Více
  30.2 C
  Czech
  Pátek 21. června 2024

  Karta se obrátila. Příznivci Anglie musí v Římě do karantény, duel nestihnou

  Během základní skupin mistrovství Evropy se téma opatření spojených s nemocí covid-19 hojně probíralo. Zejména u nás v České republice, jejíž národní tým byl nalosován do skupiny na Britských ostrovech. Tam se často fanoušci nedostali vinou dlouhé karantény v Londýně. Teď se ale karta obrátila.

  Výběr Anglie má po legraci. Narvané Wembley, plné ulice, fanoušek v dresu „repre“ na každém kroku. Tak nějak to vypadalo v hlavním městě Velké Británie během základních skupin a osmifinále EURA. Tohle teď ale končí.

  Los totiž anglickým fotbalistům přiřkl první výlet. S Ukrajinou se Albion utká v Římě, kde platí striktní opatření stejně jako na Ostrovech. Stejně jako nemohli do Londýna kvůli desetidenní karanténě Češi, Angličané teď nebudou moct do Itálie.

  Aktuální pravidla říkají, že všichni cestující z Velké Británie musejí na Apeninském poloostrově do karantény na 5 dní. I ne zrovna zdatný matematik si tak může spočítat, že na sobotní zápas to v této situace nevypadá úplně nadějně.

  Hrát se bude na Olympijském stadionu v Římě a ministr zdravotnictví Pierpaolo Sileri prozradil listu Corriere della Sera, že chce nařízení dodržovat. „Vzhledem k časovému rámci je nemožné, aby nyní přijeli do Itálie na sobotní zápas a zároveň dodrželi karanténu,“ řekl.

  Nejezděte, radí vláda

  K situaci už se vyjádřilo také vedení Spojeného království. Svým občanům radí, aby si výjezd do Itálie pořádně promysleli a za současné situace raději zvolil pobyt v anglických hospodách a barech. Tak jak tomu ostatně bylo už při skupinách.

  „Opravdu vás žádáme, abyste zápas sledovali z domova a podporovali reprezentaci, co nejhlasitěji můžete, odtud,“ radí vláda. Angličany tak čeká stejný osud jako Čechy, kteří se chtěli na zápasy do Londýna vydat z naší země. Do ochozů tak budou moct jen ti Britové, kteří žijí v Itálii.

  Anglii čeká ve čtvrtfinále mistrovství Evropy nadějná Ukrajina, která vydřela na poslední chvíli postup na Švédskem. „Repre“ Albionu v osmifinále přehrála po dlouhých letech Němce. Pokud se favorité procpou přes Ukrajince, čeká je vítěz zápasu Česko/Dánsko.

  I Češi řeší nepříjemnosti ve čtvrtfinále. Tedy minimálně co se fanoušků týče. V Baku platí přísná pravidla pro příjezd, k tomu jsou navíc potřeba i víza. Čeští příznivci laborovali i se soukromým letadlem, nápad ale nakonec kvůli malému zájmu padl.

  Sledujte nás na sítích

  Dvojnásobná olympijská vítězka Katie Archibald vynechá Paříž 2024. Měla nehodu na zahradě

  Skotská cyklistka Katie Archibald, dvojnásobná olympijská vítězka, se kvůli vážnému zranění nohy nezúčastní olympijských her v Paříži 2024. Třicetiletá sportovkyně utrpěla při nešťastné nehodě ve svém domě dvojitou zlomeninu nohy, zlomeninu holenní a lýtkové kosti a vykloubení kotníku.

  Dvojnásobná olympijská vítězka Katie Archibald vynechá Paříž 2024. Měla nehodu na zahradě

  Skotská cyklistka Katie Archibald, dvojnásobná olympijská vítězka, se kvůli vážnému zranění nohy nezúčastní olympijských her v Paříži 2024. Třicetiletá sportovkyně utrpěla při nešťastné nehodě ve svém domě dvojitou zlomeninu nohy, zlomeninu holenní a lýtkové kosti a vykloubení kotníku.

  2 KOMENTÁŘE

  1. a ÚS nebo NS by začal vykládat že je to neústavní, že je to návrat do doby nesvobody a podobné řeči…..

  2. Dovedete si představit, kdyby Česko pořádalo zápas eura a tohle se stalo u nás, že by museli zahraniční fanoušci do karantény a nestihli by zápas? To by vládu opozice rozcupovala za mezinárodní ostudu a skandál, a co si teď o nás jako ti cizinci pomyslí?? A veřejnost by na vládě nenechala nitku suchou. Jenže vážení přátelé, naše česká společnost už nerozeznává mezi tím, co je dobré a co zlé. Ta je tak zpracovaná a vypláchnutá opozicí, že ta už jen rozeznává, co není a co je ANO. A nejlepší na tom je, že opozice využívá toho, že Česko je nesebevědomý stát a česká společnost má komplex méněcennosti a bojí se něco si prosadit. Vidíte, že sebevědomá Itálie bez mrknutí oka řekla „Milí Angličané, covid se zhoršuje, nejezděte ani se vstupenkou“ a Věřej si na to. Maj na to, tohle vyhlásit. Tohle vyhlásit my, tak i přes veškerou oprávněnost bychom zde s našim nízkým sebevědomím prostřednictvím opozice na prvním místě řešili, jak jsme světu pro šašky, a že nám ANO uřízlo další ostudu. Ale tohle snižování sebevědomí a přemýšlení nad věčnou českou ostudou je šířeno z opozice. TOP09, ODS apod. Takže oni jsou ti největší vysávači českého sebevědomí a pohody. Nikdo jinej! Zandali do hlav české veřejnosti takový stíny, jako nikdo před nimi. To oni nám snižují sebevědomí a z jejich škod se budeme po psychologické stránce vzpamatovávat hodně dlouho. To si uvědomme.

  Comments are closed.