16.1 C
    Středa 1. května 2024

Hertlovi se daří, jeho týmu ale chybí body. Zápasy si prohráváme sami, zlobí se

Týmu českého útočníka Tomáše Hertla se v NHL nevede. San Jose je osm bodů od pozic pro play off a často ztrácí zápasy v posledních minutách.

Jedna výhra na tři porážky. Zhruba v tomto poměru fungují hokejisté San Jose v letošním ročníku NHL. Jak už před sezonou očekávali experti, Shark jsou daleko od hranice postupu do play off.

Nic s tím prozatím nezvládl udělat ani český útočník Tomáš Hertl. Ten sice týhne tým svými kanadskými body, ale na lepší umístění to nestačí.

Mužstvo je v Západní konferenci na třinácté příčce s 23 body ve 30 zápasech. Na místa pro play off má manko osmi bodů.

Myslím, že jsme doufali, že to bude lepší. Člověk nikdy nepřemýšlí v tom smyslu, že když se bude dívat na tabulku, bude tam až někde ke konci. Vždycky doufáte, že budete v play off, případně někde na rozhraní. Myslím, že jsme tam klidně mohli být, ale hodně si ty zápasy prohráváme sami. Nejsme schopní to dotáhnout a získávat dva body,“ uvedl Hertl.

Český forvard umí pojmenovat, proč jeho celek není tak vysoko, jak by si přál. Na týmu po řadě zaváhání už leží částečně i psychická deka.

Jsou to konce zápasů i třetin, protože se nám kolikrát stalo, že dostaneme gól v závěru třetiny v posledních třiceti sekundách. V sezoně jsme snad už třikrát prohráli tím, že jsme dostali gól v poslední minutě a přišli tak o všechny body. V posledních minutách uděláme nějakou chybu a ta nás pak stojí body,“ zdůvodnil.

Se svými osobními statistikami by Hertl mohl být spokojený. Bilance 29 bodů (9+20) ve 30 zápasech značí průměr bodu na zápas. Lepší ze spoluhráčů je jen Erik Karlsson (12+25).

Říkám to i v kabině, že když se začne dařit a tým bude vyhrávat, body pak přijdou pro všechny. Z toho týmového pohledu bych byl radši na jeho pozici než mít 29 bodů a víc v osobních statistikách. Raději bych byl s Sharks na čele tabulky,“ zdůraznil.

V zámoří se Hertlovi líbí a prožije tam s rodinou i Vánoce. „Do Česka je to daleko. Máme tři dny volna, pak se ale zase hraje, do toho časový posun. To by opravdu nešlo. Člověka by to jen rozebralo na dlouhou dobu. Takže jako každý rok zůstáváme,“ vysvětlil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.

Výsledek zápasu Paul vs. Tyson se objeví v oficiálních záznamech

Letošní zápas mezi youtuberem Jakem Paulem a bývalým světovým šampionem Mikem Tysonem byl oficiálně kategorizován jako profesionální. To znamená, že výsledek souboje, který se má konat v Texasu 20. července, se objeví v jejich záznamech. Jak může dopadnout zápas mezi klukem z internetu a krvelačným Mikem?

Francis Ngannou truchlí nad tragickou ztrátou svého patnáctiměsíčního syna Kobeho

Francis Ngannou, boxer a mistr smíšených bojových umění, potvrdil, že mu zemřel patnáctiměsíční syn Kobe. Sedmatřicetiletý šampion těžké váhy UFC se o zdrcující zprávu podělil v pondělí 29. dubna 2024 v příspěvku na sociálních sítích, v němž uvedl, že jeho syn zemřel v sobotu 27. dubna.