6 C
    Úterý 16. dubna 2024

Hodně sladká brambora. Krčmář si v Östersundu dojel pro čtvrté místo ve stíhačce

Česká výprava biatlonistů bude na první závody Světového poháru vzpomínat s úsměvem. Na trati ve švédském Östersundu se dařilo jezdcům v kategorii žen i mužů. Triumf má v kapse Markéta Davidová, parádní výsledek ale zajel třeba i Michal Krčmář. Ten v nedělním stíhacím závodě dojel na parádním čtvrtém místě.

Po prvním závodě letošní sezony Světového poháru česká sportovní veřejnost slavila. Markéta Davidová ovládla úvodní vytrvalostní závod a po prvním víkendu měla ve vlastnictví žlutý dres pro lídryni celého pořadí. O ten bohužel v dalších závodech přišla, i tak jde ale o pecku.

Na výborný výkon své krajanky navázal následující týden Michal Krčmář. Ve sprintu sice dojel patnáctý, následná stíhačka mu ale vyšla parádně. Prodral se před jedenáct míst a i díky slušné střelbě dojel na konečné čtvrté pozici. Po závodě hýřil nadšením.

„Tohle je pro mě hodně sladká brambora. Věděl jsem, že mám v závěru za sebou samé silné koně, tak jsem si chtěl pohlídat finiš, abych do cílové rovinky vjel z první pozice v tom kvartetu. Viděl jsem, že na to mám, což je super pocit,“ prozradil českým médiím Krčmář.

Chvála se hrnula ze všech stran a radost měl samozřejmě také kouč Ondřej Rybář. „Jsem moc rád, jak si Bimbo vedl celou stíhačku, počínal si zkušeně s rozmyslem a přitom svižně ve stopě i na střelnici. Zaslouží si za ni absolutní pochvalu. Jeho čtvrté místo je nádherný, žádný důvod k pláči,“ myslí si.

Dvacet ran, jedna mimo

Co ke čtvrtému místu Krčmáře vedlo? Kromě rychlého běhu zejména přesná střelba. Český biatlonista namířil svou zbraň na terč celkem dvacetkrát a minul jen jednou. Což je super výkon. Navíc byla střelba i rychlá, což na výkonu Krčmáře ještě přidalo.

Stíhačku opanoval norský rychlík Christiansen, za ním dojel na druhém místě lídr šampionátu Švéd Samuelsson. Bronz bral francouzský biatlonista Jaquelin, který měl na Krčmáře náskok více než 40 vteřin. Dalších Čech, Jakub Štvrtecký, dojel na 54. místě.

• 1. Christiansen (Nor.) 30:14,8 (1), 2. Samuelsson (Švéd.) -9,8 (4), 3. Jacquelin (Fr.) +11,0 (3), 4. Krčmář (ČR) -51,5 (1), 5. Seppälä (Fin.) -52,1 (1), … 54. Štvrtecký (ČR) -4:51,5 (8).

Holloway a Gaethje. Jeden z vrcholů UFC 300 skončil překvapivě

UFC 300 nabídlo fanouškům jedno z nejvýraznějších momentů večera, a to souboj mezi Maxem Hollowayem a Justinem Gaethjem. Oběma borcům se podařilo vytvořit napínavé a emocionálně nabité chvíle, které si diváci jistě dlouho zapamatují. Výkonem večera byl sice oceněn náš český samuraj Jiří Procházka, Holloway ovšem nijak nezaostává.

Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.