-7.2 C
Czech
Pátek 23. ledna 2026
HokejJeník dvěma góly sejmul San Jose, trefili se i další Češi. McDavid...

Jeník dvěma góly sejmul San Jose, trefili se i další Češi. McDavid má bod číslo 100

Plodný večer mají za sebou čeští hokejisté v zámořské NHL. Největší hvězdou se stal Jan Jeník, který v dresu Arizony režíroval vítězství nad San Jose. Nebyl to ale jen on, kromě něj se prosadili také Chytil nebo Vrána, v bráně pak čaroval Jeníkův kolega Karel Vejmelka. Mezi hlavními příběhy uplynulého hracího dne ale vyčnívá jiný, Connor McDavid se prosadil posté v sezoně.

Tak, jak tomu bývá zvykem, v NHL se zase bylo na co dívat. Do hlavní role se v několika zápasech dostali čeští hokejisté. Hned tři se představili v souboji Arizony a San José, na jedné straně se snažil získat body útočník Jan Jeník a gólman Karel Vejmelka, na té druhé stál Tomáš Hertl.

Druhý nejproduktivnější Čech v dresu Žraloků asistoval u jednoho ze dvou gólů, bohužel pro Hertla ale jeho tým k výhře nedokráčel. Parádní večer totiž prožili druzí zmiňovaní, Jeník dal dva góly a Vejmelka famózním výkonem vychytal většinu střelců San Jose. Výsledek? 5:2 pro Arizonu Coyotes.

„Byl to docela emotivní zápas. Dokázali jsme protrhnout sérii proher, ale přišli jsme o našeho nejlepšího hráče,“ byl rád Jeník, který zatím v NHL odehrál jen sedm zápasů. Právě proti Sharks se mu ale daří na jedničku, všechny čtyři góly v soutěži dal do jejich sítě.

Arizona vs. San Jose 5:2 (1:1, 1:1, 3:0). Góly: 29. a 48. Jeník, 16. N. Ritchie, 58. Hayton, 60. N. Schmaltz – 13. Reedy, 35. B. Burns (Hertl).

Prosadili se i další Češi, „stovku“ vyhrál McDavid

Zajímavý souboj se odehrál také na druhé straně Spojených států amerických v Detroitu. Český souboj vyšel hůře pro domácí Hronka, Zadinu a Vránu, z nichž se poslední jmenovaný jednou trefil. Divokou bitvu vyhráli Rangers a pomocnou ruku přidal gólem i Filip Chytil.

  • Detroit vs. NY Rangers 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 – 0:1). Góly: 10. M. Rasmussen, 18. Vrána, 21. Bertuzzi, 46. Erne – 4. Reaves, 18. Chytil, 33. Panarin, 57. Kreider, 62. Copp.

Kdyby se měl hokej pojit s atletikou, bude klíčovou disciplínou běh na 100 metrů, v hokejovém případě na 100 bodů. Před utkáním s Los Angeles jich měl Connor McDavid přesně 98, díky gólu a asistenci už ale magickou hranici jako první ze všech v sezoně překonal. Sám v kariéře už milník zdolal pětkrát.

„Není to snadná věc. Cením si toho. Jsem velmi vděčný za to, že mohu v téhle lize hrát a že se mi daří produkovat tolik bodů,“ říkala jednička draftu v roce 2015 už před zápasem. McDavid vede bodování o tři body před svým týmovým kolegou Draisaitlem. Edmonton i díky nim vyhrál nad Kings 4:3.

Kanadské bodování NHL:

  • 1. Connor McDavid (Edmonton) – 100, 2. Leon Draisatl (Edmonton) – 97, 3. Huberdeau (Florida) – 93, 4. Gaudreau (Calgary) – 90, 5. Matthews (Toronto) – 85, …, 22. Pastrňák (Boston) – 68, Hertl (San Jose) – 55, Voráček (Columbus) – 49.
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Sabalenka přežila náročnou zkoušku s Potapovou a postoupila do čtvrtého kola Australian Open

Aryna Sabalenka zvládla na Australian Open zatím nejtěžší zkoušku. Světová jednička v Melbourne udolala Anastasiu Potapovu ve dvou tiebreacích a vyhrála 7:6(4) a 7:6(7). Zápas měl napětí, zvraty i chvíle, kdy se favoritka sama sobě divila.

Dvacáté místo bez euforie i bez zklamání, Krčmář hodnotil výkon v Novém Městě

Michal Krčmář skončil ve zkráceném vytrvalostním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě na 20. místě. Ve Vysočina Areně mu seděl běh, zradila ho ale střelba vestoje, kde třikrát minul. V mrazu se cítil dobře a před blížícími se olympijskými hrami ho potěšilo, že mu nechybí energie.

Mercedes W17 odhalen. Tým představil vůz pro novou éru Formule 1

Mercedes odhalil první podobu monopostu W17, se kterým vstoupí do sezony 2026, roku, jenž má podle mnohých znamenat návrat Stříbrných šípů zpět na absolutní špičku Formule 1. Nový vůz vzniká v době největší technické revoluce v historii sportu a tým doufá, že právě tato změna ukončí čtyřleté období bez boje o tituly.

McLaren čelí bezprecedentní výzvě. Práce na sezoně 2026 nemá v historii F1 obdoby

Šéf stáje McLaren Andrea Stella označil přípravy na sezonu 2026 za „bezprecedentní“. Úřadující mistři světa se podle něj potýkají s největším technickým přerodem v dějinách Formule 1, který zahrnuje současnou změnu podvozků, pohonných jednotek, paliv i pneumatik.

Krejčí sedmi body pomohl Atlantě k těsné výhře v Memphisu

Atlanta po čtyřech porážkách zabrala a v Memphisu vyhrála 124:122. Vít Krejčí stihl za necelých 11 minut sedm bodů a jeho tým při jeho pobytu na palubovce výrazně poskočil. Ve stejné noci dominovala Oklahoma City proti Milwaukee 122:102 díky 40 bodům Shaie Gilgeouse Alexandra a derby New Yorku s Brooklynem skončilo historickým rozdílem 54 bodů.

Dostál předvedl 40 zákroků a Anaheim vyhrál nad Coloradem po nájezdech

Lukáš Dostál v NHL předvedl jeden z nejlepších výkonů sezony a čtyřiceti zákroky dotlačil Anaheim k výhře 2:1 po nájezdech na ledě Colorada. V rozstřelu zastavil i Martina Nečase, který tentokrát nebodoval. V noci se prosadili také Filip Hronek a David Kämpf, jejich příspěvky pomohly Vancouveru utnout jedenáctizápasovou sérii bez vítězství.

Slavia doma padla s Barcelonou 2:4 a přišla o naději na postup

Slavia v mrazivém Edenu prohrála s Barcelonou 2:4 a v předposledním sedmém kole ligové fáze Ligy mistrů definitivně ztratila šanci na postup do vyřazovacích bojů. Pražané šli brzy do vedení po gólu Vasila Kušeje a ještě před pauzou srovnali díky vlastní brance Roberta Lewandowskiho. Favorit ale po přestávce přidal a rozhodl trefami Daniho Olma a znovu i Lewandowskiho.

Emma Raducanu skončila na Australian Open ve druhém kole. Podlehla Potapově

Emma Raducanu na letošním Australian Open skončila ve druhém kole. Britská tenisová jednička podlehla Anastasii Potapově ve dvou setech 6:7 (3:7), 2:6 a přišla o možnost dalšího atraktivního souboje se světovou jedničkou Arynou Sabalenkou.

Luke Littler přehrál Van Gerwena a ovládl Saudi Arabia Darts Masters

Teprve osmnáctiletý mistr světa Luke Littler se stal historicky prvním vítězem turnaje Saudi Arabia Darts Masters. Ve finále si v Rijádu poradil s Michaelem van Gerwenem poměrem 8:5 a potvrdil svou rostoucí pozici mezi světovou elitou šipek.

Nathan Aspinall zpochybnil atmosféru na nové saúdské šipkové scéně 

Anglický šipkař Nathan Aspinall po premiérovém turnaji Saudi Arabia Darts Masters naznačil, že část publika v Rijádu nepůsobila dojmem, že by na šipky dorazila z vlastního nadšení. Podle něj je spolupráce mezi organizací PDC a Saúdskou Arábií teprve na začátku a k dlouhodobému partnerství vede ještě dlouhá cesta.

Velký návrat na domácím sněhu. Brignone nejrychlejší z Italek

Federica Brignone se vrátila do závodního kolotoče ve velkém stylu. V Kronplatzu zajela v prvním kole obřího slalomu sedmý čas. Na domácí trati byla zároveň nejrychlejší z Italek, což jí dodalo další bod do olympijské skládačky.

Plíšková zvládla comeback na Australian Open, uspěli i Menšík, Macháč, Siniaková a Valentová

Karolína Plíšková zvládla první zápas na Australian Open po dlouhé pauze a hned přehrála Sloane Stephens 7:6, 6:2. Dařilo se i dalším českým hráčům, Jakub Menšík otočil maraton po více než čtyřech hodinách, Tomáš Macháč prošel dál bez ztráty setu. Úspěšný debut na turnaji zapsala Tereza Valentová, postup přidaly také Kateřina Siniaková a Linda Fruhvirtová, naopak Sára Bejlek skončila hned v úvodu.

Hertl dal 20. gól v sezoně, Nečas vystoupal na 60 bodů

Český večer v NHL ozdobily výrazné milníky. Tomáš Hertl vstřelil už 20. branku sezony, ale Vegas doma podlehlo Philadelphii 1:2. Martin Nečas dvakrát přihrál u výhry Colorada 5:2 nad Washingtonem a posunul se na hranici 60 bodů. Bodovali také Filip Hronek a David Kämpf, brankář Lukáš Dostál přidal další vítězství.

Oleksandr Usyk má otevřenou cestu k Wilderovi. WBC schvaluje velký návrat amerického ranaře

Boxerský svět znovu zpozorněl. Ukrajinský šampion těžké váhy Oleksandr Usyk může ve své další obhajobě nastoupit proti jednomu z nejnebezpečnějších knockoutérů poslední dekády, a to Deontayi Wilderovi. Prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman potvrdil, že Wilder je plně způsobilý vyzvat držitele pásu a že Usykova žádost o dobrovolnou obhajobu byla oficiálně schválena.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama