Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Dominance favoritů. První den šipkařského World Cupu ozdobilo Německo i Wales

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Den bez jediného překvapivého postupujícího, i tak den plný emocí a nervů. V německém Frankfurtu odstartoval každoroční speciální šipkařský turnaj států a hned první bitvy přinesly neskutečnou podívanou. Duel Německa se Španělskem rozhodoval až poslední leg, Severní Irsko vytáhlo neuvěřitelné zavření a favorizovaný Wales s Nizozemskem hladce prošli do druhého kola.

  Úvodní den byl na World Cup of Darts ve znamení favoritů. Nejprve přešli Dánové přes Singapur, následně vskutku zaslouženě i Novozélanďané přes Švýcary.

  Třetí utkání svedly dvě země, jejichž reprezentanti předvádí v posledních letech úchvatné šipky. William O´Connor spolu se Stevem Lennonem, tedy Irové, sehráli solidní partii s Kanadou. Tedy s druhou největší zemí světa, již zastupují Matt Campbell a Jeff Smith. První zmínění byli přesnější na doublech a postoupili do druhého kola.

  Následovala bitva celosvětově oblíbeného tandemu Rowby-John Rodriguez – Mensur Suljović proti papírově slabším Finům. Veterán severské země Kantele sice kladl spolu s absolutním nováčkem na turnaji Paavilainenem Rakušanům odpor, avšak loňští finalisté si s Finy poradili, vyhráli 5:3.

  Pódium pak čekalo na první nasazený stát do podniku World Cup of Darts, a to na Severní Irsko. Daryl Gurney s Brendanem Dolanem se sice s Gibraltarci nebývale natrápili, ale i díky fenomenálnímu checkoutu 135 bodů přes středy nakonec dokázali duel opanovat.

  Vítězové tohoto mítinku z roku 2020 Gerwyn Price a Jonny Clayton o sobě následně dali hodně hlasitě vědět. Nejenže si „The Iceman“ při povedených zavřeních zakřičel, ale zejména předvedl se svým parťákem průměr 99,17 na tři šipky, což byla za celý večer naprostá výjimka. Velšané přejeli Filipínce a míří do druhého kola.

  Bavilo domácí Německo, dál jde i Nizozemí

  Oku nezaujatého diváka nejvíce lahodilo klání Němců se Španěly. Schindler spolu s Clemensem totiž první polovinu zápasu absolutně dominovali, pak ale přišly chyby a šikovní Justicia s Martinezem je dokázali trestat. Přestřelka dospěla až do „decideru“, neboť Němci pohrdli více než deseti match darts. Naštěstí pro domácí zvládl Clemens trefit z poslední šipky double 6, čímž poslal Španěly domů.

  Nizozemský netradiční a o Michaela Van Gerwena oslabený tandem Van Duijvenbode – Noppert úvodní den uzavřel dominantní a zničující výhrou. Brazilici neuhráli proti Holandsku ani leg, a tak si mohou balit kufry. Na Nopperta s Van Duijvenbodem čeká ve druhém kole Irsko.

  Češi jdou do turnaje v pátek 17. června bitvou proti Anglii. První šipky by měli hráči odhodit kolem 21:30h.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS