FotbalInfarktový závěr ligy. Španělé mají jasno až po posledním kole, titul vydřelo...

Infarktový závěr ligy. Španělé mají jasno až po posledním kole, titul vydřelo Atlético

Letošní sezona španělské ligy, to bylo všechno možné, jen ne nuda. Byl to boj až do posledního kola, navíc se rozhodovalo mezi dvěma kluby z Madridu. Titul nakonec připadne Atléticu, které zvládlo závěr ligového ročníku o něco lépe.

Sezonu jako tuhle ve Španělsku asi jen tak nepamatují. O titulu v Německu nebo Itálii už bylo jasno před závěrečnou fází sezony, tady se ale bojovalo až do posledního dechu. Bude to Real? Nebo si udrží formu Atletico? O tom nechtěl nikdo ani spekulovat.

Fotbaloví nadšenci už ale mají jasno. Letošní sezoně španělské La Ligy kralují zástupci červenomodrých, tedy „Atletů“. Ti zvítězili 2:1 na hřišti Valladolidu, Realu tak nestačila ani výhra 2:1 nad Villarrealem.

Oba tábory, jak hráčské, tak „fans“, musely mít nervy ze železa. Atlético nejprve v utkání prohrávalo, nepříznivý stav tak muselo otáček. A Real? Ten dokonce vyrovnal v nastavení celého duelu, nebylo mu to ale nic platné.

84 bodů Real, 86 bodů Atlético

Rozdíl 2 bodíků. I takový počet stačí k tomu, abyste vyhráli ligový titul. V jedné části hlavního města Španělska se bude slavit do rána, ta druhá bude lehce smutnit. Pro fotbalové nadšence ale každopádně ideální reklama na fotbal.

2 body rozhodly i na druhém konci tabulky o sestupu Huescy. Tomu unikla záchrana po bezbrankové remíze s Valencií. Spolu s klubem z podhůří Pyrenejí se loučí s La Ligou také Valladolid a Eibar.

„Božský“ Suárez

Před letošní sezonou ho nechtěli v Barceloně. „Jsi moc starý,“ slyšel Uruguayec Suárez. Tenhle tah se ale Kataláncům krutě vymstil. Právě tenhle ostrostřelec totiž Atlético dotáhl k titulu. Čtvrtý nejlepší střelec ligy, 21 branek. To je slušná statistika na „pana Nechtěného“.

Barcelona se sama vyřadila ze závodu o titul už několik kol před koncem, letos si tak do vitríny nepřidá trofej pro ligového šampiona. Alespoň jedna dnešní zpráva ale může fanoušky „Barcy“ uklidnit. Vlastně jsou dvě.

Messi by měl podle posledních spekulací zůstat v Barceloně, k němu by se navíc mohl zanedlouho stěhovat i krajan Agüero.  

Nejčtenější tento týden

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama