Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Dokonalý start, teď trápení. Leclerc zmeškal let do Kanady, k tomu dostane tvrdý trest

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  To, co začalo ideálně, pokračuje tím nejhorším možným způsobem. Jezdec Ferrari Charles Leclerc vyhrál dva ze tří úvodních závodů letošního seriálu formule 1, patřilo mu čelo pořadí, teď však prožívá daleko horší chvilky. Velkou cenu Baku nedokončil, kvůli výměně turba ho o týden později v Kanadě čeká trest. Navíc, do dějiště přiletěl později, než se plánovalo.

  Letošní ročník mistrovství formule 1 pokračuje v rychlém tempu. Minulý týden se jelo v Ázerbájdžánu, teď čeká jezdce závod na druhé straně zeměkoule v Kanadě. Ferrari bude chtít odčinit tragédii z ulic Baku, dost pravděpodobně se ale tento plán s úspěchem nepotká. Další problémy řeší Charles Leclerc.

  Po prvních závodech už se viděl s titulem v ruce, v rozhovorech na začátku sezony odpovídal na otázky ohledně poháru více než sebevědomě. Kde se vidí na konci sezony? „Jednoduché, budu šampionem,“ pronesl rodák z Monaka. K triumfům z Bahrajnu a Austrálie přidal ještě druhá místa ze Saudské Arábie a USA, nevyhnul se ale potížím. Motor ho zradil nejprve ve Španělsku, pak v Baku.

  Leclerc se domluvil s týmem na jeho proměně. Dostane motor s číslem 3, čímž by se v Kanadě měl vyhnout penalizaci, kvůli turbu ale nastane stejně. To, které má už číslo 4, ho bude stát deset míst v kvalifikaci. Ať bude jeho výsledek jakýkoliv. Informují o tom ve velkém italská média.

  Zmeškaný let do Montrealu

  Všechny stáje a jejich závodníci už se pilně připravují na dnešní tréninky, zítra bude na programu kvalifikace a v neděli hlavní závod. Aby toho ale nebylo málo, právě Charles Leclerc musel řešit další potíže. Začátek týdne odstartoval zmeškáním letadla do dějiště závodu v Montrealu.

  Sociální sítě zaplavily komentáře s vtípky o Leclercovi, ten se podle svých slov bavil také. V jeho případě jde však ale spíše o ironický smích. Na vedoucího muže pořadí ztrácí už 34 bodů, předskočil ho také Pérez, a pokud chce Monačan vystoupat pořadím vzhůru, bude se potřebovat dostat do psychické i jízdní pohody.

  A tak to v současné době ani náhodou nevypadá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS