Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.

  Drama až do poslední chvíle. Takové bylo divácky velmi atraktivní finále mítinku, který je očekávaným vyvrcholením celoročních turnajů Players Championship. V turnaji tak rozhodně uvidíte ty nejlepší hráče světa, nicméně sem tam se do závěrečných bojů dostanou i kolikrát neznámá, či méně očekávaná jména.

  A v letošním ročníku nebyla o překvapivá jména v play-off bojích nouze. Například světovou jedničku Gerwyna Price vyřadil z turnaje až třiadvacátý hráč světa Brendan Dolan, Wade naopak skončil na šipkách Gurneyho.

  Do finále se nakonec probojoval objev loňského roku Ryan Searle. Na trnité cestě do svého prvního finále majoru vyřadil legendy jako Whitlocka či Crosse. Snakebite Peter Wright měl cestu do finále možná ještě složitější. Nejprve si musel poradit s Adrianem Lewisem, následně s trojnásobným mistrem světa Michaelem Van Gerwenem a v semifinále pak s rozjetým Jonnym Claytonem.

  Rozhodující skotsko-anglická bitva pak nabídla neskutečnou podívanou. Několik náhozů 180, fenomenální závěry a drama až do posledního jedenadvacátého legu za stavu 10:10 před narvanými tribunami. Ryan se sice dostal hozeným maximem na krásných 24 bodů na zavření, jimiž by se zapsal do dějin, zkušený Wright ale svou šipku na výhru nezahodil a Searleho porazil 11:10. I tak ale nemusí Ryan věšet hlavu, na turnaji předvedl neskutečné šipky.

  Hádku Wrighta s Lewisem musel krotit sudí

  K zajímavému incidentu došlo v průběhu šampionátu. V jednom z úvodních zápasů celého turnaje proti sobě stanuly dvě veliké legendy. Proti pozdějšímu vítězi Peteru Wrightovi se postavil anglický miláček publika Adrian Lewis. Bitva těchto velikánů přinesla, podobně jako vy finále, také rozhodující leg a po něm se na pódiu děly věci.

  Adrian bezprostředně poté, co Snakebite zavřel, a tím Angličana vyřadil, na Petera vystartoval a velmi důrazně mu začal něco vysvětlovat. Dle pozápasových vyjádření mělo údajně dojít k tomu, že světová dvojka měla cíleně vrzat volným prknem v pódiu a zároveň Lewise cíleně znervózňovat. Adrian to označil za podvádění a sudí měl co dělat, aby se na pódiu nestrhla mela.

  Wright to pochopitelně odmítl, nicméně po zápase se snažil situaci odlehčit, aby spor zůstal jen mezi nimi a vyříkali si to jako chlapi spolu. Snakebite zápas uzavřel ironickou poznámkou: „My jsme se hádali proto, že nevíme, kdo první pošle tomu druhému vánoční přáníčko…“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Michael Van Gerwen

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.
  Karel Sedláček

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.
  Karel Sedláček

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!
  Peter Wright

  Wright znovu usedá na šipkařský trůn. Po úžasném finále zbyly Smithovi oči pro pláč

  Dva roky uběhly jako voda a pohár mistra světa zvedá nad hlavu opět skotský showman Peter Wright. Ve finále největšího šipkařského šampionátu přetlačil ve dvanácti setech srdnatě bojujícího Michaela Smithe, jenž měl vysněný titul z major turnaje již po několikáté na dosah, podobně jako v minulosti však končí jen a pouze druhý. „Snakebite“ bere 15 milionů korun a upevňuje si pozici druhého nejlepšího hráče planety.
  Peter Wright

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.
  Michael Smith

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!
  Reklama
  Reklama
  Reklama