Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Dominance z Walesu. Clayton dobyl Austrálii, Whitlock vyprovodil van Gerwena

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dočkal se. Jonny Clayton slaví svou první letošní trofej, zejména však svůj vůbec první titul z World Series. Na podniku New South Wales Darts Masters v australském Wollongongu postupně porazil domácího Puhu, poté anglické trio Smith, Cullen, Wade a mohl slavit. Van Gerwen skončil už v prvním kole.

  Osm nasazených Australanů versus osm hvězd PDC. Tak vypadalo osmifinále mítinku, který sledovalo přímo v hale více než 4 000 diváků. Úvodní kolo se však domácím šipkařům příliš nepovedlo, a tak dopadly téměř všechny bitvy postupem favorizovaných hráčů z Evropy. Až na jednu…

  Říká se, že má Simon Whitlock na bývalou světovou jedničku Michaela van Gerwena schovaný recept, a proto jej tak často poráží. Holanďan však nabral během posledních měsíců brutální fazónu, vyhrál Premier League, World Matchplay a dokonce i první ze dvou zastávek PDC v Oceánii. Do duelu s Whitlockem na New South Wales Darts Masters tak vstupoval z pozice jasného adepta na postup.

  „Čaroděj“, jak je Simonovi přezdíváno, ale skutečně zakouzlil. Dokázal hrát s „Mighty Mikem“ vyrovnané šipky, odolával nizozemskému průměru 101,5 a dovedl klání až do stavu 5:5. V pátém kole zavřel Whitlock 74 bodů a popáté v řadě legendu z Holandska porazil. Hala bouřila, Whitlock slavil.

  Turnaj opanoval Clayton, ve finále zničil Wadea

  Pozornost na sebe ale nestrhl jen Whitlock. Parádní show předváděl po celou dobu Velšan Jonny Clayton, jemuž se podařilo nejprve vyřadit Puhu, poté poměrem 6:4 Smithe a v semifinále i letos snově hrajícího Cullena. Finalistovi Premier League dovolil jen jeden leg a vyhrál 7:1.

  Podobný průběh měl pak i duel s Jamesem Wadem. „The Machine“ sice v turnaji zatarasil cestu například Gerwynu Priceovi, do finále si už ale vítězné šipky nepřinesl. Clayton Jamese bez milosti rozdrtil 8:1 a radoval se ze své první trofeje v rámci World Series of Darts.

  „The Ferret“ pak v rozhovoru pro PDC Darts říkal: „Moc to pro mě znamená. Doufám, že mě to do zbytku sezony nakopne a zas budu vítězit. V poslední době se mi moc nedařilo, vím, že umím hrát mnohem lépe,“ podotkl vítěz.

  https://twitter.com/OfficialPDC/status/1560974277339484161?s=20&t=5UK5L4vkHqXaIXAtpADRaA

  Wade, jenž měl podnik v Novém Jižním Walesu skvěle rozjetý, těžko hledal slova: „Jsem zklamaný, Jonny měl rozmetal na kousíčky. On udělal jedinou chybu, tu jsem potrestal a získal svůj jediný leg. Jinak byl neporazitelný, gratuluji mu,“ uznala anglická hvězda.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS