Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Dominance á la Elkov Kasper, další titul pro Sagana. Mistrovství v cyklistice bavilo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Stalo se tradicí, že se šampionát nejlepších cyklistů z České republiky a Slovenska pořádá společně v rámci jednoho jediného závodu. Podobně tomu bylo i letos, kdy se jelo v okolí Mladé Vožice na Táborsku. Na trať se vypravili elitní závodníci v čele s Čechem Janem Hirtem a Slovákem Peterem Saganem. První místo však urval někdo úplně jiný.

  O víkendu se v Mladé Vožici jelo společné mistrovství České republiky a Slovenska v cyklistice. Nedělní závod s hromadným startem nabídl pohled na nejlepší tuzemské jezdce, bezmála 200 kilometrů dlouhá trať vyšla nejlépe stáji Elkov Kasper. Podobně jako v pěti předešlých případech slavila ona.

  Pro triumf si nedojel nedávný účastník Gira d’Italia z belgického týmu Intermarché-Wanty-Gobert Jan Hirt, na nejvyšší příčku nedosáhl ani Jan Bárta. Poprvé ve své kariéře získal vavřín Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper, která závodu naprosto dominovala. Druhý Bárta a třetí Ťoupalík také patří do jejího kádru.

  Nejrychlejší muž Zahálka nastartoval únik spolu s Danielem Turkem, ten ale v průběhu závodu odpadl. Zahálka nikoliv, i když ještě před cílem o svém prvenství pochyboval. „Ještě sto metrů před cílem jsem tomu nevěřil. Pořád jsem čekal, až se přes mě převezou,“ hlásil po dojezdu 28letý český šampion.

  Sagan nejlepším Slovákem

  Do závodu nastoupil také slovenský rychlík Peter Sagan, který je v plné přípravě na start letošního ročníku Tour de France, který je na programu od začátku července. Ještě před první etapou v Dánsku jel v Mladé Vožici o titul mistra Slovenska. A ten nakonec také získal. Nejel sice na maximum, tempo ale diktoval a dvě minuty po dojezdu Zahálky se přiřítil do cíle jako nejlepší Slovák.

  „Bylo to tu velmi pěkné, děkuji za podporu,“ nechal se slyšet Sagan v cíli. Taktika? Prý vůbec nic. „Nic jsem neplánoval a už si ani nic nepamatuji, bylo teplo,“ smál se.

  Mistrovství ČR v silniční cyklistice v Mladé Vožici (Táborsko) – závod s hromadným startem – muži (197,2 km):

  • 1. Zahálka 5:02:11, 2. Bárta -7, 3. A. Ťoupalík -11, 4. Boroš (všichni Elkov Kasper) -13, 5. Hirt (Intermarché-Wanty-Gobert) -17, 6. Vakoč (Canyon Northwave) -1:06, 7. Otruba -1:44, 8. J. Ťoupalík (oba Elkov Kasper) -1:55, 9. Řepa (Equipo Kern Pharma) -2:08, 10. Bittner (Development team DSM) -3:51.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS