrálo 1:2, drobnou útěchou budiž alespoň bod za neprohru v základní hrací době.

Výsledky posledních zápasů NHL:

• Toronto – Dallas 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
    • Washington – NY Islanders 4:3sn (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0 – 2:1)
    • Chicago – Boston 1:2pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
    • San José – Florida 2:3pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
    • Edmonton – Detroit 7:5 (4:1, 0:1, 3:3)
    • Montreal – Arizona 3:6 (1:4, 2:1, 0:1)

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.