TenisFinále plus útok na rekordní titul. Nadalova cesta za věčnou slávou vede...

Finále plus útok na rekordní titul. Nadalova cesta za věčnou slávou vede přes Medveděva

Tenisové Australian Open už zná finalisty mužské i ženské dvouhry. Na rekordní triumf z grandslamových podniků v neděli zaútočí Rafael Nadal, který v semifinále přehrál Itala Berrettiniho.  

Legendární Španěl zažívá vynikající turnaj. Dlouho se nevědělo, zda na Australian Open vůbec bude startovat, protože jeho zranění z uplynulé sezony se nelepšilo, a navíc se po prosincové exhibici v Abú Zabí nakazil covidem.

Na okruh se ale vrátil stylově a na jednom z prvních turnajů v Austrálii v nové sezoně triumfoval. Výkony z jeho strany nebyly ideální, očividně ale dokázal herní formu načasovat na výbornou. Na úvodním grandslamu postupně vyřadil papírově slabší tenisty a poradil si i s nebezpečnými mladíky.

Ve čtvrtfinále zvládl pětisetovou bitvu s Denisem Shapovalovem, v semifinále porazil Itala Berrettiniho ve čtyřech setech. „První dva sety byly z mé strany nejlepší za dlouhou dobu. Vím, že Matteo je výborný hráč a ve třetím hrál výborně, ale já dřel a čekal jsem na šanci, abych to vybojoval. Postup do finále pro mě moc znamená,“ řekl po zápase na kurtu.

V nedělním finále bude usilovat o rekordní 21. titul z grandslamových turnajů. Na Australian Open slavil jednou v roce 2009.

Výlev na rozhodčího

O druhou vstupenku do finále bojovali Daniil Medveděv se Stefanosem Tsitsipasem. Po dramatických prvních dvou setech začal dominovat ruský tenista a v posledním čtvrtém setu už deklasoval svého soupeře 6:1. Po vítězství na US Open tak zaútočí na další grandslamový titul.  

„V některých momentech, kdy jsem mohl získat brejk, jsem zbytečně kazil. Od stavu 5:4 ve třetím jsem měl navrch a lépe jsem četl jeho servis. Snažil jsem se vrátit každý míč a zahrál jsem pár důležitých prohozů. Jeho energie po třetím setu klesla, mně to naopak energii dodalo. Asi by ještě více stoupala, kdyby byl zápas delší,“ pronesl po utkání.

Kromě dalšího skvělého výkonu na sebe upozornil také slovní přestřelkou s empirovým rozhodčím, na kterého řval, že soupeři toleruje koučování z tribuny. Mnoho fanoušků mu dalo za pravdu, ale odsoudilo ho za nerespektování sudího.   

Nejčtenější tento týden

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.

Krejčí a Beková získali na mistrovství světa stříbro v časovce kayakcrossu

Čeští vodní slalomáři Jakub Krejčí a Kateřina Beková vstoupili do mistrovství světa v americkém Oklahoma City ziskem stříbrných medailí v časovce kayakcrossu. Oba navíc potvrdili výbornou formu před hlavní částí šampionátu a vybojovali si výhodnou pozici pro sobotní vyřazovací závody.

Zemřela legenda Newcastlu, Liverpoolu a anglické reprezentace Kevin Keegan

Ve věku 75 let zemřel Kevin Keegan, jedna z nejvýraznějších postav anglického fotbalu. Bývalý kapitán i trenér reprezentace podlehl rakovině, kterou mu lékaři diagnostikovali v pokročilém stadiu. Během kariéry získal dva Zlaté míče, slavil velké úspěchy s Liverpoolem a nesmazatelně se zapsal také do historie Newcastlu.

Drama v boxech Ferrari. Lewis Hamilton nechtěně srazil mechanika, tým tvrdě zaplatil

Velká cena Belgie přinesla dramatický okamžik i mimo samotný souboj na trati. Lewis Hamilton během zastávky v boxech nechtěně narazil do mechanika Ferrari, kterého zasáhl předním kolem svého monopostu. Incident se naštěstí obešel bez zranění, přesto komisaři udělili italské stáji vysokou pokutu. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že se v první chvíli obával toho nejhoršího.

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama