Více
  11.9 C
  Czech
  Neděle 3. března 2024

  Golfistka Spilková míří zpět na Ladies European Tour, touží také po další olympiádě

  Účast na prestižním Solheim Cupu a olympijských hrách v Paříži v roce 2024. To jsou nejbližší cíle české profesionální golfistky Kláry Spilkové.

  Nejlepší česká golfistka se po čtyřech letech naplno vrací do okruhu turnajů Ladies European Tour (LET), kde už dva podniky v minulosti ovládla.

  Evropskou Tour objížděla Spilková v posledních letech jen příležitostně. Například letos turnajů zvládla pět, přičemž na domácí půdě v Berouně byla druhá a v zářijovém turnaji v Irsku zapsala zmiňovaný druhý titul.

  Triumf Češce zajistil plnohodnotnou účast na turnajích na následující dva roky a toho hodlá využít naplno. Letos ji čekají ještě podniky v Saúdské Arábii a ve Španělsku, příští rok se vrhne plně na LET.

  Chci se plně věnovat a soustředit právě na Ladies European Tour,“ oznámila sedmadvacetiletá hráčka.

  Dlouhodobě nejlepší Češka a zároveň profesionální golfistka je před závěrem LET na šestnácté příčce průběžného pořadí, byť odehrála jen zmiňovaných pět podniků.

  Prestižní seriál turnajů by Spilkovou mohl posunout v kariéře dál. „Nejde jen o samotnou Ladies European Tour, ale také o mé dva důležité cíle s ní spojené. Za prvé dostat se do týmu pro Solheim Cup, který se příští rok hraje ve Španělsku, za druhé startovat na olympijských hrách v Paříži 2024,“ zmínila.

  Olympiády už má na kontě dvě. Nejprve byla v brazilském Riu de Janeiru na 48. místě, loni v Tokiu brala 23. příčku.

  Solheim Cup je odlišnou soutěží. V ní se v září střetnou výběry Evropy a USA. O nominacích do týmů rozhodují dva žebříčky. Jedním z nich je pořadí z Ladies European Trophy, druhým Rolex World Golf Rankings. K tomu má ještě kapitánka čtyři divoké karty.

  Tak jako každou sezonu zůstávají i na tu příští cílem starty na turnajích kategorie major. Rozhodně se nevzdávám ani vidiny turnajů LPGA, ale je potřeba si stanovit priority, protože to bude náročné,“ dodala.

  Profesionální česká golfistka je aktuálně 163. v žebříčku. Většinu letošní sezony strávila v nižší americké Apson Tour, protože před ročníkem přišla o LGPA hrací kartu. Právě tam odehrála před tím tři sezony a dokázala uhrát i osmou příčku v roce 2020.

  Sledujte nás na sítích