11.3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Jedenáct let čekání končí, Sparta vyhrála v Plzni. V Ďolíčku sklapla „Csaplárova past“

Fotbalisté Sparty odčinili tragický výbuch v derby, na plzeňském svatostánku dokázali vyhrát 1:0, a prolomili tak jedenáctiletou sérii neúspěchů na západě Čech. Bohemians se povedlo poprvé v sezoně vyhrát v lize doma, v zápase se Zlínem, který se nevyvíjel vůbec dobře, sklapla „Csaplárova past“ a klokani vyhráli po senzačním obratu 3:2.

Plzeňští přivítali v Doosan Areně mančaft Briana Priskeho. Fanoušci, kteří dorazili z Prahy, po ostudě v Edenu dočasně vyřadili některé chorály, v sektoru navíc nevyvěsili žádné vlajky. Na plotě se houpalo pouze ironické poděkování za historický výsledek v utkání se Slavií. Hosté měli navíc minulý víkend volno, duel se Slováckem byl kvůli posunuté bitvě EKL odložen.

Samotný zápas s Viktorií nenabídl během první půle příliš pohledný fotbal, nejzajímavějším momentem byla hlavička Jaroslava Zeleného, tu ale bravurně zlikvidoval Jindřich Staněk.

Ve 45. minutě předvedl nechutný a cílený zákrok hlavou na Asgera Sørensena Tomáš Chorý. Plzeňský čahoun měl být za své nepochopitelné a neomluvitelné počínání jednoznačně vyloučen, VAR Pavel Franěk však mlčel. Obránce Sparty dohrával s velikou boulí na čele.

Tento moment nespravedlnosti hostující výběr nakopnul a začal sparťanský tlak. Klid ukázal golman Kovář, jenž si pohrál s napadajícím soupeřem při zpracování, a klíčový moment nastal v 82. minutě.

Po derby mnohými kritizovaný David Pavelka stál při rohovém kopu na zadní tyči a prodloužený míč uklidil sklopeným nártem do Staňkovy sítě. Sparta vyhrála v Plzni 1:0 a ukončila jedenáctiletou sérii proher a remíz na západě České republiky.

Klokaní euforie, Ďolíček se otřásl v základech

Bohemka sice letos pětkrát zvítězila venku, na 3 body z Ďolíčku však v lize stále čekala. Přišly až v posledním domácím zápase soutěže před zimní přestávkou, klokani doma otočili klání se Zlínem z 0:2 na 3:2.

První půlhodinu tlaku a 8 rohů domácích ševci ubránili a z brejku šli do vedení gólem Filla. Klokani se navíc nestačili ve 36. minutě divit, jednoduchý balon na zadní tyč brankář Bačkovský nepochopitelně pustil a svým kiksem poslal Zlín do náskoku 2:0.

Bohemka ale zbraně nesložila. Hned po pauze nastoupila na ševce v obrovském tempu, tribuny se probudily a během dvanácti minut srovnali stopeři Křapka s Hůlkou na 2:2. Euforii pak vyvolal hrdina podzimu Roman Květ, jenž v 86. minutě napálil poskakující balon za vápnem přímo k tyči a zapsal svou devátou trefu v sezoně. Co víc, znovu vítěznou!

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.