Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Hořké vítězství české šampionky. Bledá slavila triumf, smlouvu v UFC ale nedostane

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Minulý týden neuspěl na akci Dana White’s Contender Series, kde se vybraní bojovníci před zraky šéfa UFC rvou o smlouvu, Matěj Peňáz, tento týden chtěla osud českého MMA změnit Tereza Bledá. Neporažená šampionka organizace OKTAGON zvítězila, kontrakt jí ale ani tak nabídnut nebyl. Prý kvůli nízkému věku.

  K Davidovi Dvořákovi, Jiřímu Procházkovi a Lucii Pudilové dostala v průběhu posledních dvou týdnů šanci připojit se další dvě česká jména. Pozvánku na turnaj Dana White’s Contender Series dostali Matěj Peňáz a Tereza Bledá. Obě česká esa už mají svůj boj o smlouvu v UFC za sebou. Jenomže výsledek není zrovna dobrý.

  Peňáz minulý týden prohrál a podepsal si verdikt, Bledá měla kupu práce tento týden. Přesněji včera, kdy nastoupila do klece proti Maiaové z Brazílie. Dařilo se jí, dominovala v postoji, dobrou show předváděla také na zemi. Hned v prvním kole dala jasně najevo, že si jde pro vítězství a smlouvu ve slavné organizaci.

  A tak to nakonec viděli také rozhodčí, kteří museli nakonec o osudu bitvy rozhodnout. „Jsem velmi šťastná, že jsem vyhrála. Musím ale říct, že jsem ze zápasu opravdu deprimovaná, protože to nebylo to, co jsem očekávala. Chtěla jsem to skončit v prvním kole,“ řekla Bledá pro server MMA Fighting.

  Smlouvu bohužel nedostane

  Vyhrála, její práci ocenili rozhodčí i trenér. „Myslím si, že předvedla skvělý výkon. Totálně přejela brazilskou držitelku černého pásu v BJJ. V podstatě jí k ničemu nepustila, předvedla dominantní výkon od prvního slamu až po závěrečnou snahu o ukončení,“ prozradil její kouč Reinders pro Kaocko.cz.

  Jenomže Bledá ani po vítězství na kontrakt v UFC nedosáhne. Prý kvůli nízkému věku. „Hodně jsem slyšel o Terezině postoji, ale moc toho v něm neukázala, hodně se klinčovalo a bojovalo na zemi. Navíc údajně byla největší favoritka z celé karty, za mě to ale tak nebylo. Je to mladá bojovnice, potřebuje ještě sbírat zkušenosti. Má ještě čas,“ vysvětlil Dana White.

  Podle dostupných zpráv dokonce několik minut v zákulisí utěšoval Bledou a ujišťoval ji, že její čas ještě přijde. Přeci jen je jí stále pouhých 20 let.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS