Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Houston slaví. Astros ovládli Světovou sérii, ve finále proti Phillies dokonali otočku

  Baseballisté Houstonu Astros podruhé v historii ovládli Světovou sérii MLB. V šestém finále dokázali porazit Philadelphii Phillies 4:1 a celou sérii ovládli otočili z 1:2 na 4:2 na zápasy. Na lavičce šampionů se z prvního titulu raduje trenér Dusty Baker, který se ve svých 73 letech stal vůbec nejstarším koučem, jenž svůj tým dovedl k triumfu.

  Baker je teprve třetím trenérem tmavé pleti, který se raduje z titulu ve Světové sérii. Astros převzal v lednu 2020, aby týmu vrátil jméno po kauze z mistrovské sezony 2017, kdy byli tajně natáčeny signály pro nadhazovače soupeře. Místo to tehdy stálo kouče A. J. Hinche a generálního manažera Jeffa Luhnowa, kteří od vedení MLB dostali navíc roční zákaz činnosti.

  „To, co se stalo dříve, to asi nikdy úplně nezmizí. Obrátili jsme ale list a doufám, že v této jízdě budeme i dál pokračovat,“ řekl trenér Baker po zápase. A jak zápas probíhal? O výsledku prakticky rozhodla šestá směna. Phillies poslal do vedení solo homerunem Kyle Schwarber, jenže dohrávka patřila šampionům z roku 2017.

  O tříbodový homerun se postaral Yordan Álvarez, díky kterému tak Houston otočil skóre na 3:1. „Když jsem obíhal druhou metu, cítil jsem, jak se celý stadion v podstatě hýbe,“ prozradil hrdina šestého finále Álvarez. Na stadionu bylo 42 958 diváků. O pár chvil později navíc navýšil vedení domácích Christian Vázquez. Nadhazovači Astros navíc byli suverénní a v dalším průběhu už pálkaře soupeře k ničemu nepustili. Startující Framber Valdez a trio relieverů pustili hosty pouze ke třem hitům.

  Po vítězství 4:1 a celkovém ovládnutí série 4:2 na zápasy získali Astros svůj druhý mistrovský titul. Po 25 letech trénování se navíc poprvé v kariéře dočkal i trenér Dusty Baker, a to ve svých 73 letech, čímž se stal historicky nejstarším koučem v historii MLB, který dotáhl tým k té nejcennější baseballové trofeji. „Snažil jsem se tím nezdržovat, ale snažil jsem se mít víru a vytrvalost a vědět, že se správným týmem a správným personálem to přijde. Kdyby se to povedlo před lety, možná bych tu ani nebyl,“ dodal Baker.

  Astros kvůli kauze z roku 2017 byli vůbec nejnenáviděnějším týmem napříč celou MLB, Baker se k tomu ale postavil čelem. „To bučení a posměšky, které jsme dostávali po celé zemi, kluky trápilo, ale zároveň je to motivovalo,“ doplnil 73letý lodivod Houstonu.

  Jedním z hrdinů celé série byl i nováček Jeremy Peňa, který play-off zakončil s pálkařským průměrem .345 a čtyřmi homeruny. Odnesl si také cenu pro nejužitečnějšího hráče Světové série a stal se tak teprve třetím nováčkem v historii, kterému se něco podobného povedlo.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.