Více
  11.5 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Joshua chtěl všechny pásy, teď nemá nic. Na body ho porazil Ukrajinec Usyk

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Boxerský souboj, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Tak by se dalo mluvit o vzájemném měření sil Anthonyho Joshuy a Oleksandra Usyka. Brit měl v držení čtyři pásy a ten pátý chtěl vzít Furymu. Po tahanicích po soudech ale ze zápasu sešlo. Šampion tak kývl na nabídku „náhradníka“. A ten se teď směje.

  Měl to být zápas jako hrom, na který se těšila celá boxerská veřejnost. Anthony Joshua, majitel celkem čtyř pásů WBO, WBA, IBF a IBO, se měl porvat s Tysonem Furym o pátý, který má v držení „Gypsy King“. Z bitvy ale nakonec sešlo.

  Odvetu s Furym si totiž s pomocí soudu vymohl Wilder. Tenhle boj zatím na svůj start teprve čeká, Joshua už má ale obhajobu pásů proti ukrajinskému válečníkovi Usykovi za sebou. Usyk představoval náhradu, v ringu to tak ale příliš nevypadalo.

  Ukrajinec urval výhru na body

  Proti Joshuovi nastoupil borec, který do té doby 18 zápasů v řadě neprohrál. Před třemi lety kraloval křížové váze, ve které měl v držení všechny čtyři tituly. A to samé teď může po zápase s Joshuou říct i o váze těžké. V té sice boxoval teprve potřetí, stal se ale šampionem.

  Ukrajinská mašina navázala na úspěchy svých krajanů Kličkových, ale hlavně Holyfielda a Haye. Právě tihle dva totiž během své kariéře získali tituly v těžké i křížové váze. Ale pojďme k samotnému zápasu. Jak se výhra rodila?

  Usyk nebyl favoritem, ba naopak. Je o tři roky starší a mnozí si mysleli, že má to nejlepší za sebou. To se ale šeredně pletli. Usyk boxoval před 67 tisíci fandy na stadionu Tottenhamu Hotspur famózně. A tak to viděli i rozhodčí, kteří ho po 12 kolech prohlásili vítězem.

  „Souboj proběhl tak, jak jsem očekával. Byly chvíle, kdy mě Anthony hodně tlačil, ale nebylo to nic extra. Neměl jsem za cíl ho knokautovat. Od ledna jsem tvrdě dřel pro tento boj, trvalo to půl roku a dlouho jsem neviděl rodinu. Teď půjdu šťastný domů a budu s ní,“ řekl Usyk.

  Co bude s Joshuou?

  Britský boxer naopak ostrouhal a proklíná se. O své čtyři pásy přišel poprvé už v roce 2019, po půl roce je ale získal zpět. Teď se může odehrát podobný scénář, ve smlouvě je totiž kolonka o odvetě samozřejmě také.

  „Jestli s Usykem prohraje, nebude to jeho konec. Pro souboj s Furym ale podle mě ano,“ prohlašoval už před zápasem bývalý boxer Matthew Macklin. O tom, zda budou mít jeho slova reálný základ, se dozvíme v následujících týdnech a měsících.

  V případě Joshuy už je po všem, Fury ale na svou bitvu čeká. S Wilderem se popere 9. října.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Martin Buday

  Slovenská enkláva v UFC se rozroste. Ke smlouvě se probil „pořízek“ z Trnavy

  UFC. Organizace, o níž sní každý profesionální zápasník. Jen malému množství bijců se ale podaří do elitní společnosti ve Spojených státech americký prodrat. Slovensko v ní mělo až doteď jednoho zástupce, ke Klenovi ale přibude nováček. Smlouvu si svým výkonem zajistil Martin Buday.
  Fury vs. Wilder III

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.
  Tyson Fury vs. Deontay Wilder

  Poklopec si nerozepnu, směje se Fury. Před bitvou s Wilderem chce být boxer nažhavený

  Dovršení trilogie je za dveřmi. Už za dva dny vstoupí do ringu Tyson Fury a Dentay Wilder. Vzájemný souboj dvou těžkých vah byl v plánu už na léto, nakonec se ale musel přesunout. Oba borci ladí formu a hlásí, co mají v plánu. „Cikánský král“ Fury si například odepře veškerý sex.
  Muhammad Ali

  Boxer v roli malíře. Obrázky z dílny Muhammada Aliho se prodaly za 20 milionů

  Aukční síně jsou plné předmětů, které dříve vlastnili a používali vynikající sportovci. Kopačky, dresy, basketbalové boty, tenisky, baseballové pálky. To všechno je čas od času k mání. Za téměř 1 milion dolarů se teď ale prodala i celkem velká vzácnost. Obrázky, které nakreslil boxerský velikán Muhammad Ali.
  Mike Tyson

  Koho by rád vyzval Mike Tyson? Pokud dostane balík, do ringu půjde s Loganem Paulem

  Boxerské duely celebrit je tématem, na které se toho v poslední době napovídalo až, až. Zdá se ale, že ještě není všem soubojům konec. Během jednoho z rozhovorů se k trendu vyjádřil i legendární Mike Tyson. Kdyby dostal bijec řádně zaplaceno, nevadilo by mu postavit se tváří v tvář Loganu Paulovi.
  Jon Jones

  Jonese z UFC čeká za další exces soud. Měl zmlátit partnerku, pak zničit policejní auto

  V kleci patří Jon Jones mezi borce, kterých se soupeři neskutečně bojí. To samé se ale bohužel týká i domácnosti, kterou sdílí bijec společně se svou snoubenkou. Minulý pátek ji měl fyzicky napadnout a rozbít nos. Aby toho náhodou nebylo málo, po příchodu policie se bránil zatčení a poničil auto.
  Reklama
  Reklama
  Reklama