Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Důchod je minulostí, Fury se vrací. Bitva o Británii s Joshuou už zná termín

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě před čtvrt rokem se sportovní veřejnost loučila s britským boxerem Tysonem Furym, který po souboji s Dillianem Whytem ukončil profesionální kariéru. Teď to ale vypadá, že je všechno jinak. Neporažený šampion se hodlá vrátit do ringu a svést s krajanem Anthonym Joshuou tzv. Bitvu o Británii.

  Když Tyson Fury v dubnu letošního roku končil kariéru, jen málokdo tušil, že to budou jen plané řeči. Rodák z Manchesteru hlásil, že má na účtu plno peněz a nemá za potřebí cokoliv sobě nebo někomu jinému dokazovat. Vlastník pásu WBC se ale přeci jen přesvědčit nechal, v prosinci má vyzvat Joshuu.

  Neodolatelná výzva přijata

  Boxer s bilancí 32 výher a jedné remízy před několika týdny zveřejnil na sociálních sítích video, na kterém tvrdě maká, zároveň se v britských médiích rojily spekulace o tom, že měl jednat se slavným promotérem o možném návratu. A k tomu má nakonec skutečně dojít. Fury vyzval Joshuu a jeho tým na nabídku kývl.

  „Myslím si, že jste už všichni slyšeli o tom, že budu za pár měsíců bojovat. Ještě předtím jsem se však rozhodl, jen pro případ, zkusit vyslat tuto výzvu. Anthony Joshuo, vím, že jsi právě prohrál zápas proti Usykovi a momentálně nemáš v držení žádný pás, ale i tak bych ti rád dal tuhle příležitost, abys se mnou bojoval o pás těžké váhy WBC,“ napsal Fury na své sociální sítě.

  „Máš za sebou dvanáctikolovou bitvu, takže jsi fit a jsi připravený. Zasílám ti tedy tuto výzvu na fight, který by se uskutečnil za pár měsíců. Pokud máš zájem, pošlu ti přesný termín a můžeme to rozjet. Zápas o Británii a pás těžké váhy federace WBC! Dej mi vědět, jestli máš zájem. Pokud ne, vyberu si někoho jiného,“ doplnil.

  A Joshua prostřednictvím svého týmu odpověděl. „Přijali jsme všechny podmínky, které nám Furyho manažeři pro zápas 3. prosince předložili,“ pronesli zástupci Joshuy. Ten má za sebou další hořkou porážku s Ukrajincem Usykem a nemá v držení žádný pás. Fury mu ale chce dát příležitost jeden ze čtyř získat.

  Vše má vygradovat 3. prosince letošního roku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno