TenisFrench Open 2024: Aryna Sabalenka a Elena Rybakina postoupily do čtvrtfinále

French Open 2024: Aryna Sabalenka a Elena Rybakina postoupily do čtvrtfinále

Světová dvojka Aryna Sabalenka z Běloruska a světová čtyřka Elena Rybakina z Kazachstánu postoupily do čtvrtfinále French Open. Sabalenka prodloužila svou neporazitelnost na turnajích kategorie major na 11 zápasů poté, co v přímém souboji porazila Američanku Emmu Navarro, zatímco Rybakina zdolala Ukrajinku Elinu Svitolinu.

Sabalenka, dvojnásobná úřadující šampionka Australian Open, v utkání s dvaadvacátou hráčkou světa Navarro dominovala a zajistila si vítězství 6-2 6-3. „Byla jsem připravená bojovat o každý bod, byla jsem připravená na dlouhé rallye,“ řekla Sabalenka. „Byla jsem nadmíru spokojená s úrovní, na které jsem hrála.“ Příště se utká buď s Varvarou Grachevou, nebo Mirrou Andreevou.

Rybakina nebyla v takové pohodě jako Sabalenka, ale našla svůj rytmus, aby si poradila s ošemetnou soupeřkou Svitolinou. Zvítězila 6-4 6-3 a postoupila do svého druhého čtvrtfinále French Open.

Se Svitolinou prohrála i své jediné předchozí střetnutí na antuce v roce 2020. To však bylo ještě předtím, než se stala major šampionkou a stálou součástí světové pětky.

Navzdory pomalejšímu začátku Rybakina zlepšila svou hru a prošla prvním setem. Ve druhém setu Svitolina na Rybakinu nestačila, jevila známky únavy a chyběla jí přesnost. „S výkonem jsem opravdu spokojená,“ řekla Rybakina. „Je to velká bojovnice. Jsem opravdu hrdá na to, jak jsem se v posledních letech zlepšila, a jsem ráda, že konečně hraji pod otevřenou střechou a za dobrého počasí.“

Vyzvou obhájkyni titulu

Rybakina se v posledním osmifinále utká s dvanáctou nasazenou Jasminou Paolini. Italka zabojovala, porazila 4-6 6-0 6-1 Elinu Avanesyan a postoupila do svého prvního grandslamového čtvrtfinále.

Sabalenka a Rybakina jsou dvě hráčky, které by měly vyzvat dvojnásobnou obhájkyni titulu Swiatek. Rybakina je jedinou hráčkou, která má s Polkou pozitivní vzájemnou bilanci, zatímco Sabalenka se Swiatek prohrála dvě antuková finále v Římě a Madridu před pařížským turnajem.

Nejčtenější tento týden

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama