FotbalHledá se Leo. Messi je v Paříži stále bez gólu, vrcholem byla...

Hledá se Leo. Messi je v Paříži stále bez gólu, vrcholem byla nepodaná ruka

Trable v ráji? Zatímco konkurent Cristiano Ronaldo ve svém staronovém působišti pálí ostrými, Lionel Messi se v Paříži hledá. Proti Lyonu už sice měl na zápas velký vliv a hrál slušně, gól i asistence mu ale ve statistikách stále chybí. Frustrace vygradovala nepodáním ruky, které následovalo po střídání.

Drobný Argentinec se poprvé ve své seniorské kariéře stěhoval do jiného klubu. Po trablem v Barceloně, která finančně i herně strádá, se Messi přesunul do Paříže. V dresu PSG je to ale zatím spíše trápení, neboť gólový ani asistentský účet si ještě fotbalista neotevřel.

Šancí už ale měl víc než dost. Slabá Remeš, Bruggy v Lize mistrů plus Lyon. Ani v jednom utkání se zatím Leo nedokázal prosadit. Včera se poprvé představil v Parku princů proti Lyonu a zápas mu vyšel. V klíčové fázi zápasu a za nerozhodného stavu ho ale kouč stáhl.

Jaký k tomu měl důvod?

„Rozhodl jsem se Lea vyndat, abych ho ochránil před případnými zraněními. Čekají nás důležité zápasy a my ho chceme chránit,“ vymlouval se po zápase Mauricio Pochettino. „Tohle jsou rozhodnutí, která děláme pro dobro týmu,“ pokračoval bývalý šéf lavičky Spurs.

„Máme nabitý kádr čítající 35 hráčů. Takže se musíme rozhodovat o jedenáctce, která začíná i o tom, jaké pak přijdou změny během hry. Někdy se tyhle volby vyplatí a někdy ne. Ale proto stojíme před lavičkou a přemýšlíme, co dělat,“ doplnil.

Messi měl chuť a chtěl zápas rozhodnout. To za něj nakonec v nastavení udělal krajan Icardi. Bývalý klenot Barcelony se pak prý se střídáním smířil, ruku ale trenérovi zpočátku podat nechtěl. A schytal vlnu tvrdé kritiky.

Šance na reparát proti Métám

Ve Francii se tento týden těší na vložené kolo, které samozřejmě zahrnuje i duel Paříže. Ta se vydá na stadion Mét, kde se Messi bude chtít zapsat do statistik. Méty jsou poslední, Argentinec tak má ideální příležitost. Pokud to nezvládne tady, bude to už hodně zlé.

Kromě starostí na trávníku řeší Messi i jiné věci. Se svou rodinkou si podle dostupných zdrojů vyhlédl honosné sídlo, kam se zanedlouho přestěhuje. Jde o zámek nedaleko Paříže, který je vzdálený jen 15 minut od tréninkového centra PSG.

Má 30 pokojů, bazén, kinosál, posilovnu i osobní kurt na squash a pár dní v něm strávil i slavný francouzský prezident Charles De Gaulle. Je tu ale jeden háček. Stojí 41 milionů liber, tedy asi 1 miliardu a 220 milionů korun.

Nejčtenější tento týden

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.

Češi padli se Švýcary historickým debaklem

Českým hokejistům generálka na mistrovství světa vůbec nevyšla. V závěrečném utkání Švédských her podlehli Švýcarsku 1:6 a utrpěli s tímto soupeřem nejvyšší porážku v samostatné historii. Tým Radima Rulíka zakončil přípravu čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů.

Nosková s Valentovou v Římě smetly elitní pár

Linda Nosková a Tereza Valentová vstoupily do čtyřhry na turnaji WTA 1000 v Římě ve velkém stylu. České duo v prvním kole porazilo Hao-Ching Chan a Fanny Stollár 6:1, 6:1. Zápas trval jen 57 minut a měl jasný směr skoro od začátku.

Krvavá válka v Manchesteru. Daniel Dubois přežil dva knockdowny a po brutální bitvě sesadil Wardleyho

Daniel Dubois je novým šampionem těžké váhy organizace WBO. V Manchesteru předvedl strhující obrat proti Fabiu Wardleymu, když po dvou knockdownech dokázal převzít kontrolu nad zápasem a v jedenáctém kole soupeře doslova umlátit k předčasnému ukončení. Fanoušci sledovali jeden z nejdivočejších duelů posledních let.

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama