FotbalHvězdy chtěly, abychom vyhráli, smál se kouč Pep Guardiola

Hvězdy chtěly, abychom vyhráli, smál se kouč Pep Guardiola

Manchester City si poprvé ve své historii sáhl na ušatou trofej pro vítěze Ligy mistrů. Evropskými šampiony se Angličané stali po vítězství nad Interem Milán 1:0. V Turecku slavil anglický klub i naposledy, v roce 2005 se radoval z výhry Liverpool. Teď ho dokázali napodobit svěřenci trenéra Pepa Guardioly.

Nad Španělem se v posledních měsících lehce začala kývat židle. Ano, vyhrál se Citizens několik anglických titulů, FA Cupy nebo další pohárové soutěže na Britských ostrovech. Evropský úspěch ale stále na odškrtnutí čekal. Nepovedlo se to v roce 2021, kdy byla nad síly Manchesteru Chelsea, a Guardiola se zdál být zakletý.

Mluvilo se o prokletí africkými kmeny, které dávají Guardiolovi „sežrat“ zacházení s tehdejší hvězdou Yayou Tourém. Podle mnohých Španěl se City nikdy neměl Ligu mistrů vyhrát. Teď se ale všechno změnilo. Španěl jako čtvrtý kouč v historii potřetí vyhrál Ligu mistrů. Dvakrát s Barcelonou a úplně poprvé s týmem, ve kterém působí od roku 2016.

„Inter je skvělý tým. Říkal jsem hráčům o přestávce, ať jsou trpěliví. Měli jsme i štěstí, Inter nastřelil břevno, dvakrát nás fantasticky podržel Ederson. Ale hvězdy tentokrát chtěly, abychom vyhráli my. Nebyl to náš nejlepší výkon, ale pohár je náš,“ usmíval se po zápase spokojený 52letý Španěl, který vyhrál Ligu mistrů i jako hráč.

V Manchesteru budou podle jeho slov na programu velkolepé oslavy. „Jsem unavený, ale klidný, spokojený. Ligu mistrů je strašně těžké vyhrát. Nejprve budeme slavit v hotelu s rodinami a přáteli. V pondělí pak pojedeme autobusem městem, užijeme si úspěch s našimi fanoušky,“ představil plány Guardiola, který se připojil k Siru Alexu Fergusonovi. Jen oni dva dokázali s anglickým týmem zkompletovat treble.

Hrdina hrál tužku

Guardiola a spol. mohou líbat nohy dalšímu Španělovi. Rodri v 68. minutě využil toho, že se k němu blíží odražený míč, a poslal Manchester City do extáze. Hráče, fanoušky, všechny, kteří zápas sledovali a fandili anglickému celku. Takhle to vypadalo třeba v Manchesteru:

Sám ale tvrdil po zápase, že se svým výkonem spokojený není. „Nebyl to lehký zápas, navíc jsem v prvním poločase hrál pěknou tužku. Ale taková jsou finále, rvali jsme se jako lvi,“ podotkl hrdina Manchesteru City.

Nejčtenější tento týden

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama