15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Druhý zápas, druhá výhra. Vegas (zatím) vévodí boji o Stanley Cup

Druhý díl seriálu s názvem „Finále NHL 2023“ si dnes v noci odbyl premiéru. A nesl se v tom samém duchu jako ten první. Obří krok vstříc zisku Stanley Cupu udělali hokejisté Vegas Golden Knights, kteří po další kanonádě vedou nad Floridou už 2:0. Utkání nedohrál po tvrdém hitu jediný český zástupce ve finále Radko Gudas.

Finále NHL se rozjelo na plné obrátky. Už jen dva týmy zbyly v osudí nejslavnější hokejové ligy světa a rvou se o nejprestižnější trofej v klubovém hokeji. Po dvou zápasech má blíže k úspěchu Vegas, které vede nad Floridou 2:0 na zápasy. Na první triumf 5:2 navázali Golden Knights drtivým vítězstvím 7:2.

O tom, jak využít domácí prostředí, by mohli hokejisté Vegas vyučovat. V noci na neděli vyzráli doma na Panthers výsledkem 5:2, o dva dny později se jim střelecky dařilo ještě lépe. Po dvou třetinách vedlo Vegas už 4:0 a kráčelo vstříc další výhře. Florida se poprvé dočkala branky až na začátku třetí třetiny, kdy už bylo žalostně pozdě.

Nakonec dala gól ještě jeden, další tři ale dokázali procpat do sítě Golden Knights. Faktem je, že má Vegas v kapse i rekord finále NHL. Dvanáct vstřelených branek mělo na svědomí hned devět různých střelců, což se ještě nikdy nestalo. „Za naši snahu jsme odměňování. Je neuvěřitelné, jakou máme disciplínu,“ pronesl Jonathan Marchessault, který ve druhém zápase zapsal tři body.

Florida dohrávala bez Gudase

Jediný Čech ve finále NHL hájí barvy Floridy. Radko Gudas, urostlý obránce s nezaměnitelnou ozdobou brady, ale dost možná bude v následujících zápasech svému týmu chybět. Hned v první třetině nočního souboje byl tvrdě sražen Barbaševem a musel led předčasně opustit. O to hůře pro Floridu, že jí Gudas chyběl a zákrok do oblasti hlavy a krku ani nebyl potrestán.

Po dvou zápasech ve Vegas se teď série stěhuje na Floridu.

Finále Stanley Cupu – 2. zápas:

• Vegas Golden Knights vs. Florida Panthers 7:2 (2:0, 2:0, 3:2). Branky a nahrávky: 8. Marchessault (Stephenson, Eichel), 18. Martinez (Barbašev, Marchessault), 23. Roy (Carrier, Whitecloud), 28. Howden (Stone, Stephenson), 43. Marchessault (Eichel), 51. Amadio (Karlsson), 58. Howden (Amadio, Carrier) – 41. Lundell (Duclair), 53. Tkachuk (Bennett, Mahura)