0.4 C
Czech
Čtvrtek 18. prosince 2025
FORTUNA:LIGAGólostroj z Edenu je opět aktivován, Slavia poprvé vede ligu. Vrba okradl...

Gólostroj z Edenu je opět aktivován, Slavia poprvé vede ligu. Vrba okradl Baník

Česká nejvyšší fotbalová soutěž se opět vrátila na stadiony a hned po prvním jarním kole se měnilo pořadí na čele tabulky. Slavia doma rozdrtila Jablonec 5:1, a tak o bod přeskočila Viktorii Plzeň, která doma padla s votroky. Baník remizoval ve Zlíně 1:1.

Ve vršovické Fortuna Areně nastoupila obě mužstva před skvělou kulisou, během chladného lednového odpoledne si našlo cestu do Edenu 13 742 fanoušků. A tato masa sledovala brzký gól Václava Jurečky. Radost jí mohl způsobit i další zásah vystudovaného inženýra, nicméně kvůli ofsajdu nemohl být jeho úspěšný pokus uznán.

V nastavení první půle pak předvedl skutečnou parádu hostující Jovovič, jablonecká síla vypálila zpoza vápna přímo pod břevno. Vyrovnaný stav vydržel až do 65. minuty, pak se začaly dít věci. Mick van Buren, kterého diváci po návratu z hostování hlasitě opěvovali, a Ondřej Lingr se postarali o dvě rychlé trefy a bylo hotovo. Dvě branky pak přidal ještě Matěj Jurásek.

Nová posila SK Slavia Praha

Střelec druhé sešívané branky pak na tiskovce zmiňoval vděčnost: „Z fanoušků jsem měl husí kůži, krásně mě přivítali. Jsem tady pět let a jsem starý, úplně jsem nečekal, že se z hostování vrátím. Jsem rád, že jsem zpátky, Slavia je nejlepší klub v Česku, chci tady hrát,“ říkal van Buren na tiskové konferenci.

Slavia porazila Jablonec 5:1 a o bod přeskočila Viktorii Plzeň na čele FORTUNA:LIGY.

Vrba proti Ostravě uhrál bod

Na zlínské Letné se kromě fotbalu i slavil Silvestr. Chachaři si totiž na tribuny přivezli ze Slezska hromadu světlic, dýmovnic a ohňostrojů a bitvu dvou moravských metropolí na chvíli svojí vizuální prezentací přerušili.

Po fotbalové stránce se nejednalo o příliš pohledné utkání, na každé straně padla jen jedna branka. Tu ostravskou vsítil Jiří Klíma, za Trinity ve druhé půli odpověděl ex-sparťanský snajpr Libor Kozák. Pavel Vrba tak sebral při své premiéře na lavičce Zlínu Ostravě dva body za remízu 1:1.

Hrálo se i v Liberci, tam dorazily Pardubice. Perníkáři s novým golmanem Florinem Nitou uhráli na svatostánku U Nisy bod za remízu 1:1. Křížem skončil i duel mezi Mladou Boleslaví a Zbrojovkou Brno, nicméně v Lokotrans Areně branka nepadla.

Pardubice jsou stále poslední se ziskem 11 bodů, Trinity Zlín má bodů 13. Čtrnáctý je Jablonec, severský celek si hřeje v tabulce svých 16 bodů.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.

Mistrovství světa 2026: FIFA ustoupila kritice a nabídne i vstupenky za 60 dolarů

FIFA výrazně změnila svůj postoj k cenám vstupenek na mistrovství světa 2026. Po silné kritice ze strany fanouškovských organizací a národních asociací oznámila, že na každý zápas turnaje, a to včetně finále, bude k dispozici omezené množství vstupenek za 60 dolarů (zhruba 1250 korun). Jde o zásadní obrat oproti původnímu ceníku, který na rozdíl od šampionátu v Kataru 2022 zdražil až o 500 procent.

Nečas a Pastrňák rozdávali nahrávky a táhli českou noc v NHL

Čeští hokejisté prožili v úterý v NHL večer plný asistencí. Martin Nečas a David Pastrňák nasbírali shodně dvě přihrávky a patřili k nejvýraznějším postavám svých zápasů. Boston doma porazil Utah 4:1, Colorado uspělo v Seattlu 5:3. Bodovali i Pavel Zacha, Filip Hronek a Adam Klapka. Brankář Dan Vladař dovedl Philadelphii k výhře 4:1 v Montrealu.

Gerwyn Price si poradil s Adamem Gawlasem, postup slaví i Noppert a Dobey

Gerwyn Price vstoupil do letošního mistrovství světa v šipkách ve velkém stylu. Bývalý světový šampion z roku 2021 bez větších potíží přehrál českého reprezentanta Adama Gawlase 3:0 na sety a bezpečně postoupil do druhého kola turnaje v londýnském Alexandra Palace.

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.

ATP zpřísnila pravidla pro hru v extrémním horku. Od roku 2026 zavede ochlazovací přestávky

Mužská tenisová asociace ATP oznámila zásadní změnu pravidel, která má reagovat na stále častější extrémní klimatické podmínky během turnajů. Od sezony 2026 budou mít hráči na mužském okruhu možnost využít desetiminutovou přestávku na ochlazení během dvouher hraných na dva vítězné sety. Nové opatření má především chránit zdraví tenistů.

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.

Krejčí dal v NBA 19 bodů a Atlanta zlomila Philadelphii i posedmé v řadě

Český basketbalista Vít Krejčí se v neděli v NBA blýskl 19 body a výrazně pomohl Atlantě k domácí výhře 120:117 nad Philadelphií. Krejčí navíc z lavičky patřil mezi největší ofenzivní hrozby Hawks a znovu potvrdil formu v probíhající sezoně.

Dobeš chytil 27 střel, stal se hvězdou zápasu a Montreal porazil Edmonton 4:1

Jakub Dobeš se vrátil do brány Montrealu a hned z toho byla velká noc. Pochytal 27 z 28 střel Edmontonu, domácí vyhráli 4:1 a český gólman si odnesl ocenění pro první hvězdu zápasu. Radoval se i Karel Vejmelka, jeho Utah otočil duel v Pittsburghu a zvítězil 5:4 v prodloužení. Daniel Vladař pomohl Philadelphii k bodu proti Carolině, rozhodly až nájezdy.

Stephen Bunting unikl vyřazení na mistrovství světa jen o vlásek

Světová čtyřka Stephen Bunting se v úvodním kole mistrovství světa v šipkách pořádně zapotil. Proti Polákovi Sebastianu Bialeckému sice vedl už 2:0 na sety, nakonec ale musel o postup bojovat až v rozhodujícím pátém setu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama