Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Karviná, Hradec, doma Plzeň. Ztrát na jaře bylo hrozně moc, smutní kouč Trpišovský

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hattrick ano, čtvrtá trofej v řadě nikoliv. Nadvláda Slavie v české FORTUNA:LIZE je po včerejší remíze na Baníku a výhře Plzně v Hradci u konce. Mistrovský titul putuje poprvé od sezony 2017/18 na západ Čech, pražská čtvrť Vršovice smutní. Nutno však říct, že si za neúspěch mohou slávisté sami.

  Letošní ročník byl z pohledu Slavie opět rozjetý velice slušně. První místo po podzimu, na kontě jediná porážka. Spolu s úspěchem v Evropské konferenční lize se zdálo, že Slavie nemá šanci zpackat další tažení na ligovým titulem. Jenomže opak se stal pravdou, slávisté na jaře zkazili, co mohli.

  „Po podzimní části jsme ztratili body v hodně zápasech, teď už to byla spíše jen dohra celé situace. Ztrát bylo hodně, v Karviné, v Liberci, dvě remízy s Plzní, prohra s Hradcem. Ztrát na jaře bylo hrozně moc, to nás dostalo do téhle situace, která je samozřejmě plná zklamání,“ soukal ze sebe po zápase s Baníkem kouč Jindřich Trpišovský.

  Právě prohry s outsidery celou sezonu rozhodly. Sestupující Karviná vyhrála v celé sezoně jen 3 zápasy z 30, jedním z nich byl ale právě nečekaný triumf v prvním jarním kole na půdě Slavie. Remíza v Ostravě? Už jen dokreslení celé situace. Remíza byla podle trenéra Slavie naprosto zasloužená.

  „Celkově si myslím, že zasloužená remíza, dobrý zápas. Podle toho, co se dělo na hřišti, si myslím, že to je spravedlivý výsledek,“ řekl klubovému webu.

  Roky slávy, teď vzpomínka na devadesátky

  Před posledním zápase a derby se Spartou je jasné, že Slavia skončí v tabulce FORTUNA:LIGY druhá. Pět sezon dozadu čtyřikrát slavila titul, jednou skončila na stříbrné pozici. Tam se pohybovala velice často zejména v 90. letech minulého století, kdy si dokonce vysloužila přezdívku „věčně druhá Slavia“.

  Po rozpadu Československa a vytvoření samostatného státu a samozřejmě také ligy patřilo Slavii druhé místo v pěti ze sedmi pokusů v průběhu devadesátek. Něco podobného ale v Edenu v tomto století dopustit nechtějí. Hned za rok bude Slavia zkoušet štěstí znovu. Sestava projde podobně jako v Plzni změnami, o tom, zda se krok potká s úspěchem, se dozvíme za rok.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS