Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Golf přepisoval historii. Zelené sako si poprvé oblékl Asiat, Masters dominoval Japonec Macujama

  Tenhle příběh by mohl být klidně námětem pro zfilmování. Slavný major Masters přivítal Japonce Macujamu už před 10 lety, tehdy ale ještě s nálepkou amatéra. Dlouhá pouť až k titulu ale nakonec klapla. 29letý hráč se stal prvním Asiatem, který si na sebe oblékl proslulé zelené sako.

  „Přepište dějiny“. Tato hesla přistávala vedení golfového Masters na sociální sítě po letošním ročníku legendárního turnaje. Podnik jako tenhle nemá ve světě golfu obdoby. Ten, kdo ho vyhraje, vyryje své jméno tučným písmem do historických kronik.

  Na jednom jediném hřišti, v americké Augustě, se hraje už od roku 1934 a letos byl „zápis“ obzvlášť speciální. 29letý Japonec Hideki Macujama během své kariéry šestkrát dosáhl na trofej okruhu PGA, na tu poslední ale čekal dlouhé 4 roky.

  Díky skvělému představení na Masters mu na konto přibude přesně 2,070 milionu dolarů, tedy v přepočtu něco okolo 53,5 milionu korun. Navíc si s sebou domů odveze jedinečné zelené sako a příští rok bude hostit tradiční večeři šampionů.

  K ničemu takovému ale dojít nemuselo. Japonec sice nastupoval do závěrečného dne s náskokem 4 ran, pak ale začal postupně formu ztrácet. Dotahoval se na něj nejeden sok, Macujama ale nakonec přeci jen první místo se skóre -10 o jednu ránu udržel.

  Snad budu průkopníkem, věří golfista

  První Asiat, který kdy ovládl golfové Masters, by rád posloužil ostatním jako vzor. „Snad budu průkopníkem pro další japonské hráče,“ věří 29letý golfista. „Doufám, že jsem otevřel stavidla a další mě budou následovat,“ doplnil.

  Jeho příběh by jistě mohl skvěle posloužit. Macujamu na turnaj pozvali už před zhruba dekádou, tehdy byl ale ještě veden jako amatérský golfista. Transformace trvala 10 let, dřina se ale ohromně vyplatila.

  „Až do minulého týdne jsem nebyl na turné ani v top 10, natož abych se pral o titul. Neměl jsem žádná očekávání, ale ve středečním tréninku jsem začal znovu dobře střílet a možná i trochu přemýšlet nad tím, že bych mohl mít šanci,“ přibližoval Japonec.

  Dějiny Masters se tak nakonec přepisovaly. Hideki Macujama – první Asiat a první Japonec, který kdy vyhrál slavný golfový major Masters.

  Sledujte nás na sítích