HokejHradec Králové s fanoušky zaplavil Berlín a po kanonádě jde dál v...

Hradec Králové s fanoušky zaplavil Berlín a po kanonádě jde dál v Lize mistrů

Drtivý finiš, pět branek ve třetí třetině a velký triumf před pěti stovkami vlastních fanoušků. Hokejisté Hradce Králové po výhře 7:3 v Berlíně slaví jako jediný českých celků postup do další fáze Ligy mistrů.

Byl to divoký souboj. Karty byly ve skupině G hokejové Ligy mistrů rozdané jasně. Hradecký Mountfield měl po čtyřech ze šesti zápasů na kontě devět bodů, o tří víc než třetí Eisbären Berlín. Z posledního vzájemného duelu tak českému celku stačilo jedno vítězství k jistotě postupu.

A toho dosáhl hned na ledě soupeře. Dlouho to však vypadalo spíš na triumf německého týmu. Berlín vedl 2:0 a 3:1, ještě před třetí třetinou měl jednobrankový náskok při skóre 3:2. Jenže pak Mountfield rozpoutal přímo gólový uragán a pěti trefami vývoj zcela otočili.

Konečný výsledek 7:3 znamená, že Mountfield projde spolu se švédskou Frölundou do další části Ligy mistrů. Pod poslední výhrou se nejvíc podepsal dvěma góly a jednou přihrávkou kanadský obránce Jérémie Blain.

Je to ohromná euforie. Jsme strašně šťastní hlavně kvůli fanouškům, protože ti předvedli neskutečnou kulisu. Chtěli jsme to pro ně urvat. Byla by velká škoda, kdyby se to nepovedlo, protože jsme byli celý zápas lepší. Jsem rád, že to tam takhle napadalo a fanoušci si mohli zakřičet,“ radoval se v rozhovoru pro klubový web útočník Jan Veselý, který skóroval jako první z Hradeckých.

Veselý také zmínil podporu fanoušků. Těch vyrazilo do Německa speciálně vypraveným vlakem na 500 a společně si užili vítězství a postup svého oblíbeného týmu.

Je to parádní akce. Už jsem na to koukal, i když jsem v Hradci nebyl. Že by bylo skvělé si tohle zkusit. Od příchodu na zimák a příjezdu na nádraží to bylo super. Vidět lidi v šálách a týmových barvách je prostě paráda,“ liboval si.

Veselému se tak povedl záskok z prvoligového Kolína, kde hraje pravidelně. Z farmy Mountfieldu si jej však v minulém týdnu trenéři vytáhli do extraligy a zahrál si tak i v Lize mistrů, kde také skóroval.

K úspěchu Hradce Králové se nepřidaly další dva české celky v evropské klubové soutěži. Sparta nemohla odletět do Finska kvůli poruše letadla, a tak byl její zápas zkontumovaný. Znamená to, že Pražené už nemohou na postup dosáhnout. To samé platí i pro Třinec po prohře 0:4 s Davosem.

Nejčtenější tento týden

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.

Colorado slaví postup, Boston dělí od konce jediná porážka

Colorado zvládlo sérii s Los Angeles bez jediné porážky a po výhře 5:1 prošlo do druhého kola play off NHL. U triumfu nechyběl ani Martin Nečas, který asistoval u posledního gólu Nathana MacKinnona. Boston naopak doma tvrdě narazil, podlehl Buffalu 1:6 a v sérii prohrává 1:3 na zápasy.

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama