Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Jiný měsíc, jiný kalibr. Brazilec je zajímavější, říká po změně plánu UFC bijec Dvořák

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jiří Procházka na verdikt stále čeká, jeho krajan David Dvořák už si ale může do diáře napsat, kdy ho čeká další fight. Český zástupce v organizace UFC měl původně bojovat v únoru s Číňanem Su Mutaer-ťinem, plány se ale změnili. Do klece půjde až v březnu, navíc proti šestce žebříčku.

  Český bijec David Dvořák se důkladně připravuje na návrat do oktagonu. Už od října minulého roku ale věděl, že na jeho bitvou se Su Mutaer-ťinem visí otazník. Číňan laboruje se zraněním a není jasné, kdy bude opět fit. Vedení UFC se tak rozhodlo program přehodnotit.

  „Popravdě není stoprocentně jistý, že ten zápas bude v únoru. Soupeř je nějakým způsobem zraněný. UFC nás informovalo, že by to mělo být v únoru, může se ale stát, že to bude i v březnu,“ říkal Dvořák v říjnu loňského roku. Teď už ví, že se Su do kupy nedá.

  Smutnit ale Dvořák nemusí, svou 16zápasovou vítěznou bilanci hájit bude. Sice ne v únoru, ale až v březnu. Soupeřem mu bude na galavečeru, jehož vrcholem by měl být souboj Blachowicze a Rakiče, Brazilec z elitní šestky. 29letý Matheus Nicolau představuje největší výzvu kariéry.

  „Čínský soupeř byl stále zraněný, nevědělo se, jestli nastoupí, nakonec UFC řeklo, že není schopen nastoupit, takže nám poslali tohoto Brazilce, kterého jsme hned akceptovali a řekli jsme si, že jdeme do toho. Do toho se ještě potom ozval manažer Číňana, že je v pořádku, ale to už bylo pozdě,“ prozradil Dvořák včera odpoledne serveru Kaocko.cz.

  Dva až tři zápasy, pak nová smlouva

  Dvořák prohrál v kleci naposledy v roce 2012, od té doby se veze na vítězné vlně. Jeho pěsti a kopy poznal naposledy v květnu loňského roku Kolumbijec Ronderos, kterého Čech uškrtil hned v prvním kole. S Brazilcem si ale nebude radno zahrávat, už jen proto, že je šestým nejlepším bijcem muší váhy.

  „Brazilec je zajímavější, je žebříčkově lépe postavený, mám teď obrovskou šanci se posunout dopředu. Pokud bych si dokázal vzít jeho osmé místo z žebříčku UFC, tak to je pak už coby kamenem dohodil od TOP 5. A z elitní pětky je zase větší šance se dostat k titulovému zápasu. Pro nás skvělá volba,“ myslí si Dvořák.

  Letos by toho chtěl stihnout ještě víc. Po fightu, který je na programu 26. března, by rád do konce roku stihl ještě další jeden či dva zápasy. „Tento rok bych chtěl dva až tři zápasy, všechny je vyhrát, poté prodloužit zase kontrakt s UFC o další čtyři zápasy,“ plánuje Dvořák.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS