Více
  10.8 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Florida je krok od postupu. Krakeni za třetinu rozprášili hvězdy z Dallasu

  Druhé kolo play off NHL nabízí pořádné bitvy i nečekané stavy. Blízko postupu je přemožitel Bostonu. Zastříleli si Krakeni a blamáž odvrátilo New Jersey.

  Carolina jasně ovládla první dva domácí zápasy proti New Jersey při jednoznačném skóre 11:2. Mnozí mohli čekat, že to bude jednoznačná série. Ale Ďáblové se nehodlají vzdávat.

  Důležitý třetí zápas na domácím ledě ovládli a přiblížili se po triumfu 8:4 v sérii na rozdíl jediného utkání. Gólem a asistencí přispěl k výhře Devils český forvard Ondřej Palát.

  Domácím hrdinou byl Jack Hughes, který večer završil s bilancí dva góly a dvě asistence. „Od začátku zápasu jsme byli správně nastaveni od prvního do posledního hráče. Vyhrávali jsme spoustu osobních soubojů, dobře jsme bruslili. To je přesně naše hra,“ ocenil Hughes.

  Naopak Carolina může být zklamaná, že nenavázala na první dva zápasy. Dál má ale v sérii navrch. „Nehráli jsme dobře. Nevím, co dalšího říci. Nikdy jsem nás neviděl hrát takhle. Ale je potřeba ocenit výkon soupeře. Od prvního vhazování si šel za výhrou,“ shrnul trenér Rod Brind’Amour.

  Nejblíže k postupu má zatím z týmů ve druhém kole Florida. Ta porazila Toronto i potřetí a je jediný krok dalšího kola. Senzační přemožitel favorita z Bostonu vyhrál třetí duel 3:2 v prodloužení.

  Slavící hokejisté Seattlu. Foto: Reuters

  Toronto by chtělo být pátým týmem NHL, který otočí stav 0:3 na zápasy. „V prvních minutách zápasu jsme se dostali do několika přečíslení a dali gól. Líbilo se mi, jak jsme začali. Florida se ale poté zlepšila. Přitvrdila a dobře bránila střední pásmo. Už jsme si poté moc šancí nevypracovali. Nic nevzdáváme, pořád věříme,“ dodal trenér Toronta Sheldon Keefe.

  Vyrovnaná a dramatická je série mezi Dallasem a Seattlem. Krakeni jsou poprvé v play off a po skalpu Colorada v prvním kole nyní vedou i 2:1 nad Dallasem. Třetí zápas ovládli 7:2 a to hlavně díky pětigólové kanonádě ve druhé části.

  Chtěli jsme hrát od začátku ve vysokém tempu. To nám pomohlo. Připadalo nám po první třetině, že jsme na tom lépe, cítili jsme se svěží. Povzbudilo nás to a ve druhé třetině nám to napadalo,“ uvedl jeden z domácích střelců Carson Soucy.

  Sledujte nás na sítích