20.8 C
    Pátek 26. července 2024

Gól a pět asistencí. Lionel Messi se opět zapsal do historie

Lionel Messi, argentinská fotbalová superstar, se opět zapsal do historie. Tentokrát na hřišti Major League Soccer (MLS). V sobotním zápase se Messi stal prvním hráčem MLS, který se v jednom utkání postaral o pět asistencí, a dovedl tak Inter Miami k vítězství 6:2 nad New York Red Bulls.

Messi připravil hattrick pro Luise Suáreze a branku pro Matiase Rojase, přičemž sám vstřelil gól. Tímto počinem vytvořil další rekord MLS jako první hráč, který se v jednom zápase podílel na šesti gólech (gól plus asistence). Pozoruhodné je, že všechny Messiho příspěvky přišly ve druhém poločase a zvrátily poločasové vedení Red Bulls 1:0.

V letošní sezóně Messi vstřelil již 10 gólů a připsal si 12 asistencí v pouhých osmi zápasech (sedm startů), přičemž do konce sezóny zbývají ještě dvě třetiny. Navzdory možným absencím kvůli závazkům Argentiny na Copa America a možným zraněním Messiho poslední výkony naznačují, že žádný rekord není skutečně bezpečný.

Pokoří další rekordy?

Cesta k překonání rekordů však není jednoduchá. Messiho potenciální počet vystoupení v MLS by se mohl pohybovat kolem 24 a musel by zvýšit svou gólovou produkci ze svého již tak působivého tempa. Rovnice se může změnit, pokud nebude k dispozici Suarez, který se potýká s chronickými problémy s kotníkem, a Messi bude muset převzít více povinností při zakončování.

Navzdory problémům má Messi díky svým současným výkonům silnou pozici, aby se mohl ucházet o prvenství v počtu asistencí za sezónu. To v současnosti drží Carlos Valderrama s 26 asistencemi. Messiho současné tempo naznačuje, že by se tomuto číslu mohl přiblížit, pokud by vynechal jen asi 10 zápasů za Herons.

Messi je také na půli cesty k vyrovnání rekordu v počtu po sobě jdoucích zápasů s góly, který v současnosti drží Josef Martinez s 15 góly. Tento úspěch se zdá být možný vzhledem k Messiho předchozímu rekordu, kdy skóroval v sedmi po sobě jdoucích vystoupeních v jedné soutěži během Ligového poháru 2023.

Messi také v současné době překonává tempo Carlose Vély z roku 2019, který vstřelil 1,25 gólu na jedno vystoupení, takže rekord v počtu gólů na zápas je potenciálním cílem.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.