Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Dvořák vyhlíží další bitvu v UFC. Důležitá bude strategie, český bijec se cítí skvěle

  Už jen pár hodin dělí českého zápasníka Davida Dvořáka od svého čtvrtého zápasu v rámci organizace UFC. Zítra večer vyzve k souboji Brazilce Matheuse Nicolaua a o motivaci má postaráno hned z několika důvodů. Chce navázat na vítěznou sérii, která trvá od května roku 2012, navíc chce přiživit sen o top pětce muší váhy.

  Jen málokterý současný bojovník se pyšní takovou fazónou. David Dvořák poznal chuť porážky naposledy 11. května 2012, kdy v GCF padl s krajanem Filipem Mackem. Od té doby se veze na vítězné vlně, která čítá už šestnáct zápasů. Českého borce nerozhodil ani přechod do slavné UFC.

  Tam nejprve zdolal Brazilce Silvu, pak Američana Espinosu a nakonec i Kolumbijce Ronderose. Tři zápasy, tři výhry, teď chce Dvořák vylepšit svůj účet na číslo čtyři. Cestu za elitní pěticí muší váhy ale blokuje další brazilský bojovník Matheus Nicolau. Ten během své kariéry prohrál jen dvakrát.

  „Má celkem šikovné ruce, může zahrozit na zemi. Je tu spousta věcí, jde ale o to, abych byl stále soustředěný, všechny věci si pohlídal a neudělal žádnou zbytečnou chybu. Pokud dodržím strategii, tak ho přejedu jako lokomotiva,“ věří si Dvořák, který se rozpovídal pro server Kaocko.cz.

  Top pětka bude proklatě blízko

  Dvořák si věří, hlásí, že se cítí skvěle, má natrénováno a forma je veliká. Navíc se mu daří i skvěle shazovat váhu, která bude také hrát velkou roli. Možná i proto, že právě Nicolau v minulosti střídal muší a bantamovou divizi. Český bojovník se však soustředí výhradně na sebe.

  „Cítím se skvěle, mám nejlepší formu a natrénováno,“ hlásí Dvořák. Těší ho také fakt, že budou v aréně přítomní diváci, což je něco, co z minulosti zejména vinou pandemie covidu-19 neznal. „Jsem rád, že se vrací fanoušci zpátky, bude to mít jen pozitivní vliv,“ doufá.

  Cílem pro letošní rok je posun v žebříčku. Pokud Dvořák porazí Brazilce, přiblíží se ke svému cíli. „Šoupne mě to blízko k TOP 5, třeba šestka, sedmička, osmička. Každý další zápas už může být TOP 5. Tam, když se titulový vyzyvatel nebo šampion zraní, tak je tu teoretická šance na titul. Může to dopadnout i letos,“ myslí si.

  Ohromně důležitý souboj Davida Dvořáka a Matheuse Nicolaua je na program zítra, tedy v sobotu 26. března od 21:20.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.