Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Jaké vyhlídky mají stáje před druhým závodem Formule 1?

  Tuto neděli nás čeká druhý závod Formule 1 v Saudské Arábii. Městský okruh v Džiddě je úzký, rychlý a piloti musí podat perfektní výkony. Od Red Bullu se čekají výsledky a nad Mercedesem visí otazník. Dokáže Aston Martin zopakovat senzaci z Bahrajnu?

  Red Bull bude navazovat na naprosto dominantní jízdu v Bahrajnu. Verstappen s Perezem ujeli Alonsovi o 38,637 vteřin. Red Bull velmi kapitalizoval na jejich dobré práci s pneumatikami. To se může tento víkend změnit, jelikož je trať z hrubšího asfaltu a degradace pneumatik se může dostavit i u nich.

  Ferrari nezačalo sezónu podle představ. Po problémech s monopostem Leclerca v Bahrajnu bude stáj usilovat o co nejlepší výsledky. Nový týmový principál Fred Vasseur se po nezdařeném víkendu okamžitě stal terčem kritiky. Ferrari se bude snažit o pozvednutí atmosféry kolem stáje a jezdců.

  S velkým očekáváním bude do závodu nastupovat Aston Martin. V prvním závodě skončil Fernando Alonso na třetím místě a jeho stájový kolega Lance Stroll na šestém. Na Kanaďana Strolla se bude upínat veliká pozornost. Kvůli jeho zranění neměl možnost najezdit s monopostem tak důležité kilometry a vůz se mu může snadno vymknout kontrole. V Bahrajnu je kolem trati hodně místa, kde se jezdci můžou po nepovedeném průjezdu zatáčky srovnat. Městský okruh v Džiddě tuto možnost nemá a bude zajímavé sledovat, jak si s ním Stroll poradí.

  Vaši pozornost si zaslouží také trojice nováčků. Nyck de Vries, na rozdíl od Sarganta a Piastriho, v Saudské Arábii nikdy nezávodil. Piasti se Sargantem se již s okruhem setkali v šampionátu F2. Logan Sargeant bude mezi touto trojicí do závodu vstupovat jako favorit. V Bahrajnu se umístil na nejvyšší příčce a má zkušenosti s okruhem. Piastrimu se nepodařilo dokončit závod v Bahrajnu a pro de Vriese bude okruh neznámá.

  Na těsné souboje se můžeme těšit ve středu tabulky. Díky finančnímu stropu se srovnaly rozdíly mezi stájemi a jezdci jsou si schopni víc konkurovat. Dříve slabší stáje stahují náskoky a přenáší boj do nejlepší desítky.

  Mercedesu se zatím nedaří podle jejich představ. Hamilton skončil na pátém místě a Russel na sedmém. Jejich monopost nebyl schopný konkurovat Red Bullu, Ferrari a dokonce ani s Astonu Martin. V průběhu předešlého závodu měli piloti problémy s opotřebením pneumatik. Tento problém bude nyní ještě urgentnější.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.