3.9 C
Czech
Středa 11. února 2026
ŠipkyDominance favoritů. První den šipkařského World Cupu ozdobilo Německo i Wales

Dominance favoritů. První den šipkařského World Cupu ozdobilo Německo i Wales

Reklama

Den bez jediného překvapivého postupujícího, i tak den plný emocí a nervů. V německém Frankfurtu odstartoval každoroční speciální šipkařský turnaj států a hned první bitvy přinesly neskutečnou podívanou. Duel Německa se Španělskem rozhodoval až poslední leg, Severní Irsko vytáhlo neuvěřitelné zavření a favorizovaný Wales s Nizozemskem hladce prošli do druhého kola.

Úvodní den byl na World Cup of Darts ve znamení favoritů. Nejprve přešli Dánové přes Singapur, následně vskutku zaslouženě i Novozélanďané přes Švýcary.

Třetí utkání svedly dvě země, jejichž reprezentanti předvádí v posledních letech úchvatné šipky. William O´Connor spolu se Stevem Lennonem, tedy Irové, sehráli solidní partii s Kanadou. Tedy s druhou největší zemí světa, již zastupují Matt Campbell a Jeff Smith. První zmínění byli přesnější na doublech a postoupili do druhého kola.

Následovala bitva celosvětově oblíbeného tandemu Rowby-John Rodriguez – Mensur Suljović proti papírově slabším Finům. Veterán severské země Kantele sice kladl spolu s absolutním nováčkem na turnaji Paavilainenem Rakušanům odpor, avšak loňští finalisté si s Finy poradili, vyhráli 5:3.

Pódium pak čekalo na první nasazený stát do podniku World Cup of Darts, a to na Severní Irsko. Daryl Gurney s Brendanem Dolanem se sice s Gibraltarci nebývale natrápili, ale i díky fenomenálnímu checkoutu 135 bodů přes středy nakonec dokázali duel opanovat.

Vítězové tohoto mítinku z roku 2020 Gerwyn Price a Jonny Clayton o sobě následně dali hodně hlasitě vědět. Nejenže si „The Iceman“ při povedených zavřeních zakřičel, ale zejména předvedl se svým parťákem průměr 99,17 na tři šipky, což byla za celý večer naprostá výjimka. Velšané přejeli Filipínce a míří do druhého kola.

Bavilo domácí Německo, dál jde i Nizozemí

Oku nezaujatého diváka nejvíce lahodilo klání Němců se Španěly. Schindler spolu s Clemensem totiž první polovinu zápasu absolutně dominovali, pak ale přišly chyby a šikovní Justicia s Martinezem je dokázali trestat. Přestřelka dospěla až do „decideru“, neboť Němci pohrdli více než deseti match darts. Naštěstí pro domácí zvládl Clemens trefit z poslední šipky double 6, čímž poslal Španěly domů.

Nizozemský netradiční a o Michaela Van Gerwena oslabený tandem Van Duijvenbode – Noppert úvodní den uzavřel dominantní a zničující výhrou. Brazilici neuhráli proti Holandsku ani leg, a tak si mohou balit kufry. Na Nopperta s Van Duijvenbodem čeká ve druhém kole Irsko.

Češi jdou do turnaje v pátek 17. června bitvou proti Anglii. První šipky by měli hráči odhodit kolem 21:30h.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Thomas Frank věří, že udrží lavičku Tottenhamu. Po porážce s Newcastlem ale sílí tlak fanoušků i kritika výsledků

Trenér Tottenhamu Thomas Frank je přesvědčen, že navzdory rostoucí nespokojenosti fanoušků zůstane ve funkci hlavního kouče i pro další zápasy. Londýnský celek totiž utrpěl domácí porážku 1:2 s Newcastlem a připsal si už patnáctou ligovou prohru pod vedením dánského trenéra, který má nyní nejhorší procentuální úspěšnost vítězství ze všech manažerů Spurs v éře Premier League.

McLaren ukázal MCL40. Úřadující mistři světa vsadili na osvědčený vzhled

Tým McLaren oficiálně odhalil závodní lakování monopostu MCL40, s nímž bude v sezoně 2026 obhajovat mistrovské tituly ve formuli 1. Představení proběhlo v Bahrajnu těsně před začátkem předsezonních testů a potvrdilo, že britská stáj se i v nové éře technických pravidel drží osvědčené vizuální identity.

Aston Martin konečně představil podobu nového monopostu. I tak je ale cítit napětí

Tým Aston Martin oficiálně představil lakování monopostu AMR26, prvního vozu navrženého pod vedením Adriana Neweyho. Slavnostní odhalení proběhlo v Saúdské Arábii a potvrdilo, že britská stáj zůstává věrná tradiční závodní zelené barvě, kterou používá od návratu do formule 1 v roce 2021. Pozornost se ovšem soustředí především na technickou stránku vozu a ambice týmu v éře nových pravidel.

Serena Williams se může vrátit už 22. února

Americká tenisová legenda Serena Williams bude moci od neděle 22. února znovu nastoupit do soutěžního tenisu. Zda se však skutečně vrátí na kurty, zůstává i nadále nejasné. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka oficiální comeback dosud neoznámila a kolem její budoucnosti panuje řada otazníků.

Cadillac odhalil první zbarvení monopostu formule 1 během Super Bowlu

Nový tým formule 1 Cadillac na sebe výrazně upozornil ještě před svým oficiálním vstupem do šampionátu. Premiéra vůbec prvního zbarvení jeho monopostu pro sezonu 2026 proběhla netradičně během reklamního bloku Super Bowlu, tedy nejsledovanější sportovní události ve Spojených státech. Americká stáj tak využila finále ligy NFL jako globální pódium pro představení své identity.

Krejčí dal deset bodů a Portland znovu přetlačil Memphis

Vít Krejčí odehrál v dresu Portlandu zatím nejlepší zápas. Proti Memphisu dal 10 bodů, přidal čtyři asistence a tři doskoky a pomohl k výhře 122:115. Trail Blazers uspěli nad stejným soupeřem už podruhé během dvou dnů, tentokrát doma otočili zápas v poslední čtvrtině.

Bejlek vyhrála v Abú Zabí první titul WTA

Sára Bejlek si v Abú Zabí došla pro premiérový titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje kategorie WTA 500 porazila Ekaterinu Alexandrovou 7:6, 6:1. Dvacetiletá Češka zvládla celý týden včetně kvalifikace bez ztráty jediného zápasu.

Emma Raducanu pokračuje suverénně, po výhře nad Chwalinskou je v semifinále Transylvania Open

Emma Raducanu si na turnaji Transylvania Open zajistila postup do semifinále po přesvědčivém vítězství 6:0 a 6:4 nad Polkou Majou Chwalinskou. Britská jednička a turnajová nasazená jednička potvrdila roli favoritky a na rumunských kurtech znovu předvedla velmi vyspělý výkon.

Michael Van Gerwen ovládl úvodní noc Premier League 2026. Littler skončil už ve čtvrtfinále

Michael van Gerwen vstoupil do Premier League Darts 2026 ve velkém stylu. Vítězstvím 6:4 nad krajanem Gianem van Veenem ve finále úvodního večera v Newcastlu potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů soutěže a připsal si maximální bodový zisk i prémii 10 000 liber.

Vladař zářil, ale Flyers padli v prodloužení, Hertl pomohl Vegas k výhře

Poslední hrací den před olympijskou přestávkou přinesl výraznou stopu českých hokejistů. Brankář Dan Vladař zapsal 25 zákroků a stal se druhou hvězdou zápasu, Philadelphia ale doma podlehla Ottawě 1:2 po prodloužení. Tomáš Hertl zase přihrál v přesilovce na gól a Vegas porazilo Los Angeles 4:1, tři body nasbíral Mark Stone. V noci uspěli i NY Islanders s Ondřejem Palátem, naopak Floridu potkal tvrdý derby večer, do kterého naskočil i debutant Mikuláš Hovorka.

České hokejistky začaly olympiádu porážkou s USA, ale našly i povzbuzení

České hokejistky vstoupily do turnaje na olympiádě v Miláně porážkou 1:5 s USA. Přesto po utkání mluvily i o věcech, které jim mohou pomoct do dalších zápasů. „Prohra nic neznamená,“ řekla útočnice Tereza Plosová. Autorka jediného gólu Barbora Juříčková přidala: „Dařilo se nám s nimi fyzicky hrát.“

Luke Littler míří vysoko. Šipkařských cílů má skutečně hodně 

Luke Littler má za sebou rekordní účast v Premier League Darts, ale místo bilancování už míří výš. Přestože v roce 2025 prohrál ve finále s Lukem Humphriesem, jeho tažení soutěží přepsalo statistiky. Šest vítězství během jednotlivých večerů a nejvyšší počet maximů 180 znamenaly historický zápis, který však devatenáctiletý mistr světa bere spíš jako odrazový můstek než konečný cíl.

Lando Norris varuje. Nová pravidla promění závody formule 1 v chaos

Úřadující mistr světa Lando Norris očekává, že letošní sezona formule 1 přinese výrazně více nepředvídatelných momentů a zmatku přímo na trati. Důvodem jsou zcela nové technické předpisy, které podle něj zásadně mění chování monopostů a kladou mnohem větší nároky na samotné jezdce. Formule 1 totiž vstupuje do největší regulační změny ve své historii.

Vejmelka zazářil před olympiádou a Pastrňák stihl ještě jednu asistenci

Předposlední hrací den NHL před olympijskou přestávkou přinesl deset zápasů a českou stopu hlavně v brankovišti. Karel Vejmelka dotáhl Utah k výhře 4:1 nad Detroitem a stal se první hvězdou večera. David Pastrňák přihrál v duelu Bostonu na Floridě, Bruins ale padli 4:5 po nájezdech.

Snooker přišel o výraznou osobnost. John Virgo zemřel ve věku 79 let

Svět snookeru zasáhla smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřel bývalý elitní hráč a později uznávaný televizní komentátor John Virgo. Jeho úmrtí potvrdila organizace World Snooker, zatímco hráči i funkcionáři z celého světa vzdávají hold muži, který se stal jednou z nejvýraznějších postav tohoto sportu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama