HokejHertlův kolega létá v maléru. Manželka tvrdí, že sázel na vlastní zápasy

Hertlův kolega létá v maléru. Manželka tvrdí, že sázel na vlastní zápasy

Do velkých problémů se dostal útočník NHL Evander Kane. Útočníka San Jose obvinila manželka ze sázení na vlastní zápasy a vedení kanadsko-americké ligy se rozhodlo celou situaci prošetřit. Nezůstává však jenom u sázení.

O problémech třicetiletého hokejisty se ví už delší dobu. Ačkoliv Evander Kane prožil jednu z nejlepších sezon v kariéře, jeho trable nejen v osobním životě to nijak neřeší. Už v průběhu ročníku se šuškalo o jeho neshodách se spoluhráči v kabině, k tomu se však časem přidaly mnohem závažnější věci.

Odstartoval to především příspěvek jeho manželky na instagramovém profilu, kde vznesla nepříjemná obvinění. „Jak může NHL nechat chorobně závislého člověka na sázení stále působit v soutěži, když kvůli zisku očividně vypouští zápasy? Může se někdo zeptat pana Garyho Bettmana, jak mohou nechat hráče sázet na vlastní zápasy?“ napsala Anna Kaneová.

To však z její strany nebylo vše. V dalším příspěvku svého muže obvinila z toho, že odcestoval na dovolenou do Evropy a nechal ji doma bez jakýchkoliv finančních prostředků. Údajně tak musela prodat svůj svatební prsten, aby mohla nakoupit dětskou výživu pro jejich dceru.

Nakolik pravdivá je tato historka, už se asi nikdo nedozví. Je však zcela zřejmé, že mezi oběma to pěkně vře.

Na Twitteru všechno popřel   

K vyjádření manželky se postavilo vedení NHL čelem a vydalo stanovisko, že celou situaci řádně prošetří, což podpořil i dosavadní klub kanadského hokejisty. „Bezúhonnost našeho sportu je pro nás klíčová a NHL bere tato obvinění velmi vážně,“ uvedli.

Samotný hráč se proti tvrzení ohradil a vzkázal, že nic takového není pravda. „Nikdy jsem nesázel na hokej, nikdy jsem nesázel na zápasy Sharks, nikdy jsem nesázel na vlastní zápasy a nikdy jsem nevypustil zápas. Ve skutečnosti jsem osobně měl svoji nejlepší sezonu v kariéře, hrál jsem tak konzistentně, jako dosud v žádné jiné sezoně, a jsem na to pyšný. Mám hokej rád a nikdy bych neudělal, co je mi podsouváno,“ napsal na svůj twitterový účet.

I přes výhrady některých hráčů Sharks by Kane měl v týmu pokračovat a přidat už pátou sezonu. Před tím však musí vyřešit zmíněná obvinění a alespoň se pokusit očistit své jméno. Je před ním opravdu hodně práce.

Nejčtenější tento týden

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.

Baník znovu padl, Dukla zůstává poslední a Zlín zabral

Sobotní program 30. kola Chance Ligy znovu zamíchal bojem ve spodní i střední části tabulky. Baník doma nestačil na Bohemians a jeho trápení pokračuje, Dukla prohrála s Karvinou a zůstala poslední. Liberec se s Mladou Boleslaví rozešel bez branek, Zlín v přestřelce přetlačil Teplice. Večer pak čeká Spartu duel s Jabloncem.

Muchová si ve Stuttgartu zahraje o titul

Karolína Muchová prožívá ve Stuttgartu výborný týden. Po první výhře nad Coco Gauff přidala i cenný skalp Elina Svitolina a na antuce si zahraje o třetí titul kariéry. Ve finále může narazit na Jelena Rybakina nebo Mirra Andrejeva.

Lionel Messi investuje do budoucnosti. Stal se majitelem katalánského Cornelly

Fotbalová legenda Lionel Messi rozšiřuje svůj vliv mimo hřiště. Osmnáct let po debutu za Barcelonu se vrací ke svým katalánským kořenům, tentokrát jako majitel klubu. Převzetí Cornelly naznačuje, že jeho ambice sahají daleko za aktivní kariéru.

Jonny Clayton v Rotterdamu přehrál Littlera a míří za triumfem v Premier League

Jonny Clayton potvrdil roli lídra letošní Premier League. Na večeru číslo jedenáct v Rotterdamu zvládl finále proti Luku Littlerovi a výrazně se přiblížil účasti na květnovém finále v londýnské O2 areně. Mladý Angličan znovu zaujal, na zkušeného Velšana ale tentokrát nestačil.

Vejmelkovi závěr základní části nevyšel, Colorado šetřilo Nečase

Český brankář Karel Vejmelka na poslední výhru v základní části NHL nedosáhl. Utah v závěrečném utkání prohrál na ledě St. Louis 3:5 a český gólman po dvou třetinách střídal. Colorado naopak završilo dlouhodobou část vítězně, Seattle porazilo 2:0, jenže Martin Nečas tentokrát zůstal mimo sestavu.

Beau Greaves bourá stereotypy. Šipky nejsou o pohlaví, ale o talentu

Její vítězství nad světovou jedničkou mělo být oslavou výjimečného výkonu. Místo toho se část pozornosti stočila k otázce pohlaví. Příběh Beau Greaves ale ukazuje, že moderní šipky stojí především na schopnostech a že staré narativy už do nich nepatří.

Alscher a Hovorka zazářili, Florida rozebrala Detroit osmi góly

Marek Alscher zapsal dvě asistence, Mikuláš Hovorka přidal první bod v NHL a Florida rozstřílela Detroit 8:1. Obhájce Stanleyova poháru sice sezonu zakončil drtivou výhrou, do play off se ale tentokrát nepodívá.

Red Bull na rozcestí. Odliv expertů nutí stáj hledat velké jméno

Stáj Red Bull Racing, ještě nedávno dominantní síla Formule 1, čelí nečekané výzvě. Série odchodů klíčových osobností otřásá její strukturou a otevírá otázku, zdali dokáže tým z Milton Keynes zastavit odliv talentů a znovu přilákat ty nejlepší.

Sparta padla v sedmém zápase, do finále jdou Pardubice

Pardubice zvládly rozhodující sedmé semifinále a po domácí výhře 1:0 nad Spartou si zahrají o extraligový titul. O postupu rozhodl ve 14. minutě Jan Mandát. Dynamo tak potřetí za sebou prošlo do finále a od soboty narazí na Třinec. Sparta naopak zůstala těsně pod vrcholem a po vyřazení potvrdila i změnu na trenérském postu.

Arsenal a Bayern doplnily semifinálovou čtyřku Ligy mistrů

Liga mistrů zná kompletní složení semifinále. Bayern Mnichov po dramatické odvetě vyřadil Real Madrid a Arsenal doma udržel postup proti Sportingu. Německý celek čeká Paris Saint Germain, londýnský klub narazí na Atlético Madrid. Finále se odehraje 30. května v Budapešti.

Bayern s Arsenalem jsou krok od semifinále Ligy mistrů

Liga mistrů jde do rozhodující fáze a středeční večer nabídne dvě velké odvety. Bayern Mnichov doma hájí výhru 2:1 z Madridu, Arsenal si do Londýna přivezl těsný náskok 1:0 ze hřiště Sportingu. Ve hře už jsou také semifinalisté PSG a Atlético, kteří čekají na své soupeře.

Kontroverze na Anfieldu. Liverpool končí po zásahu VAR, Slot zuří nad verdiktem rozhodčích

Velký večer, velká očekávání a nakonec velké zklamání. Liverpool se rozloučil s Ligou mistrů po jasné porážce od Paris Saint-Germain, ale více než výsledek rezonuje sporný moment s neuznanou penaltou. Trenér Arne Slot po zápase nešetřil kritikou a naznačil, že jeho tým letos doplácí na rozhodčí častěji, než je zdrávo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama