-6.2 C
Czech
Čtvrtek 8. ledna 2026
ŠipkyJistý Price, sebevědomý Aspinall a nadšený Peter Wright. Wade a Smith si...

Jistý Price, sebevědomý Aspinall a nadšený Peter Wright. Wade a Smith si balí kufry

Jedna bitva dramatičtější než druhá. Jeden závěr vyšší než druhý. A jeden pokus na devítku nadějnější než druhý. Šipkařský podnik World Matchplay baví, po vyrovnaných osmifinálových utkáních je již známo všech osm jmen pro čtvrtfinále. Překvapivě mezi nimi chybí třeba Smith, Cross či Wade, naopak solidní show předvádí MVG, Price či Wright.

Druhé kolo odšpuntoval Dimitri Van den Bergh, jemuž se do cesty postavil rozjetý šikula Rowby-John Rodriguez. Belgičan jej ale dokázal zastavit a po dominantním výkonu, který ozdobil nádherným checkoutem 146 bodů, poslal mladého Rakušana domů.

Podobně precizně si vedl i Michael van Gerwen. S ním se utkal jeho nedávný soupeř z finále Premier League Joe Cullen, nicméně „Mighty Mike“ znovu zaúřadoval. Tentokráte „The Rockstara“ sťal poměrem 11:5.

Jedním z nejsebevědomějších a nejambicióznějších hráčů na mítinku World Matchplay je jednoznačně Nathan Aspinall. Bývalý fotbalový brankář si nejprve poradil s favorizovaným Lukem Humphriesem a v osmifinále i se světovou pětkou Jamesem Wadem. Staršího z obou zmíněných soupeřů přetlačil 11:9 a zahraje si o semifinále s Nizozemcem van Gerwenem.

Drama v podání Wrighta, van Duijvenbode zničil Smithe

Nelehký a dlouhý boj svedl Peter Wright s Krzysztofem Ratajskim. „Snakebite“ sice v zápase mnohokrát vedl, v jeden moment měl dokonce i dvě šipky na výhru, ale Polák srdnatě dotáhl Wrighta až do prodloužení. A přestože se snažil ze všech sil, světová jednička si postup pohlídala a nakonec zvítězila 13:11.

Zdá se, že si tu správnou formu do Winter Gardens v Blackpoolu přivezl Gerwyn Price. Solidně hrajícího Martina Schindlera v prvním kole dokázal přetlačit i díky téměř stobodovému průměru na tři šipky, osmifinálového soka Davea Chisnalla pak zničil nebývale vysokými checkouty. Velšan hned první leg otevřel závěrem 161, klíčový čtrnáctý leg, do kterého „Chizzy“ začínal, pak „The Iceman“ kradl checkoutem 164 bodů. Souboj Price nakonec opanoval po triumfu 11:8.

Co se vysokých zavření týče, pozadu nezůstal ani Dirk van Duijvenbode. Muž, jenž je znám pro svou lilkovou farmu, předvedl Blackpoolu tzv. „velkou rybu“, tedy zavření 170. A nejen to. Dokázal postoupit přes nasazenou světovou trojku Michaela Smithe, a to i přesto, že „BullyBoy“ hodil devětkrát 180 a v jednom legu měl dokonce jednu šipku na devítku…

Nizozemsko slaví, postoupil i Danny Noppert, s nímž se právě van Duijvenbode potká. Čtvrtfinále začíná ve čtvrtek 21. července ve 21:10 duelem Wrighta s Van den Berghem.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Aryna Sabalenka kritizuje kalendář WTA. Turnaje bude vynechávat i za cenu sankcí

Světová jednička Aryna Sabalenka se ani v nadcházející sezoně nechystá slepě plnit nabitý program ženského tenisového okruhu. Otevřeně přiznala, že znovu plánuje vynechat některé turnaje, a to navzdory tomu, že jí za to s největší pravděpodobností hrozí sankce ze strany WTA. Podle běloruské hvězdy je současný kalendář extrémně náročný a dlouhodobě neudržitelný, zejména s ohledem na zdraví hráček.

Prokop na Dakaru znovu zazářil a v páté etapě skočil třetí

Martin Prokop se ve 48. ročníku Rallye Dakar vrátil do tempa, v páté etapě zajel třetí čas a posunul se na 10. místo celkově. Po středečním zaváhání se letos už potřetí dostal mezi nejrychlejší trojici a znovu se přiblížil špičce. V čele zůstává Jihoafričan Henk Lategan, na kterého český jezdec ztrácí necelých dvacet minut.

Dalton Smith chce v Brooklynu zlomit obávaného ranaře. Míří na mistrovský pás WBC

Britský profesionální boxer Dalton Smith stojí před životní příležitostí. O víkendu ho v newyorském Brooklynu čeká souboj, který může definitivně změnit jeho kariéru i postavení na světové boxerské scéně. V hale Barclays Center vyzve portorického šampiona Subriela Matíase v boji o titul mistra světa organizace WBC v superlehké váze.

Vejmelka zhasl Ottawu a Faksa gólem v oslabení nastartoval Dallas

Karel Vejmelka prožil další večer, který se v Utahu nezapomíná. Zastavil 32 střel Ottawy a dovedl Mammoth k výhře 3:1, navíc ho novináři zvolili první hvězdou zápasu. Radek Faksa zase otevřel skóre ve Washingtonu gólem v oslabení a Dallas po šesti porážkách zabral, vyhrál 4:1.

Neymar prodloužil smlouvu se Santosem. Ve hře je místo na mistrovství světa

Brazilský útočník Neymar prodloužil smlouvu se Santosem do konce roku 2026 a jasně tím naznačil, jaký je jeho další cíl. Po návratu do mateřského klubu chce definitivně překonat vleklé zdravotní problémy, znovu se dostat do herního tempa a přesvědčit trenéra reprezentace, že si zaslouží místo v kádru Brazílie pro nadcházející mistrovství světa.

Pastrňák se posunul na druhé místo mezi českými střelci NHL

David Pastrňák znovu ukázal, jak výjimečný střelec je. V Seattlu dal dva góly a v historické české tabulce se posunul na druhé místo. Na kontě má už 410 branek, předstihl Patrika Eliáše a před sebou vidí už jen Jaromíra Jágra. Boston ale zápas nezvládl a odjel s porážkou 4:7.

Fabio Wardley chce Tysona Furyho. O titul WBO se popere klidně hned

Držitel světového titulu organizace WBO v těžké váze Fabio Wardley prohlásil, že by byl „extrémně nadšený“, kdyby mohl obhajovat mistrovský pás proti Tysonu Furymu. Reagoval tak na Furyho nedávné oznámení, že v roce 2026 plánuje návrat do profesionálního ringu. Sedmatřicetiletý boxer navíc Wardleyho sám zmínil na sociálních sítích mezi možnými soupeři, čímž okamžitě rozvířil spekulace.

Prokop vybojoval na Dakaru druhé místo ve třetí etapě a drží se druhý i celkově

Martin Prokop na Dakaru vystřihl životní jízdu. Ve třetí etapě dojel druhý a stejnou pozici si drží i v celkové klasifikaci. Na nového lídra Mitcha Guthrieho ztrácí jen 26 sekund. V kamionech se na druhé místo průběžného pořadí posunul obhájce prvenství Martin Macík, nejrychlejším Čechem dne byl Aleš Loprais.

Rulík poslal na olympiádu jádro mistrů světa a věří v další pražský příběh

Radim Rulík zveřejnil nominaci českých hokejistů pro olympijský turnaj v Miláně. Do pětadvacítky zařadil 19 šampionů z mistrovství světa 2024 v Praze a opřel se i o řadu posil z NHL. Kouč přiznal, že chce navázat na zlatý turnaj doma, jen bez výhody tribun. Brankáři podle něj začínají na stejné čáře.

Stříbrná dvacítka po finále se Švédskem odjíždí se vztyčenou hlavou

Česká dvacítka prohrála ve finále mistrovství světa se Švédskem 2:4, přesto si z turnaje odváží další medaili a znovu potvrdila, že patří mezi světovou elitu. V závěru sahala po zázraku, když při hře bez brankáře dvakrát udeřila a na chvíli rozkývala i švédskou jistotu. Vedle týmového úspěchu přišla i výrazná individuální razítka, Vojtěch Čihař získal historicky první české ocenění pro nejužitečnějšího hráče šampionátu.

Tyson Fury se znovu vrací z důchodu. Návrat plánuje na rok 2026

Bývalý mistr světa v těžké váze Tyson Fury opět změnil názor. Kontroverzní Brit oznámil, že se v roce 2026 vrátí do profesionálního boxu, čímž ukončil další, a jak se ukazuje jen dočasnou, kapitolu své sportovní penze.

Novak Djokovič odstoupil z turnaje v Adelaide

Světová tenisová jednička Novak Djokovič se rozhodla vynechat generálku na Australian Open v Adelaide. Srbský rekordman oznámil, že zatím není po fyzické stránce připraven vrátit se do soutěžního kolotoče a chce se plně soustředit na start prvního grandslamu sezony v Melbourne.

Loprais ztratil vedení mezi kamiony na Dakaru a Macík drží třetí místo

Druhá etapa Rallye Dakar zamíchala pořadím v kamionech. Aleš Loprais přišel o průběžné vedení a klesl na čtvrtou příčku. Martin Macík zůstává po dvou dnech třetí. Do čela se posunul Nizozemec Mitchel van den Brink. Mezi auty vede Násir Attíja a český pilot Martin Prokop spadl na 12. místo, na motorce pokračuje Martin Michek patnáctý.

Vyhazov pro Rubena Amorima. Manchester United odvolal hlavního trenéra

Konec Rubena Amorima v Manchesteru United přišel rychle a bez okolků. Emotivní výstup po remíze v Leedsu byl poslední kapkou v dlouhodobě napjatém vztahu mezi trenérem a vedením klubu. Éra, která měla přinést nový směr, skončila dalším otazníkem nad tím, kam se United vlastně ubírají.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama