3.7 C
Czech
Sobota 15. listopadu 2025
FotbalKarta se obrátila. Příznivci Anglie musí v Římě do karantény, duel nestihnou

Karta se obrátila. Příznivci Anglie musí v Římě do karantény, duel nestihnou

Během základní skupin mistrovství Evropy se téma opatření spojených s nemocí covid-19 hojně probíralo. Zejména u nás v České republice, jejíž národní tým byl nalosován do skupiny na Britských ostrovech. Tam se často fanoušci nedostali vinou dlouhé karantény v Londýně. Teď se ale karta obrátila.

Reklama

Výběr Anglie má po legraci. Narvané Wembley, plné ulice, fanoušek v dresu „repre“ na každém kroku. Tak nějak to vypadalo v hlavním městě Velké Británie během základních skupin a osmifinále EURA. Tohle teď ale končí.

Los totiž anglickým fotbalistům přiřkl první výlet. S Ukrajinou se Albion utká v Římě, kde platí striktní opatření stejně jako na Ostrovech. Stejně jako nemohli do Londýna kvůli desetidenní karanténě Češi, Angličané teď nebudou moct do Itálie.

Aktuální pravidla říkají, že všichni cestující z Velké Británie musejí na Apeninském poloostrově do karantény na 5 dní. I ne zrovna zdatný matematik si tak může spočítat, že na sobotní zápas to v této situace nevypadá úplně nadějně.

Hrát se bude na Olympijském stadionu v Římě a ministr zdravotnictví Pierpaolo Sileri prozradil listu Corriere della Sera, že chce nařízení dodržovat. „Vzhledem k časovému rámci je nemožné, aby nyní přijeli do Itálie na sobotní zápas a zároveň dodrželi karanténu,“ řekl.

Reklama

Nejezděte, radí vláda

K situaci už se vyjádřilo také vedení Spojeného království. Svým občanům radí, aby si výjezd do Itálie pořádně promysleli a za současné situace raději zvolil pobyt v anglických hospodách a barech. Tak jak tomu ostatně bylo už při skupinách.

„Opravdu vás žádáme, abyste zápas sledovali z domova a podporovali reprezentaci, co nejhlasitěji můžete, odtud,“ radí vláda. Angličany tak čeká stejný osud jako Čechy, kteří se chtěli na zápasy do Londýna vydat z naší země. Do ochozů tak budou moct jen ti Britové, kteří žijí v Itálii.

Anglii čeká ve čtvrtfinále mistrovství Evropy nadějná Ukrajina, která vydřela na poslední chvíli postup na Švédskem. „Repre“ Albionu v osmifinále přehrála po dlouhých letech Němce. Pokud se favorité procpou přes Ukrajince, čeká je vítěz zápasu Česko/Dánsko.

I Češi řeší nepříjemnosti ve čtvrtfinále. Tedy minimálně co se fanoušků týče. V Baku platí přísná pravidla pro příjezd, k tomu jsou navíc potřeba i víza. Čeští příznivci laborovali i se soukromým letadlem, nápad ale nakonec kvůli malému zájmu padl.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

O přestupu se mlží. Kam povedou další kroky hvězdy ze Sparty?

Spekulace ohledně přestupu Ladislava Krejčího do španělského Betisu Sevilly se začaly šířit po informaci, která vyšla v deníku AS. Tento článek se věnuje rozboru celé situace a pokusí se odhalit skutečný stav věcí, mnoho světla ale na problém nevrhá. Oficiálně se zatím nevyjádřila asi samotná Sparta. Kam se tedy povedou další kroky hvězdného Krejčího? 

Koudelka: Nejlepší český výsledek za poslední čtyři roky na Turné čtyř můstků

Český skokan na lyžích Roman Koudelka předvedl vynikající výkon v třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku, kde skončil na 17. místě. Tento výsledek je nejlepším českým umístěním v posledních čtyřech letech.

Plzeňská Viktoria deklasovala České Budějovice a vrací se na třetí místo Fortuna ligy

Plzeňská Viktoria si v 18. kole fotbalové Fortuna ligy připsala výrazné vítězství nad Českými Budějovicemi. Domácí tým deklasoval svého soupeře vysokým skóre 5:0 a vrátil se tak na třetí místo v ligové tabulce, před tým Slovácka.

Boleslavští po letech zaskočili Spartu, ligu nově vede Slavia

Fotbalisté Mladé Boleslavi přerušili dlouhou šňůru porážek od pražské Sparty, díky zásahům Kušeje, Matějovského a Jawa vyhráli 3:1 a poskočili na třetí místo v tabulce. Do čela jde po vršovickém derby Slavia, Ďolíček vyloupila poměrem 2:0. Šok si pro všechny nachystala Karviná, ta totiž dokázala porazit v Doosan areně domácí Plzeň.

Rekordní debakl. Zlín podlehl Boleslavi 5:9! Ustojí to trenér Vrba?

Další vítězství Sparty a Slavie? Jasná prohra Plzně v Liberci? Chyba lávky. Nečekaným šlágrem 12. kola se stal duel mezi Zlínem a Mladou Boleslaví. Domácí outsider se stydí na poslední příčce FORTUNA:LIGY, a proti „Bolce“ si postavení zrovna nevylepšil. Naopak, zápas skončil ostudou a rekordní prohrou 5:9! Jak se něco takového mohlo stát?

Oslabená Sparta vyloupila Hradec, Slavii spasila Csaplárova past

Ohromující neděli má za sebou česká nejvyšší fotbalová soutěž. Sparta dokázala i v deseti vyloupit novou Malšovickou arénu v Hradci Králové, Slavia předvedla „Csaplárovu past“ pod Ještědem a Plzeň přetlačila Jablonec i díky spektakulárnímu přímému kopu Jhona Mosquery.

Atraktivní souboj gigantů na Letné patřil Spartě. Baník vyloupil Olomouc

V desátém kole české nejvyšší fotbalové soutěže byl k vidění krásný zápas mezi Spartou a Plzní. Karviná zdemolovala pod staronovým koučem na svém stadionu liberecký Slovan vysoko 5:2. Baník vyloupil Olomouc poměrem 3:0, Jablonec doma porazil Slovácko 2:0 a Zlín se rozešel s Dynamem smírně 1:1.

Klokaní obrat dokonal Matoušek. Severská přestřelka i „bůra“ Vrbovi

Sobotní program české nejvyšší fotbalové soutěže načal demolicí Zlína ostravský Baník. Hapalovi svěřenci zvítězili 5:1. Šest branek padlo i v Liberci, Teplice remizovaly se Slovanem 3:3. V dalších zápasech pak Mladá Boleslav vyloupila České Budějovice a Slovácko porazilo Karvinou. Bohemians předvedli smrtící obrat proti Sigmě Olomouc, v Ďolíčku vyhráli díky raketě Jana Matouška 3:2.

Derby s výzvou i pro fanoušky. Nepokoje? V plánu je pálení vlajek

Největší zápas ligy je tady, už zítra v 18 hodin v pražském Edenu budou znít chorály těch nejvěrnějších vlajkonošů. Slavia a Sparta kráčí ligou bez porážky, za sebou mají čerstvá vítězství v Evropské lize a jejich střet slibuje velkou podívanou. K umocnění zážitku má přibýt i plný stadion, což už je takový folklór posledních měsíců.

Sparta rozdrtila bůrem Slovácko, Plzeň zcela zdemolovala Zlín

Českou nejvyšší fotbalovou soutěž zasáhly gólové hody. Slovácko bylo na Letné v Praze potopeno pěti trefami od Sparty, Letná ve Zlíně naopak musela kousat neskutečných sedm tref v domácí síti z kopaček hráčů Plzně. Viktoria dokonce vévodí střeleckým statistikám i přesto, že ji ještě čeká dohrávka s Mladou Boleslaví.

Vysoký triumf Slavie, tři body pro Spartu i Plzeň a obrat Sigmy v Hradci

Sedmé kolo české nejvyšší fotbalové soutěže skončilo vítězně pro Spartu, Slavii, Sigmu i Plzeň. Letenští vyloupili Liberec, Slavia nadělila „bůra“ Karviné a Plzeň doma přehrála klokany. Olomouc otočila nepříznivý stav v nové Malšovické areně z 0:1 na konečných 3:1, a Hradec Králové tak poprvé v novém domově padl.

Zelenobílá přestřelka. Ultras skupiny reagují na vyjádření předsedy Jakubowicze

Z nebe do pekla. Bohemians prožili po 36 letech euforické chvíle, kdy se probojovali do předkola Evropské konferenční ligy. Avšak nedlouho po vyřazení se radostné momenty mění v nepříjemnou atmosféru na trase vedení – fanoušci. Předseda představenstva Ing. Dariusz Jakubowicz totiž po tučné pokutě od UEFY přispěchal s kontroverzním vyjádřením. A aktivní skupiny se pochopitelně brání.

Strakovy postřehy: Karabec na pochvalu i na trest, Jurečku musí trenér podržet

6. kolo FORTUNA:LIGY je minulostí a už žádný tým není stoprocentní. Slavia navázala na nepřesvědčivé výkony z letošního jara a pouze remizovala 1:1 v Jablonci. O skóre je nyní lepší Sparta, která doma porazila 3:1 Karvinou. Poslední kouč, který Slezany dovedl k vítězství nad Letenskými, je František Straka, který zavzpomínal na duel z jara 2019 a samozřejmě oglosoval poslední kolo.

Kovaříkova raketa, Karabcův hořkosladký start. Slavia zaváhala

FORTUNA:LIGA pokračovala v neděli čtyřmi zápasy šestého kola a na všech stadionech to pořádně vřelo. Jak na hřišti, tak v hledišti. Slavia remizovala v Jablonci, klokanům doslova vystřelil tři body Kovařík. Sparta přehrála Karvinou a Sigma staví z Androva stadionu nedobytnou tvrz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama