FORTUNA:LIGAJarní zápletka. Slavia nahání Plzeň, dotahuje se i Sparta. Na podzim padlo...

Jarní zápletka. Slavia nahání Plzeň, dotahuje se i Sparta. Na podzim padlo 396 gólů

Podzimní část Fortuna ligy je minulostí. Na čele tabulky se stále drží Plzeň, ale její ještě před pár týdny mohutný náskok se výrazně ztenčil. Slavia začíná Viktorii šlapat na paty. A na třetí příčce číhá Sparta, která v posledních třech bitvách podzimu neztratila bod a nedostala gól. Jaro slibuje úžasnou podívanou.

Od konce července do poloviny listopadu se stihlo odehrát celkem 128 zápasů, ve kterých padlo 396 branek. Tedy více než 3,09 gólu na zápas. Nejlepším střelcem je zatím brněnský Jakub Řezníček, jenž rozvlnil sítě soupeřů jedenáctkrát. Hned v závěsu jsou s devíti brankami Chorý, Květ, Tecl a van Buren.

Mezi fanoušky hodně rezonovaly fauly. A častokrát se mluvilo o tom, že bylo uděleno nesmyslné množství červených karet. Když se na to podíváme statisticky, tak faulů bylo spácháno více než tři tisíce, což činí průměr zhruba 24 faulů na zápas. Nejvíce nedovolených zákroků předvedli mladoboleslavští fotbalisté.

Žlutých karet udělili rozhodčí 515, tedy zhruba 4 v každém zápase. A hned 42 kartonků dostal Hradec Králové. Karet červených padlo také hodně, sudí vylučovali dohromady čtyřiačtyřicetkrát. Nejvíce, tedy sedmkrát, poslali soudci do sprch hráče Jablonce.

Nejlepší útok má momentálně Slavia, ta dala za podzim 51 gólů. Naopak nejlepší defenzivou se mohou chlubit na západě Čech, v Doosan Areně totiž sídlí Plzeň, která dostala za 16 zápasů jen 10 branek.

Viktoria je pak i nejlepším týmem na venkovních hřištích, podařilo se jí nasbírat 21 bodů. V závěsu je mužstvo z Ďolíčku, klokani brali venku bodů 16. Doma vede Slavia, ta vyhrála ve Fortuna Areně všech 8 duelů.

Jaká je situace vzhledem k jarní části?

Ligové fotbalisty nyní čeká MOL Cup a pak více než dvouměsíční čekání na start české nejvyšší soutěže. Vše je způsobeno světovým šampionátem, který se koná v Kataru.

První je Plzeň. Nasbírala za podzim 39 bodů. Ale v těsném závěsu je se 37 body Slavia. A Sparta, jež si prošla pětizápasovou šňůrou remíz a depresí po nezvládnutém derby, se dokázala vzchopit a plánuje obě zmíněná mužstva na jaře pořádně prohnat. Nyní má bodů 32.

Za „TOP trojkou“ jsou v tabulce hráči Sigmy Olomouc, Hradce Králové, Mladé Boleslavi a Bohemians, opačný pól tabulky obývají Pardubice. Ty ztrácí na předposlední Zlín jen dva body. Jaro slibuje zajímavé rozuzlení…

Nejčtenější tento týden

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.

Dobeš předvedl 35 zákroků a jednu asistenci, Montreal přesto prohrál

Jakub Dobeš znovu držel Montreal ve hře. Český brankář proti Carolině předvedl 35 zákroků a přidal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Canadiens však doma prohráli 2:3 v prodloužení a ve finále Východní konference ztrácejí v sérii 1:2 na zápasy.

Frank Sánchez vyhlíží Usyka. Kubánský ranař si po drtivém knokautu říká o titulovou šanci

Frank Sánchez znovu hlasitě vstoupil do hry o světový titul v těžké váze. Po dominantním vítězství nad Richardem Torrezem Jr. se kubánský boxer stal povinným vyzyvatelem organizace IBF a otevřeně mluví o tom, že chce co nejdříve vyzvat Oleksandra Usyka. Ve světě těžké váhy se tak rýsuje další atraktivní souboj.

Tyson Fury ladí formu na bitvu století. Soupeře před duelem s Joshuou oznámí už tento týden

Tyson Fury se chystá na další krok před očekávaným megasoubojem s Anthonym Joshuou. Promotér Frank Warren potvrdil, že jméno příštího soupeře britského šampiona bude zveřejněno během několika dnů. Velké plány má zároveň i neporažený talent Moses Itauma, kterého čeká dosud nejtěžší test kariéry.

Kimi Antonelli ovládl Montreal. Mercedes slaví, Russell po dramatické bitvě odstoupil

Velká cena Kanady nabídla jednu z nejnapínavějších podívaných posledních let. Kimi Antonelli vybojoval čtvrté vítězství v řadě po strhujícím souboji s týmovým kolegou Georgem Russellem, jehož nakonec zastavila technická závada. Lewis Hamilton mezitím oslavil nejlepší výsledek od příchodu k Ferrari a Max Verstappen se po těžkém víkendu vrátil na stupně vítězů.

Hertl gólem rozhodl drama s Coloradem, Vegas vede už 3:0

Tomáš Hertl prožil velký večer v play off NHL. Český útočník pomohl Vegas gólem a asistencí k výhře 5:3 nad Coloradem a stal se první hvězdou zápasu. Golden Knights otočili duel z nepříznivého stavu 0:3 a ve finále Západní konference vedou už 3:0 na zápasy. Avalanche tak dělí jediná porážka od konce sezony.

Ibrahimovic a Fury chtějí zachránit Morecambe

Zlatan Ibrahimovic a Tyson Fury mohou spojit síly u nečekaného fotbalového projektu. Slavný bývalý útočník a britský boxer podle anglických médií zvažují koupi Morecambe FC, klubu ze šesté anglické ligy, který se v posledních letech propadl sportovně i finančně.

Kontroverzní zásah rozhodčího. Oleksandr Usyk přežil duel s Verhoevenem

Oleksandr Usyk zůstal mistrem světa těžké váhy, ale vítězství nad kickboxerem Rico Verhoevenem rozhodně nepůsobilo přesvědčivě. Ukrajinský šampion se v Egyptě trápil víc než kdykoliv předtím a kontroverzní ukončení v 11. kole okamžitě rozpoutalo debaty o odvetě.

Carolina porazila Montreal v prodloužení a srovnala sérii

Carolina zvládla druhé finále Východní konference NHL. Na domácím ledě porazila Montreal 3:2 v prodloužení a vyrovnala stav série na 1:1. Český brankář Jakub Dobeš čelil 26 střelám a inkasoval třikrát. Rozhodující gól vstřelil Nikolaj Ehlers, který se prosadil podruhé v zápase.

Russell ovládl sprint v Kanadě po bitvě s Antonellim

George Russell zvládl sprint Velké ceny Kanady nejlépe ze všech. Pilot Mercedesu udržel první místo po startu z čela a v Montrealu si dojel pro druhé sprintové vítězství v sezoně. Za ním skončil Lando Norris z McLarenu, třetí místo bral lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Sinner vstupuje do French Open jako hlavní favorit

Jannik Sinner vstupuje do French Open jako největší favorit. Současnému tenisovému světu vládne s takovou jistotou, že soupeři zatím hledají spíš skulinu než účinnou odpověď. Podle expertů ho v Paříži může zastavit jen úzký okruh hráčů, nebo okolnosti, které s raketou přímo nesouvisejí.

Verstappen chce zůstat ve formuli i v roce 2027

Max Verstappen dal fanouškům formule 1 jasnější odpověď na otázku, která se nad ním v posledních měsících vznášela. Pokud se nestane nic mimořádného, chce ve formuli pokračovat i v roce 2027. Důvodem jsou změny pravidel pro pohonné jednotky, které mají závodění přiblížit tomu, co od něj čtyřnásobný mistr světa očekává.

Vegas otočilo duel v Coloradu a vede v sérii už 2:0

Hokejisté Vegas zvládli i druhý zápas finále Západní konference NHL na ledě Colorada. Golden Knights vyhráli 3:1, přestože dlouho prohrávali. V poslední třetině ale udeřili třikrát a hlavní roli sehrál Ivan Barbašov, který zapsal dva góly a jednu asistenci. Tomáš Hertl tentokrát nebodoval.

Lewis Hamilton se brání kritikům. Ferrari sází na šampiona minimálně do roku 2027

Lewis Hamilton rázně odmítl spekulace o možném konci kariéry a zároveň poprvé naznačil délku své smlouvy s Ferrari. Sedminásobný mistr světa uvedl, že s italskou stájí počítá minimálně do konce roku 2027. Před Velkou cenou Kanady navíc ostře reagoval na kritiky, kteří podle něj neustále řeší jeho odchod z formule 1.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama