11.3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Haalanda zahozená penalta nemrzela. City dělí krok od finále Ligy mistrů

O semifinalistech letošního ročníku Ligy mistrů je rozhodnuto. V úterý slavili postup fotbalisté Realu Madrid a milánského AC, ve středu dvojici doplnili hráči Manchesteru City a Interu Milán. První zmiňovaní remizovali na půdě Bayernu, druzí proti Benfice Lisabon. Oběma zajistila místenku v semifinále výhra na úvod dvojzápasu.

Real Madrid, AC Milán, Manchester City a Inter Milán. Tak vypadá finální čtveřice, která zbyla v letošní sezoně Ligy mistrů. Milionářská soutěž graduje a na řadu zanedlouho přijde semifinálová bitva, ve které změří síly ti nejlepší s nejlepšími. Už teď je jasné jedno – rozhodně se ještě letos z pohledu toho nejlepšího fotbalu máme na co těšit.

Haaland je jen člověk

Po postupech Realu a AC se představili v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů fotbalisté Manchesteru City proti Bayernu Mnichov. O něco pohodovější zápas očekávali Angličané, kteří doma vyhráli vysoko 3:0 a jednou nohou byli v semifinále už po prvním vzájemném měření sil. Bayern naopak chtěl sérii zdramatizovat.

Jenomže to se mu příliš nepovedlo. Prohrávat mohl znovu jako první mnichovský celek, norský kanonýr Haaland ale pohrdl v prvním poločase pokutovým kopem. Do balonu se opřel ve vápně před domácím kotlem a ten ho zřejmě vyvedl z míry. Více než brankáře vystrašil právě přihlížející diváky na tribuně.

Ani to ale Haalanda nerozhodilo. Po změně stran v 57. minutě se objevil před brankou Bayernu znovu a tentokrát už se nemýlil. Bylo jasné, že pokud chce mnichovský velkoklub pomýšlet na postup, musel by se stát zázrak. A ten se nestal, v závěru sice Kimmich z penalty vyrovnal na 1:1, to ale bylo všechno. S Realem se porve o finále Manchester City.

Divoká remíza v Miláně

Na vítězství navazovali v odvetě také hráči Interu Milán. Nad Benficou Lisabon zvítězili v Portugalsku 2:0 a doma jim tak stačilo uhrát remízu. A tak se nakonec i stalo, i když remíza to byla poněkud divoká. Padlo celkem šest branek, tři do sítě domácích a tři do sítě hostujících fotbalistů. Remíza 3:3 poslala dál Inter.

Liga mistrů se tak může těšit také na atraktivní souboj milánských klubů, které oba hrají své domácí zápasy na San Siru. Jeden z dvojice AC a Inter se stane finalistou.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.