MS v hokeji 2022Kanonáda v první třetině, pak kontrola výsledku. Český tým porazil Lotyšsko

Kanonáda v první třetině, pak kontrola výsledku. Český tým porazil Lotyšsko

Po blamáži s Rakouskem měli Češi proti Lotyšsku co napravovat. Ve hře nebyly jen tři body, ale také čest a jakási omluva naštvaným fanouškům. A přesně to se povedlo, český národní tým nasázel do lotyšské sítě pět kusů hned v první třetině, zbytek zápasu pak výsledek kontroloval a nakonec vyhrál 5:1.

O něco klidnější spaní mohli mít po včerejším zápase s Lotyšskem čeští hokejisté. Po výhře nad Velkou Británii, porážce se Švédskem a historickém výbuchu a první porážce s Rakušany v dějinách triumfovali rozdílem třídy nad Lotyši. Nad týmem, se kterým se potkala Česká republika poprvé před 90 lety.

Rozhodlo se už v první třetině, která Čechům vyšla skvěle. Kdyby se známkovalo jako ve škole, právě prvních 20 minut by si vysloužilo jedničku s hvězdičkou. Postupně se trefili Zohorna, Červenka, Špaček, Hertl a také nováček v týmu David Pastrňák. Ten zapsal ve svém úvodním zápase ve Finsku dva body.

Hlavně jeho lajna se činila, kromě Pastrňáka znovu řádil také kolega z útoku a nejproduktivnější hráč šampionátu Roman Červenka. Na kontě má po čtyřech zápasech už devět bodů za dva góly a sedm asistencí. Výborný výkon ale tentokrát předvedl úplně celý tým, včetně brankáře Vejmelky.

„Byl to úplně vyměněný tým. Od začátku jsme si řídili zápas, ale nebylo to jen o gólech. Napadali jsme, hráli jsme s pukem, dohrávali souboje. Konečně to nebylo o jedné lajně, ale o všech čtyřech i gólmanovi,“ byl po zápase rád Tomáš Hertl, který se na turnaji trefil premiérově.

Kontrola ve zbytku zápasu

Po první třetině se český tým uklidnil, Lotyšsko s novým brankářem ve své svatyni už nepustilo žádný gól a samo jeden dalo. „Někdy to tak bývá, že tým zpomalí. Jejich druhý gólman byl napumpovaný, ale šance tam byly pořád. Odehráli jsme dobrý zápas z obrany. Táhli jsme za jeden provaz,“ pronesl Hertl.

Jeho tým čeká další utkání zítra, kdy hraje s Norskem.

  • Česko vs. Lotyšsko 5:1 (5:0, 0:0, 0:1). Góly a asistence: 5. Zohorna (Hertl, Sklenička), 5. Červenka (Pastrňák, Krejčí), 7. Špaček (Flek), 17. Hertl (Zohorna, Blümel), 19. Pastrňák (Krejčí, Červenka) – 42. Kulda (Rihards Bukarts, Džerinš). 

Nejčtenější tento týden

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama