Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Drama až do konce. Čeští házenkáři klíčový duel nezvládli, remíza se Švédy byla na postup málo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čeští házenkáři se loučí s mistrovstvím Evropy už ve skupině. Po úvodní porážce se Španěly a jasném vítězství nad Bosnou a Hercegovinou včera nastoupil nároďák do zápasu o všechno se Švédskem. Dramatická koncovka ale nakonec na výhru nestačila, Češi s vicemistry světa „jen“ remizovali a končí.

  Evropský šampionát je z pohledu České republiky u konce. Turnaj na Slovensku sice čeští házenkáři rozjeli slušně a jen o dva góly prohráli se Španěly, následná výhra a remíza ale na postup ze skupiny nestačily. Český tým smutní, proti Švédsku totiž sahal po zázraku.

  „Švédové se rádi prezentují svojí filozofii už léta. Byli jedním z nejúspěšnějších mančaftů 90. let, u nás vyhráli titul mistrů světa v roce 1990. Nemají propracované jen to, co jde vidět přímo na hřišti, mají celou filozofii také mimo hřiště,“ hlásil před utkáním kouč Trtík.

  Měl pravdu. Švédové se prezentovali nebojácnou hrou, většinu zápasu kontrolovali výsledek. Jenže stroj se v poslední fázi zápasu zasekl a Češi dostali šanci. Proti vicemistrům světa z loňského šampionátu v Egyptě vyrovnali a nebýt koncovky, mohli i vyhrát.

  Na „kdyby“ se ale ve sportu často nehraje. Remíza odsunula český tým na třetí místo, které znamená konec na turnaji.

  Nepomohly ani tribuny

  Podnik letos hostí Slovensko spolu s Maďarskem, za hranice tak odjela také početná skupina českých fanoušků. Ani ti ale nedokázali zabránit konci, který Česko postihl. Těšit je ale může alespoň fakt, že v náročné skupině házenkáři předvedli, že umí hrát i s velikány.

  „V týmu je celkově velmi dobrá nálada, máme kádr dobře poskládaný. Prohra se Španělskem bolela. Viděli jsme, že jsme měli na body. Stačilo málo a mohlo to být jinak,“ myslí si zkušený kouč českého výběru.

  Švédsko postoupí ze skupiny spolu se Španělskem. Kromě nich už má jistou další fázi také Poláci, Němci, Rusové, Francouzi nebo Dánové.

  Skupina E mistrovství Evropy v házené:

  • Česko – Švédsko 27:27 (11:12). Sestava České republiky: Mkrva, Mizera – Hrstka (4), Bečvář, Jurka, Piroch (5), Kašpárek (2), Reichl (3), Babák (6), Číp (1), Petrovský (1), Vančo, Klíma (3), Patzel (2), Solák, Franc

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ