Více
  14.7 C
  Czech
  Neděle 3. března 2024

  Dvoubodový Pastrňák a zářící Karel Vejmelka. Kromě zákroků zaujal i výstrojí

  Noční program zámořské NHL nabídl celkem čtyři zápasy, ve kterých byli znovu vidět také čeští hokejisté. A to jak svými výkony, tak vzhledem. David Pastrňák se podepsal po výhru nad San Jose dvěma body, Karel Vejmelka vychytal Vegas. Navíc, širokou hokejovou veřejnost uhranul také svou výstrojí.

  K pátému vítězství v řadě dnes v noci dokráčeli hokejisté Bostonu Bruins. Jinými slovy bezkonkurenčně nejlepší tým Východní konference NHL. Medvědi si tentokrát vyšlápli na San Jose s Tomášem Herlem v sestavě. A i díky svým českým zástupcům dokázali vyhrát jednoznačně 4:0. Kdo se činil nejvíc? To není překvapením.

  V tabulce produktivity celé soutěže patří Davidu Pastrňákovi se 65 body ve 46 zápasech čtvrté místo. Lepší už jsou pouze Nikita Kucherov a edmontonská dvojice Leon Draisaitl a Connor McDavid. Posledně jmenovaného ale Pastrňák pořádně prohání v gólech. Na kontě má jen o čtyři méně a je druhým nejlepším střelcem ligy.

  Proti San Jose se mu podařilo udeřit jednou, když zvyšoval ve třetí třetině na 4:0, k tomu ještě jednu trefu připravil. Z Čechů kromě něj v zápase nebodoval nikdo, o výhru Bostonu se nejvíce zasloužili střelci Američané Foligno a McAvoy a Švéd Lindholm, který je spolu s Pastrňákem, Krejčím a Zachou ve druhé lajně.

  Kromě toho si ale Pastrňák příští sobotu vyzkouší souhru s dalšími hvězdami. A to díky tomu, že byl vyhrán do All Star zápasu.

  Vejmelka vychytal Vegas

  Fanoušci Arizony byli po zveřejnění nominace na Zápas hvězd mírně řečeno smutní. Jejich miláček Karel Vejmelka předvádí v bráně fantastické výkony, i tak ho ale nominace minula. Parádní představení měl na svědomí také v noci z neděle na pondělí, kdy vychytal výhru nad Vegas. A pustil jen jeden jediný gól.

  Hodně se o něm ale mluvilo už před zápasem. Vejmelka navlékl speciální výstroj s kaktusy na betonech. Ty mu pak pomohly lapit celkem 35 z 36 střel, úspěšnost měl 97,2 procenta a stal se druhou hvězdou zápasu. Vítězství nad Vegas řídil jeho kolega Clayton Keller. Ten v All Start zápase příští týden chybět nebude.

  Sledujte nás na sítích