Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Forma i na domácích dvorcích. Bouzková je na turnaji v Praze ve finále

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Turnaj Livesport Prague Open už čeká jenom finálový souboj. I v letošním ročníku bude s účastí domácí tenistky, kterou se tentokrát stala Marie Bouzková. O premiérový titul z turnaje WTA se porve s Anastasiou Potapovou.     

  Už pouze jedno jediné utkání zbývá odehrát na prestižně obsazeném turnaji WTA v pražské Stromovce. Do finále se dostaly dvě nejníže nasazené hráčky, které v semifinále potvrdily role favoritek.  

  V ryze českém souboji uspěla Marie Bouzková, která přehrála o několik let mladší Lindu Noskovou. Teprve sedmnáctiletá tenistka cestou do semifinále vyřadila také Alize Cornetovou, kdy bravurně zvládla koncovku třetího setu a po rozhodujícím tiebreaku mohla začít slavit životní skalp.

  Tři vítězství na turnaji ji zároveň posunuly do elitní stovky světového žebříčku, ve kterém se objeví v novém pondělním vydání. Bude úplně nejmladší tenistkou v první stovce hráček.

  Rozjetá soupeřka ve finále

  Bez ztráty setu zatím prochází turnajem Marie Bouzková. Po vydařeném Wimbledonu, na kterém došla až do čtvrtfinále, si zahraje o trofej z pražského turnaje. Zároveň je třeba podotknout, že všechny její soupeřky se aktuálně nachází mimo světovou stovku, takže pořádná prověrka ji čeká až ve finále.

  „Těší mě, jak se mi v průběhu týdne daří. I pro mě je to nová zkušenost mít takhle publikum za sebou a těším se na další finále. Jsem ráda, že jsem došla zase o krůček dál. V neděli do toho dám vše a uvidíme, jestli se to povede,“ řekla usměvavá tenistka.

  Hladová po titulu je také Anastasia Potapová. Ruska se prezentuje ve výborné formě, ve čtvrtfinále dokonce přejela nasazenou jedničku Anett Kontaveitovou, které ve dvou setech povolila uhrát jenom dva gamy.  

  Nedělní finále odstartuje v areálu Stromovky ve 13 hodin a česká hráčka se může spolehnout na podporu celého publika.    

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS