-7.9 C
Czech
Pátek 9. ledna 2026
HokejGaleje v Boleslavi. Hokejisté Bruslařů zvedají těžké váhy přímo ve výstroji

Galeje v Boleslavi. Hokejisté Bruslařů zvedají těžké váhy přímo ve výstroji

Internetem se začalo šířit video, které na svém Twitteru zveřejnil bývalý obránce Ladislav Šmíd. Hokejisté Mladé Boleslavi na něm zvedají činky s těžkými váhami hned vedle ledové plochy. Pěkně v plné výstroji. Legenda rivala z Liberce trénink Bruslařů přirovnala ke galejím a metodám v dřívějším Sovětském svazu.

Na tréninku Mladé Boleslavi se objevil zvěd. Video Ladislavu Šmídovi totiž prý zaslal jeho kamarád. „Ne, toto není ruský tým z roku 1960. Toto je český profesionální tým v roce 2022,“ připsal pak k příspěvku na sociální síti bývalý vynikající obránce, který má na svém kontě 583 startů v NHL.

Video vypadá skutečně bizarně. Na klubovém webu Bruslařů není zařazení nezvyklých metod do tréninku nijak rozvedené. Jasným cílem je ale určitě nabrat hodně síly. Boleslav v minulých letech vedl Radim Rulík, který je známý svou zaměřeností na kondiční přípravu. Po jeho odchodu do Pardubic se novým hlavním trenérem stal Ladislav Čihák, kterému asistuje Petr Haken.

Kondičním trenérem je pak Ondřej Ježek. Pětatřicetiletý kouč čtyři sezony působil v Litvínově, v Mladé Boleslavi načíná rovněž čtvrtou sezonu. Právě on by měl být zodpovědný za způsob letní přípravy. V rozhovoru pro klubový web však Ondřej Ježek dříve naznačil, že právě Ladislav Čihák má trochu jiný pohled na letní přípravu. „Já byl zvyklý na něco jiného, takže je to hodně o komunikaci. Někdy má třeba nějaké požadavky, které by rád viděl i v tréninku. Začali jsme před čtyřmi týdny, předtím jsme se neznali, takže si na sebe budeme postupně zvykat,“ uvedl kondiční kouč na konci měsíce května.

Způsobu tréninku v Mladé Boleslavi se pak na svém facebookovém účtu zastal Michal Břetenář, bývalý boxer a nyní kondiční trenér. „Ačkoliv nejsem skalním fanouškem trenéra Čiháka, tady jsem tak trochu na jeho straně. Respektive na straně autora myšlenky,“ napsal muž, který spolupracoval s Patrikem Schickem, Jiřím Hudlerem či Karolínou Plíškovou.

Cvičení hokejistů s těžkými váhami hned po slezení z ledu podle něj sice vypadá hrozivě a je hrozivé, ale myšlenka stimulace srdečního svalu je podle něj celkem správná. „Nedotažená, ale správná… Trénink kondice na ledě je totiž natolik specifická záležitost, že vyžaduje i velmi specifická řešení. Aby mohl být trénink efektivní, musí dojit k stimulaci oběhového systému a minimální spotřebě tkáňového kyslíku,“ uvedl Michal Břetenář.

Trénink podle něj nemusí vypadat moderně a hokejově, aby mohl skvěle fungovat pro potřeby hokejistů. „Jde pouze o to, co chci trénovat a jak toho chci dosáhnout. Protože cvik je pouze nástroj pro dosažení výsledku,“ dodal.

Ať tak nebo tak, zásadní výsledek se ukáže na ledě. Pokud Bruslaři budou silnější než jejich soupeři, budou si moci na komentář Ladislava Šmída vzpomenout s úsměvem.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.

Littler podepsal rekordní sponzorskou smlouvu v hodnotě 560 milionů korun

Luke Littler znovu potvrdil, že je největší hvězdou současných šipek. Krátce po obhajobě titulu mistra světa podepsal s firmou Target Darts dlouhodobou smlouvu, která má být největší v historii tohoto sportu. Osmnáctiletý Angličan tak posouvá hranice nejen na terči, ale i mimo něj.

Muchová v Brisbane skolila Rybakinu a v semifinále jde na Sabalenku

Karolína Muchová pokračuje ve skvělém startu sezony. Ve čtvrtfinále turnaje v Brisbane porazila Jelenu Rybakinu 6:2, 2:6 a 6:4 a zahraje si o finále proti světové jedničce Aryně Sabalence, která na akci obhajuje titul. Češka zvládla rozhodující chvíle ve třetím setu a ukončila soupeřce vítěznou sérii.

Nečas a MacKinnon rozebrali Ottawu, Boston vyhrál i díky asistencím Pastrňáka a Zachy

Colorado se vrátilo k dominanci a rozstřílelo Ottawu 8:2. Martin Nečas pomohl gólem a asistencí. Bodově se připomněli i další Češi, David Pastrňák a Pavel Zacha přihráli u výhry Bostonu 4:1 nad Calgary, Tomáš Hertl nasbíral dvě asistence při obratu Vegas proti Columbusu 5:3. V brankovišti se ukázali také Dan Vladař a David Rittich, oba chytali výborně, ale na výhru to nestačilo.

Aryna Sabalenka kritizuje kalendář WTA. Turnaje bude vynechávat i za cenu sankcí

Světová jednička Aryna Sabalenka se ani v nadcházející sezoně nechystá slepě plnit nabitý program ženského tenisového okruhu. Otevřeně přiznala, že znovu plánuje vynechat některé turnaje, a to navzdory tomu, že jí za to s největší pravděpodobností hrozí sankce ze strany WTA. Podle běloruské hvězdy je současný kalendář extrémně náročný a dlouhodobě neudržitelný, zejména s ohledem na zdraví hráček.

Prokop na Dakaru znovu zazářil a v páté etapě skočil třetí

Martin Prokop se ve 48. ročníku Rallye Dakar vrátil do tempa, v páté etapě zajel třetí čas a posunul se na 10. místo celkově. Po středečním zaváhání se letos už potřetí dostal mezi nejrychlejší trojici a znovu se přiblížil špičce. V čele zůstává Jihoafričan Henk Lategan, na kterého český jezdec ztrácí necelých dvacet minut.

Dalton Smith chce v Brooklynu zlomit obávaného ranaře. Míří na mistrovský pás WBC

Britský profesionální boxer Dalton Smith stojí před životní příležitostí. O víkendu ho v newyorském Brooklynu čeká souboj, který může definitivně změnit jeho kariéru i postavení na světové boxerské scéně. V hale Barclays Center vyzve portorického šampiona Subriela Matíase v boji o titul mistra světa organizace WBC v superlehké váze.

Vejmelka zhasl Ottawu a Faksa gólem v oslabení nastartoval Dallas

Karel Vejmelka prožil další večer, který se v Utahu nezapomíná. Zastavil 32 střel Ottawy a dovedl Mammoth k výhře 3:1, navíc ho novináři zvolili první hvězdou zápasu. Radek Faksa zase otevřel skóre ve Washingtonu gólem v oslabení a Dallas po šesti porážkách zabral, vyhrál 4:1.

Neymar prodloužil smlouvu se Santosem. Ve hře je místo na mistrovství světa

Brazilský útočník Neymar prodloužil smlouvu se Santosem do konce roku 2026 a jasně tím naznačil, jaký je jeho další cíl. Po návratu do mateřského klubu chce definitivně překonat vleklé zdravotní problémy, znovu se dostat do herního tempa a přesvědčit trenéra reprezentace, že si zaslouží místo v kádru Brazílie pro nadcházející mistrovství světa.

Pastrňák se posunul na druhé místo mezi českými střelci NHL

David Pastrňák znovu ukázal, jak výjimečný střelec je. V Seattlu dal dva góly a v historické české tabulce se posunul na druhé místo. Na kontě má už 410 branek, předstihl Patrika Eliáše a před sebou vidí už jen Jaromíra Jágra. Boston ale zápas nezvládl a odjel s porážkou 4:7.

Fabio Wardley chce Tysona Furyho. O titul WBO se popere klidně hned

Držitel světového titulu organizace WBO v těžké váze Fabio Wardley prohlásil, že by byl „extrémně nadšený“, kdyby mohl obhajovat mistrovský pás proti Tysonu Furymu. Reagoval tak na Furyho nedávné oznámení, že v roce 2026 plánuje návrat do profesionálního ringu. Sedmatřicetiletý boxer navíc Wardleyho sám zmínil na sociálních sítích mezi možnými soupeři, čímž okamžitě rozvířil spekulace.

Prokop vybojoval na Dakaru druhé místo ve třetí etapě a drží se druhý i celkově

Martin Prokop na Dakaru vystřihl životní jízdu. Ve třetí etapě dojel druhý a stejnou pozici si drží i v celkové klasifikaci. Na nového lídra Mitcha Guthrieho ztrácí jen 26 sekund. V kamionech se na druhé místo průběžného pořadí posunul obhájce prvenství Martin Macík, nejrychlejším Čechem dne byl Aleš Loprais.

Rulík poslal na olympiádu jádro mistrů světa a věří v další pražský příběh

Radim Rulík zveřejnil nominaci českých hokejistů pro olympijský turnaj v Miláně. Do pětadvacítky zařadil 19 šampionů z mistrovství světa 2024 v Praze a opřel se i o řadu posil z NHL. Kouč přiznal, že chce navázat na zlatý turnaj doma, jen bez výhody tribun. Brankáři podle něj začínají na stejné čáře.

Stříbrná dvacítka po finále se Švédskem odjíždí se vztyčenou hlavou

Česká dvacítka prohrála ve finále mistrovství světa se Švédskem 2:4, přesto si z turnaje odváží další medaili a znovu potvrdila, že patří mezi světovou elitu. V závěru sahala po zázraku, když při hře bez brankáře dvakrát udeřila a na chvíli rozkývala i švédskou jistotu. Vedle týmového úspěchu přišla i výrazná individuální razítka, Vojtěch Čihař získal historicky první české ocenění pro nejužitečnějšího hráče šampionátu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama