15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Jenom bod. Čeští junioři prohráli ve druhém utkání na mistrovství s Německem

Ve druhém zápase na mistrovství světa do dvaceti let čeští hokejisté podlehli výběru Německa 1:2 po prodloužení. Vyrovnané utkání rozhodl dvěma góly Alexander Blank, za Čechy se prosadil pouze Jan Myšák.

Ještě před startem utkání přišly pro české barvy výrazné komplikace. Magnetická rezonance ukázala, že klíčový obránce David Jiříček už si na turnaji kvůli zraněnému kolenu nezahraje. Proti Německu se nemohl představit ani Michal Hrádek, který na poslední chvíli dostal disciplinární trest za zákrok z předchozího utkání. Češi tak museli nastoupit pouze s pěti obránci.

Do zápasu vstoupil aktivněji národní tým, který byl střelecky aktivnější než soupeř, ale žádnou gólovou příležitost úvodní minuty nepřinesly. Blízko ke skórování měl až v závěru první třetiny kapitán Jan Myšák, ale při zakončení byl faulován a nedokázal tak pokořit připraveného Bugla.

O první trefu v zápase se postarali až ve druhé třetině Němci. Do dobré pozice se dostal Blank a s přispěním jednoho z bránících českých hráčů překonal Bednáře. Za nepříznivého stavu dokázali svěřenci trenéra Karla Mlejnka zlepšit svůj výkon a zatlačit na soupeře.

Ve středu s Finskem

Vedlo to k vyrovnání, které přišlo v početní výhodě. Jan Myšák se dostal ke kotouči a přihrávkou hledal Pavla Nováka. Jeho pas se ale odrazil od brusle jednoho z obránců a skončil až v síti za dezorientovaným Buglem.

Německý brankář držel naděje svého týmu po většinu utkání. Předvedl několik důležitých zákroků a podržel své mužstvo i při úniku Ivana Ivana, který ujel v oslabení. Přehodil si kotouč na forhend, ale nedokázal zakončit gólově. Nakonec poslední třetina žádnou branku nenabídla, takže utkání dospělo až do prodloužení.

Rozhodnutí přišlo minutu a dvacet vteřin po začátku nastavené hrací doby. Z velice těžkého úhlu zkusil vystřelit Alexander Blank a parádní ranou dokázal překvapit Jana Bednáře. Vystřelil tím svému týmu bod navíc, který může hrát v konečném důsledku důležitou roli.

Čeští hokejisté se znovu představí ve středu 29. prosince. Od 20 hodin se střetnou s výběrem Finska, který na turnaji zatím nepustil ani bod. Postupně přehrál Němce (3:1) a Rakušany (7:1).