FotbalJsi zrůda, napsal bek Manchesteru City na adresu Putina. Přeje mu tu...

Jsi zrůda, napsal bek Manchesteru City na adresu Putina. Přeje mu tu nejbolestivější smrt

K tématu války na Ukrajině mají co říct také fotbalisté, kteří mají v zemi napadené Ruskem rodiny, zároveň ale působí v klubech v zahraničí. Obránce Oleksandr Zinčenko, jehož domovským týmem je v současné době Manchester City, poslal prezidentu Putinovi drsný vzkaz. „Doufám, že zemřeš tou nejbolestivější smrtí,“ napsal.

O válce, která od dnešních ranních hodin zmítá Ukrajinou, se mluví jako o pohromě, jenž může mít za následek děsivé věci. Mnozí si ani nezkouší tipovat, co se během následujících dní, týdnů stane. Ani na sportovním webu se nepřísluší rozebírat situaci do detailu. Faktem ale je, že se válka dotýká i sportu.

Hlavně vzkazů od ukrajinských sportovců jsou plné sociální sítě. Jaremčuk, Kačaraba, Ševčenko a řada dalších už se k tématu vyjádřila. Po svém tak učinil také krajní bek Manchesteru City a ukrajinského národního týmu Oleksandr Zinčenko. Ten si v žádném případě nebral servítky.

„Doufám, že zemřeš tou nejbolestivější smrtí. Zrůdo,“ napsal Zinčenko na svůj Instagram nad fotku ruského prezidenta Putina. Příspěvek byl správci sítě smazán, slova 25letého fotbalisty se ale i tak internetem šíří jako lavina.

Vzkaz následně poupravil

Zinčenko začínal svou kariéru v doněckém Šachtaru, tedy oblasti, kterou zasáhla ruská vojska mezi prvními. Ukrajinec ale působil také v ruské Ufě, se kterou odehrál část sezony 2014/15 a celý ročník 2015/16. Do kádru City už patří nějaký pátek, na svůj domov však nezapomíná.

„Celý civilizovaný svět se bojí o situaci v mojí zemi a já nemohu zůstat pozadu. Na fotce je moje země, kde jsem se narodil a byl zde vychováván. Její barvy hájím na mezinárodním poli ve sportovních arénách. Moje země patří Ukrajincům a nikdy si ji nikdo nemůže přivlastňovat. Nikdy se nevzdáme. Sláva Ukrajině,“ napsal na Instagram.

Kolem Ruska se točí stále víc a víc informací i z pohledu sportu. UEFA podle dostupných zdrojů projednala a přijala návrh na přesun finále Ligy mistrů z Petrohradu jinam, Švédové v případě postupu před český tým odmítají jezdit do Ruska. A stejně tak i Poláci. Na Ostrovy se navíc jako ruský mocnář nedostane ani majitel Roman Abramovič.

Nejčtenější tento týden

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.

Los Angeles Lakers mění majitele za rekordních 12,5 miliardy dolarů. Klub kupují Josh Kushner a Bob Iger

Los Angeles Lakers čeká další zásadní změna. Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů světa mají za rekordních 12,5 miliardy dolarů koupit podnikatel Josh Kushner, bratr zetě Donalda Trumpa, a bývalý šéf Disney Bob Iger. Pokud transakci schválí vedení NBA, půjde o historicky nejdražší prodej sportovní organizace.

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama