Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Gerwyn Price vládne šipkám, Velšan dobyl i Nový Zéland. Do akce jde Sedláček

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Světová jednička Gerwyn Price opanovala další turnaj PDC, v Hamiltonu na Novém Zélandu získala svůj první letošní titul z World Series. „The Iceman“ se dokázal ve finále oklepat z nepříznivého stavu 2:4 a porazil svého krajana Jonnyho Claytona 8:4.

  Nejproslulejší šipkařská organizace světa se v srpnu vydala na již dlouho avizovanou cestu na druhou stranu planety. V Austrálii a na Novém Zélandu uspořádala tři turnaje, na nichž si zahrál například van Gerwen, Cullen, Smith či Wade s tamními hvězdami. Mezi kterými pochopitelně nechyběl Damon Heta ani Simon Whitlock.

  A právě Whitlock své oponenty často trápil, nizozemskou legendu Michaela van Gerwena dokonce na druhé zastávce v Austrálii porazil, čímž mu vzal choutky na zisk druhého titulu PDC v řadě. První turnaj z oceánské série totiž patřil právě „Mightymu Mikeovi“.

  Nový Zéland, nová kapitola

  V novozélandském Hamiltonu to však byla jiná písnička. O titul se ve finále poprala velšská dvojice Jonny Clayton a Gerwyn Price. „The Ferret“ se do rozhodujícího duelu propracoval skalpem Angičana Michaela Smithe, světová jednička dokázala zlomit Van den Bergha 7:4.

  Finále pak výborně odstartoval starší z obou mužů. Clayton zavřel 110, po chvíli vedl již 4:2 na legy a měl šipku na zisk legu sedmého. Double 16 však netrefil, a tak jej Price potrestal na doublu 5. A to vlilo temperamentnímu šipkaři krev do žil.

  Gerwyn si zakřičel a kompletně přebral otěže zápasu. Ze stavu 2:4 se bez problémů vyhrabal, sebral následujících šest legů a finále vyhrál 8:4. Clayton jen kroutil hlavou, v rozhovoru pak ale přiznal, že výhru svému spoluhráči z World Cupu nemůže nepřát. Klání se prý Priceovi totiž v závěru povedlo lépe o on sám jej nedokázal trestat.

  K mikrofonu se pak dostal i čerstvý vítěz New Zealand Darts Masters a autor již čtyř televizních devítek v roce 2022: „Z výhry mám velkou radost, Jonny hrál výborně, ale mně se dařily klíčové doubly. A to rozhodlo,“ uvedl Gerwyn Price.

  Kufry na výlet do Maďarska si balí Sedláček

  Český šipkař Karel Sedláček sice v lednu letošního roku nezískal profesionální PDC kartu, ale zatím ho to moc trápit nemusí. Muž přezdívaný „Zlej Kája“ totiž pravidelně objíždí všemožné kvalifikace, na kterých se mu nebývale daří.

  Reprezentant České republiky z Bohdašína si tak, mimo jiné, vybojoval i účast na další ze zastávek Euro Tour, konkrétně na Hungarian Darts Masters. Maďarský šampionát startuje už 2. září, tak držme Karlovi palce, ať uhraje co nejlepší výsledek!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS