14.1 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Florida zabrala. Stav finálové série s Vegas snížila díky triumfu po prodloužení

Po prvních dvou zápasech finálové série NHL se Florida necítila vůbec dobře. Prohrála v obou případech, jednou obdržela pět branek, podruhé dokonce sedm. Na třetí zápas se ale těšila, protože hrála doma a doufala v to, že ji aréna na Floridě požene za výhrou. Povedlo se, Panthers snížili stav série s Vegas na 1:2.

Kanonády v prvních dvou zápasech série o Stanley Cup jsou zapomenuty. Florida po neúspěších konečně zabrala a slavila vítězství. Ve třetím zápase se představila před vlastními fanoušky v FLA Aréně ve městě Sunsire a tahala za delší konec. Cestu za vítězstvím nastartovali Panthers hned po čtyřech minutách.

Jako první se prosadil Montour a Florida vedla, ještě v prvním dějství ale o náskok přišla. Z přesilovky se trefil v 16. minutě Stone a začínalo se od nuly. O něco hůře pro Floridu dopadla třetina druhá, ve které dostali domácí znovu gól z přesilovky. Naštěstí pro zhruba 19 tisíc jejích fanoušků ale dokázali Panthers v závěrečné třetině srovnat.

A šlo se do prodloužení. V tom rozhodl v čase 4:27 Verhaeghe a zajistil tak Floridě premiérové vítězství v sérii a také finále NHL. Panteři se do závěrečné série nejslavnější hokejové ligy dostali podruhé v historii, na první pokus ale podlehli 0:4 Coloradu a teď prohrávali na zápasy s Vegas 0:2. Výhru slavila Florida až na sedmý pokus.

Honba za obratem

Verhaeghe se stal v noci hrdinou a Florida doufá, že na vítězství dokáže navázat i v dalších zápasech. I když s ní už před finále nikdo moc nepočítal.

„Nikdo s námi nepočítal už před začátkem finále a to, že jsme byli v takové pozici, tomu asi ještě přidalo,“ pronesl útočník Matthew Tkachuk, který ve třetím zápase asistoval u úvodní branky Floridy. „Jsme tým, který ví, co je konečným cílem… nevíme, jak se k němu dostaneme, ale uděláme pro to všechno,“ slibuje kanonýr.

Další zápase se bude hrát znovu na Floridě a to v noci ze soboty na neděli. Pak se série přesune zpátky do „města hazardu“, kde po případném nedělním vítězství bude teoreticky moct Vegas slavit.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.