1.5 C
Czech
Středa 3. prosince 2025
FotbalHulk ještě fotbalu nemá dost. Spolu s Diegem Costou zajistil Mineiru po...

Hulk ještě fotbalu nemá dost. Spolu s Diegem Costou zajistil Mineiru po 50 letech titul

Fotbalový veterán, který si udělal jméno v Portu, Zenitu Petrohrad nebo Číně, má stále chuť do fotbalu. Řeč je o útočníkovi Hulkovi, který v únoru letošního roku zamířil do své domoviny. První sezona v Atléticu Mineiro se mu povedla na výbornou. Brazilský tým prostřílel k prvnímu titulu od roku 1971.

Hulk hrával fotbal v Evropě, portugalská a ruská liga mu ležely u nohou. Silový snajpr, který svou dělovkou jen zřídka minul branku, je považován za nedoceněného kanonýra, který by se v papírově lepším klubu jistě zařadil po bok těch největších legend.

Brazilský útočník ale zvolil opačnou cestu. Hrával za Porto, pak za Zenit a skončil až v Číně. Tam zkoušel prorazit v týmu Šanghaje a patřil mezi nejlepší a nejlépe placené hráče ligy. Na konci února si ale řekl „dost“ a vyrazil směrem domov. Což teď může považovat za dokonalý krok.

Do služeb zlanařil Hulka tým Atlética Mineiro. Klub, který získal mistrovský titul jen jednou ve své historii, přesněji v roce 1971. Díky Hulkovi ale slavil i letos. V aktuálním ročníku má Hulk na kontě ve 35 zápasech neskutečných 19 gólů a 7 asistencí.

Jasno dvě kola před koncem

Mineiro získalo titul po dlouhých 50 letech a slavit mohlo už dvě kola před koncem. Na půdě Bahii sice Hulk a spol. prohrávali už o dva góly, po famózní otočce, ke které přispěl trefou i nový hrdina Atlética, ale mohly ve městě propuknou mistrovské oslavy.

„Naposledy jsme vyhráli titul před 50 lety, což je už hodně dávno. To se musí oslavit,“ prohlásil po zápase dvougólový Keno. Slova chvály ale sklízí hlavně Hulk. „Fantasticky zapadl do týmu a prožil kouzelnou sezonu,“ myslí si trenér Cuca.

Spolu s Hulkem měl lví podíl na titulu také bývalý útočník londýnské Chelsea Diego Costa. Někdejší člen španělské reprezentace odehrál 15 zápasů, v nichž dal čtyři góly a na jeden přihrál. Costa se přesunul do Brazílie před letošním ročníkem v Atlética Madrid.

Díky svým výkonům si ale možná ještě znovu vyzkouší fotbal na „starém“ kontinentu. Fotbaloví fandové volají po velkolepém comebacku do Chelsea, ve které si zarostlý kanonýr udělal jméno. Uvidíme, zda se návrat upeče, každopádně je fajn vidět, že dva excelentní fotbaloví útočníci ještě poslední slovo neřekli.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Zacha asistoval, Boston v Detroitu znovu padl o gól

Pavel Zacha zapsal v úterním programu NHL jednu asistenci. Boston však i přes jeho přihrávku v poslední minutě nedotáhl stíhací jízdu a prohrál v Detroitu 4:5. Colorado dál dominuje soutěži, tým Martina Nečase zdolal Vancouver 3:1 a opřel se o dva góly Nathana MacKinnona. Dramatické momenty nabídly i další duely, včetně návratu brankáře Cartera Harta do NHL či první kariérní trefy dvojice mladíků v dresu Nashvillu.

Skandál na poslední chvíli. Janibek Alimkhanuly neprošel testem na drogy 

Boxerský svět zasáhla krátce před víkendovým galavečerem nečekaná zpráva. Kazachstánský šampion Janibek Alimkhanuly neprošel antidopingovou kontrolou a jeho očekávaný unifikační souboj s Erislandym Larou tak dostal zásadní trhlinu.

Sporná penalta rozohnila Tottenham. Frank obvinil VAR z chyby

Trenér Tottenhamu Thomas Frank měl po divokém utkání na St. James’ Parku jasno: VAR podle něj neměl v závěru vůbec zasahovat. Spurs nakonec díky akrobatickému zásahu Cristiana Romera v nastavení urvali remízu 2:2, ale horké téma večera se točilo kolem penalty, kterou Newcastle dostal v 86. minutě.

Wierer ovládla vytrvalost v Östersundu, Voborníková brala body

Italka Dorothea Wierer vyhrála vytrvalostní závod biatlonistek v Östersundu. V cíli porazila Finku Sonju Leinamova o tři desetiny sekundy. Francouzka Camille Bened uzavřela stupně vítězů. Češky tentokrát nedosáhly na první dvacítku pořadí, nejlepší Tereza Voborníková skončila čtyřiadvacátá.

FIFA chystá revoluci. VAR bude na MS 2026 posuzovat i rohové kopy

FIFA se připravuje na další zásadní změnu ve využívání videoasistence rozhodčích. Na mistrovství světa 2026 plánuje zavést VAR kontroly také u udělování rohových kopů, krok, který může výrazně proměnit způsob, jakým se fotbal bude posuzovat na nejvyšší úrovni. Rozhodnutí však provází kontroverze, protože domácí ligy i samotná IFAB zatím tuto novinku odmítají.

Oleksandr Usyk vs. Fabio Wardley. Zápas, který možná nikdy neuvidíme 

V těžké váze to opět vře. Oleksandr Usyk minulý týden uvolnil svůj titul WBO a podle manažera čerstvého šampiona Fabia Wardleyho tím jasně ukázal, že o vzájemný duel nestojí. Brit se po vítězství nad Josephem Parkerem stal novým držitelem pásu a očekával, že jeho dalším krokem bude povinná obhajoba právě proti Ukrajinci. Místo toho Usyk oznámil, že se chce vydat jiným směrem, a to za Deontayem Wilderem.

Palát skóroval, ale Devils padli. Vejmelkovi a Vaněčkovi se večer nepovedl

Útočník Ondřej Palát se v pondělním programu NHL znovu gólově připomněl, jenže New Jersey podlehlo doma Columbusu 3:5. Radko Gudas přidal asistenci u výhry Anaheimu nad St. Louis. V těžkém večeru se ocitli čeští brankáři. Dan Vladař inkasoval pětkrát proti Pittsburghu a dvojice Karel Vejmelka a Vítek Vaněček neudržela Utah nad hladinou na ledě San Jose.

České házenkářky smetly Kubu a slaví postup na MS

České házenkářky na mistrovství světa deklasovaly Kubu 44:21 a zajistily si postup ze základní skupiny. Tým trenérů Daniela Čurdy a Tomáše Hlavatého zvládl klíčový duel s přehledem a získal první body na turnaji. Nejvíce zářila Charlotte Cholevová, která nasázela jedenáct branek. Češky teď míří do osmifinálové fáze, kde je čekají Norky, Angola a Jižní Korea.

Mrázek nedochytal duel s Chicagem a Anaheim ztratil jisté vedení

Brankář Petr Mrázek kvůli zranění nedohrál utkání Anaheimu s Chicagem. Ducks přišli o rychlé vedení 3:0 a prohráli 3:5. Connor Bedard z Chicaga nasbíral čtyři body. Mrázka navíc trápí zdravotní potíže podobně jako klubového kolegu Lukáše Dostála.

Obavy se vyplnily. Tom Aspinall bojuje s vážným zraněním očí

Britský šampion těžké váhy UFC Tom Aspinall čelí vážným zdravotním komplikacím. Při obhajobě titulu na turnaji UFC 321 jej soupeř Ciryl Gane trefil do očí. Incident se odehrál v závěru prvního kola 25. října a vedl k okamžitému ukončení souboje bez výsledku. Aspinall si tak titul udržel, od té doby nicméně řeší mnohem závažnější problém, a to zda ještě bude moci vůbec pokračovat v kariéře.

Česká smíšená štafeta dojela na Světovém poháru v Östersundu pátá

Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony solidně, i když na stupně vítězů nedosáhli. Smíšená štafeta ve složení Vítězslav Hornig, Michal Krčmář, Tereza Voborníková a Markéta Davidová dojela v úvodním kole Světového poháru v Östersundu pátá. V závodě smíšených dvojic obsadili Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová třinácté místo.

Verstappen vítězí v Kataru a dramatizuje boj o titul

Max Verstappen ovládl Velkou cenu Kataru a před finále sezony stáhl náskok Landa Norrise na 12 bodů. Oscar Piastri dojel druhý a drží se ve hře se ztrátou 16 bodů. Závod přinesl napínavý vývoj, chyby McLarenu i silný finiš favorizovaného Nizozemce, který využil lepší strategie a opět oživil souboj o titul.

Češi v singl mixu v Östersundu skončili třináctí

Čeští biatlonisté Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová obsadili ve smíšené štafetě dvojic v Östersundu třinácté místo. Výrazně je zpomalila střelba, která přinesla jedno trestné kolo a sedmnáct dobíjení. Vítězství před domácím publikem slavili Sebastian Samuelsson a Ella Halvarsson.

TKV šokoval Clarka a získal britský titul těžké váhy

Jeamie „TKV“ Tshikeva se postaral o překvapení, které otřáslo britskou boxerskou těžkou vahou. V Derby porazil domácího hrdinu Frazera Clarka těsným výsledkem na split decision a stal se novým britským šampionem v nejtěžší váhové kategorii. Šlo o historický večer i z jiného důvodu. Profesionální box se po dvaceti letech vrátil na obrazovky BBC v přímém přenosu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama