16.9 C
    Pondělí 13. května 2024

El Clásico v rytmu Rolling Stones. Barca oblékne speciální dresy s jazykem

Střet těchto dvou celků je bez přehánění nejočekávanějším fotbalovým zápasem v Evropě. Letos tomu nebude jinak. Zápas FC Barcelona versus Real Madrid už příští víkend. Ovšem mluví se o něm už nyní. Nejde ani tak o formu hlavních hvězd, ale o trikoty domácích Katalánců. Jejich hruď totiž bude zdobit ikonické logo z hudební branže.

FC Barcelona včera představila dresy pro El Clásico. Nepózoval s nimi ale šutér Robert Lewandowski či kapitán posledních vítězů Ligy mistrů Ilkay Gündogan nebo snad dokonce supertalenovaný Pedri. Ale čerstvě 80letý frontman kapely Rolling Stones Mick Jagger s parťáky Ronnie Woodem a Keithem Richardsem. Barcelona má exkluzivní smlouvu s hudební platformou Spotify a dresy pro El Clásico jsou tak součástí jejich spolupráce. I ikonický Camp Nou se nyní jmenuje Spotify Camp Nou. Ten se ale nyní rekonstruuje, a tak se zápas odehraje na Estadi Lluis Companys.

Logo Spotify tak na jeden duel půjde do pozadí a nahradí ho legendární vyplazený jazyk. „Jsme velcí fotbaloví fanoušci a jsme poctěni, že Spotify přeneslo naše logo jako ozdobu dresu FC Barcelona na oslav vydání našeho alba Hackney Diamonds. Budeme fandit hráčům a jásat společně s fanoušky, kteří budou sledovat tento slavný zápas,“ uvedl sám Jagger. Že nemluvil jen diplomaticky, potvrzuje nedávno úspěšný dokument Beckham, kdy Anglii fandil přímo na tribuně při mistroství světa v roce 1998.

Logo slavné kapely bude mít na hrudi i ženský tým FC Barcelona 5. listopadu proti Seville. A bude to Rolling Stones se vším všudy. Vytvořil se speciální playlist pro zápas, nová trička budou v prodeji od 23. října. Prodávat se také bude oblečení s logem Rolling Stones, Spotify a Barcelony, včetně klobouků, mikin a triček. Nové album Rolling Stones, které bude první po 18 letech, vychází právě dnes.

Rolling Stones také vydají speciální edice svého nového alba s barcelonským klubovým logem spolu s retro dresem, který odkazuje na 60. léta, kdy kapela vtrhla na světová pódia. Přinese Barcelonským štěstí? Zatím se drží na třetí příčce za rivalem z Madridu a senzací z Girony.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.

Švýcarský tým porazil Rakušany 5:2 a připravuje se na duel s českým výběrem

Po výhře nad Rakušany se švýcarský tým připravuje na zápas s českým výběrem. V "bitvě o Alpy" porazili Rakušany s výsledkem 5:2. Hlavní roli sehrál kapitán Josi, který po utkání řekl: "Bylo to intenzivní utkání, ve kterém jsme našli cestu k vítězství."

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Mistrovství světa v hokeji. Návraty a rekordy

S návratem Polska na vrchol mistrovství světa po téměř čtvrt století (14. místo v roce 2002) se můžeme podívat i na další dlouhé absence v elitní sestavě. Dánsko například hrálo na mistrovství světa v roce 1949 a poté až v roce 2003, což je dlouhých 54 let čekání.