HokejDostál zářil proti Edmontonu, Klapka pomohl gólem k obratu Calgary

Dostál zářil proti Edmontonu, Klapka pomohl gólem k obratu Calgary

Český brankář Lukáš Dostál se blýskl 45 zákroky a pomohl Anaheimu k výhře nad Edmontonem. Adam Klapka svým gólem odstartoval obrat Calgary proti San Jose. Ve šlágru večera Tampa Bay přehrála Rangers a Kučerov se bodově dotáhl na MacKinnona.

Adam Klapka se v zápase proti San Jose dočkal čtvrté trefy sezony. Ve 49. minutě pohotově dorazil puk po střele Nazema Kadriho a vyrovnal skóre na 1:1. Calgary pak ve třetí části přidalo další dva góly a díky obratu slavilo výhru 3:2. Tým tak bodoval podeváté z posledních jedenácti zápasů a dál živí šanci na play off.

Domácí Sharks už stihli jen snížit, když se podruhé v utkání prosadil nováček Will Smith. Na oba jeho góly nahrával Macklin Celebrini, který si připsal 36. asistenci sezony. Tím překonal klubový rekord Pata Falloona z ročníku 1991/92.

Obrovský zápřah zažil brankář Lukáš Dostál, na něhož hráči Edmontonu vyslali 47 střel. Dva góly inkasoval, zbylých 45 pokusů zneškodnil a Anaheim i díky němu zvítězil 3:2. Český gólman byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. První hvězdou se stal Cutter Gauthier, který skóroval dvakrát během druhé třetiny.

Oilers nastoupili bez zraněných opor Draisaitla a McDavida a na výsledku to bylo znát. Trefili se Henrique a Skinner, ale vítězný gól dal v 46. minutě domácí Mason McTavish. Radko Gudas odehrál přes 25 minut a zapsal jednu střelu.

Tampa Bay si s chutí zastřílela v New Yorku, kde rozdrtila Rangers 5:1. Tři přesilovky proměnila a klíčoví hráči opět úřadovali. Brayden Point zaznamenal dvě branky a asistenci, Nikita Kučerov přidal jeden gól a dvě přihrávky. Kučerov se dostal na 115 bodů a vyrovnal MacKinnona.

Ruský útočník se stal teprve čtvrtým hráčem historie, který nasbíral 80 a více asistencí ve třech po sobě jdoucích sezonách. Dosud se to podařilo jen Gretzkému, Coffeymu a Orrovi.

Winnipeg ukončil vítěznou šňůru St. Louis, která čítala dvanáct zápasů – nejvíce v letošní sezoně NHL. Jets zvítězili 3:1 a dosáhli 53. výhry v ročníku, čímž stanovili klubový rekord. Góly ve třetí třetině zařídili Iafallo a Lowry. Connor Hellebuyck v brance zasahoval jen 14krát.

Nejčtenější tento týden

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama