0.2 C
Czech
Čtvrtek 18. prosince 2025
Ostatní sportyHistorická výhra byla blízko. Češi otočili z 0:2 na 3:2, se Švédy...

Historická výhra byla blízko. Češi otočili z 0:2 na 3:2, se Švédy urvali alespoň bod

Čeští florbalisté mají za sebou poslední vystoupení v základní skupině na letošním světovém šampionátu. V přímém souboji o první místo se střetli se švédským gigantem a historická výhra byla blízko. Češi otočili z 0:2 na 3:2, ale nakonec se zrodila remíza 3:3, po které výběr Jaroslava Berky končí vinou horšího skóre na druhém místě. Čtvrtfinále Česko odehraje v pátek v 15 hodin, ale soupeře zatím nezná.

Českému týmu začátek zápasu absolutně nevyšel. Švédové byli rychlejší, aktivnější a také gólovější. Přesilovou hru dokázal využít Alexandre Galante-Carlström a na 2:0 zvyšoval ve druhé části Linus Nordgren. Češi mohli prohrávat ještě výraznějším způsobem, ale bravurními zákroky je zachraňoval Lukáš Bauer.

Vše zlomil gól v polovině zápasu. Martin Tokoš obral soupeře u mantinelu o míček a následně zamířil přesně na zadní tyč. Tentýž hráč byl i u vyrovnávacího gólu. Jeho střelu tentokrát dorazil za Hedlunda Jiří Beneš. A bylo ještě veseleji. Ve třetí třetině dokonal obrat po krásné kombinaci kapitán Ondřej Němeček, který parádní souhrou s Beneš vykombinoval obranu Švédů.

Dlouho to vypadalo, že to bude gól vítězný, čímž by Češi poprvé v historii porazili Švédsko na mistrovství světa. „Potěšilo mě to. Byl jsem v tu chvíli šťastný, protože každý gól, co dáte, je pěkný. Ale bohužel to nestačilo,“ prozradil po zápase Němeček. Pět minut před koncem byl ale vyloučený a Švédsko srovnalo na konečných 3:3, i když to český výběr v závěru zkoušel se šesti hráči v poli.

„Někomu jako jsem já, který má tolik zkušeností, by se to nemělo stávat. Neudělal jsem to nejlíp a jednoznačně je to moje chyba,“ řekl sebekriticky kapitán českého týmu. Ten tak kvůli horšímu skóre skončil ve skupině na druhém místě, zvítězilo právě Švédsko.

„Vzhledem k vývoji utkání je to pro nás výsledek asi dobrý. Objektivně si musíme přiznat, že Švédové měli víc šancí. Skvěle nám zachytal Bauí (Lukáš Bauer, pozn. red.). Na konci jsme vedli, ale po mém vyloučení srovnali, takže je tam spíš taková pachuť. Pachuť je tam také z toho, že jsme do poloviny utkání byli v podstatě bezzubí a vlažní. Celý výsledek tak hodnotím spíš negativně. To samé výkon. I když na konci tam bylo několik světlých momentů,“ zhodnotil zápas obránce Tatranu Střešovice.

Češi opět doplatili na četná vyloučení, která tým trápí po celé mistrovství, ale podle Němečka je znát pokrok. „Věnovali jsme tomu hodně času. Švédové jsou v přesilovce asi nejlepší tým. Po většinu času nám šlo je bránit, bohužel jednou jsme dostali takový netypický gól v oslabení, ale jinak jsme ho opravdu zlepšili. Ale nemůžeme dostávat tolik gólů a být tak často vylučovaní, obzvlášť ke konci utkání,“ doplnil nový kapitán české reprezentace, který pásku převzal po Tomu Ondruškovi.

A jak zhodnotil celou skupinu? „S Lotyši se nám povedl vstup do utkání, pak tam byla hluchá pasáž, ale naštěstí jsme to zvládli. Bylo to poměrně cenné vítězství. S Němci jsme měli ke konci také slabší pasáž. Ale máme pět bodů, což se tak často nestává, takže s výsledkem můžeme být spokojení, s výkony ale ne,“ doplnil na závěr kriticky. Soupeře pro čtvrtfinále ještě český tým nezná, ale odehraje ho v pátek v 15 hodin.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.

Mistrovství světa 2026: FIFA ustoupila kritice a nabídne i vstupenky za 60 dolarů

FIFA výrazně změnila svůj postoj k cenám vstupenek na mistrovství světa 2026. Po silné kritice ze strany fanouškovských organizací a národních asociací oznámila, že na každý zápas turnaje, a to včetně finále, bude k dispozici omezené množství vstupenek za 60 dolarů (zhruba 1250 korun). Jde o zásadní obrat oproti původnímu ceníku, který na rozdíl od šampionátu v Kataru 2022 zdražil až o 500 procent.

Nečas a Pastrňák rozdávali nahrávky a táhli českou noc v NHL

Čeští hokejisté prožili v úterý v NHL večer plný asistencí. Martin Nečas a David Pastrňák nasbírali shodně dvě přihrávky a patřili k nejvýraznějším postavám svých zápasů. Boston doma porazil Utah 4:1, Colorado uspělo v Seattlu 5:3. Bodovali i Pavel Zacha, Filip Hronek a Adam Klapka. Brankář Dan Vladař dovedl Philadelphii k výhře 4:1 v Montrealu.

Gerwyn Price si poradil s Adamem Gawlasem, postup slaví i Noppert a Dobey

Gerwyn Price vstoupil do letošního mistrovství světa v šipkách ve velkém stylu. Bývalý světový šampion z roku 2021 bez větších potíží přehrál českého reprezentanta Adama Gawlase 3:0 na sety a bezpečně postoupil do druhého kola turnaje v londýnském Alexandra Palace.

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.

ATP zpřísnila pravidla pro hru v extrémním horku. Od roku 2026 zavede ochlazovací přestávky

Mužská tenisová asociace ATP oznámila zásadní změnu pravidel, která má reagovat na stále častější extrémní klimatické podmínky během turnajů. Od sezony 2026 budou mít hráči na mužském okruhu možnost využít desetiminutovou přestávku na ochlazení během dvouher hraných na dva vítězné sety. Nové opatření má především chránit zdraví tenistů.

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.

Krejčí dal v NBA 19 bodů a Atlanta zlomila Philadelphii i posedmé v řadě

Český basketbalista Vít Krejčí se v neděli v NBA blýskl 19 body a výrazně pomohl Atlantě k domácí výhře 120:117 nad Philadelphií. Krejčí navíc z lavičky patřil mezi největší ofenzivní hrozby Hawks a znovu potvrdil formu v probíhající sezoně.

Dobeš chytil 27 střel, stal se hvězdou zápasu a Montreal porazil Edmonton 4:1

Jakub Dobeš se vrátil do brány Montrealu a hned z toho byla velká noc. Pochytal 27 z 28 střel Edmontonu, domácí vyhráli 4:1 a český gólman si odnesl ocenění pro první hvězdu zápasu. Radoval se i Karel Vejmelka, jeho Utah otočil duel v Pittsburghu a zvítězil 5:4 v prodloužení. Daniel Vladař pomohl Philadelphii k bodu proti Carolině, rozhodly až nájezdy.

Stephen Bunting unikl vyřazení na mistrovství světa jen o vlásek

Světová čtyřka Stephen Bunting se v úvodním kole mistrovství světa v šipkách pořádně zapotil. Proti Polákovi Sebastianu Bialeckému sice vedl už 2:0 na sety, nakonec ale musel o postup bojovat až v rozhodujícím pátém setu.

Krejčí mluví o životní výzvě po dalším pádu Wolves

Wolverhampton byl na Arsenalu pár minut od bodu, nakonec ale znovu prohrál. Dva vlastní góly přepsaly zápas i náladu v týmu. Ladislav Krejčí po dalším zklamání otevřeně popsal, jak těžké je žít v nekonečné sérii porážek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama